Znana na całym świecie marka smartfonów Infinix wchodzi do Polski i Czech

Komunikaty PR

2022-06-09 | 01:00

To kolejny etap ekspansji firmy, która kieruje swoją ofertę urządzeń mobilnych głównie do młodszego pokolenia. W latach 2019-2021 sprzedaż Infinix wzrosła aż o 157 proc., co pozycjonuje ją obecnie wśród najszybciej rozwijających się marek w branży telefonii komórkowej.

Historia marki

Firma została założona w 2013 roku i od tamtej pory zajmuje się produkcją i sprzedażą nowoczesnych urządzeń mobilnych tworzonych z dbałością o design. Aktualnie Infinix jest obecny w ponad 40 krajach i intensywnie pracuje nad rozwojem portfolio swoich produktów w Azji, Afryce, Ameryce Łacińskiej i na Bliskim Wschodzie. Kontynuując intensywną ekspansję na świecie w najbliższych tygodniach marka zadebiutuje z ofertą smartfonów w Polsce oraz w Czechach.

Infinix dedykuje swoje urządzenia mobilne głównie do tzw. pokolenia Z, łącząc modny styl z nowoczesną technologią. Wszystkie smartfony producenta mają unikalny, stylowy design i są dopasowane do trendów panujących wśród młodych ludzi na całym świecie. Smartfony od dawna pełnią rolę „centrum zarządzania światem” i aparatu fotograficznego, ale teraz kluczową rolę odgrywa komfort oglądania treści dostępnych w serwisach społecznościowych i na platformach streamingowych oraz grania w gry mobilne. Użytkownicy, zwłaszcza ci młodzi, szukają zatem coraz bardziej wydajnych i coraz lepiej zaprojektowanych urządzeń mobilnych. Ten trend zamierza wykorzystać w Polsce Infinix Mobile.

- Doświadczenia Infinix zdobyte w wielu krajach Azji, Ameryki Łacińskiej czy Afryki pozwoliły nam uwierzyć, że łącząc wysokiej jakości produkty, przystępną cenę i nowoczesną technologię możemy zdobyć nawet najbardziej wymagające rynki, takie jak Polska. Jako nowoczesna marka rozumiemy obecne potrzeby użytkowników. Sądzimy, że Infinix szybko podbije serca młodych ludzi w Polsce, zapewniając im komfortowy dostęp do cyfrowej rzeczywistości. Rynki w Polsce i w Czechach mają kluczowe znaczenie dla Infinix ze względu na szerokie grono zorientowanych technologicznie użytkowników z odpowiednimi dochodami oraz położenie geograficzne dające możliwość dalszej ekspansji w przyszłości - stwierdził Benjamin Jiang, dyrektor zarządzający w INFINIX.

Najnowocześniejsze technologie

Produkty Infinix wyposażone są w najnowocześniejsze, oczekiwane przez użytkowników rozwiązania technologiczne i funkcje. Są to między innymi wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości, superszybkie ładowanie, czy zaawansowane aparaty wyposażone w AI. Wszystko to znajdziemy w przystępnych cenowo urządzeniach, które pozwalają w pełni wykorzystywać możliwości cyfrowego świata.

Firma ogłosiła niedawno wprowadzenie pierwszej na świecie technologii Future Light Painting Leather, dzięki której skórzana oprawa smartfona zmienia kolor pod wpływem światła UV. W drugiej połowie 2021 r. Infinix zaprezentował natomiast pierwszy telefon koncepcyjny z szybkim ładowaniem o mocy 160 W.

Również w 2021 roku Infinix, łącząc siły z gigantami takimi jak Microsoft i Intel, wprowadził na rynek swój pierwszy flagowy laptop z serii INBOOK X1. Intensywny rozwój oraz współpraca z najlepszymi firmami w branży technologicznej, mają służyć temu, aby Infinix stał się w najbliższym czasie uznaną na całym świecie marką smartfonów dla młodego pokolenia oraz inteligentnych urządzeń dla domu.

Infinix Mobile należy do portfolio jednego z czołowych w skali globalnej producentów smartfonów - Transsion Holdings. Według danych Counterpoint Research łączna sprzedaż telefonów w przypadku trzech należących do Transsion marek kształtowała się w 2021 r. na poziomie 185 milionów sztuk, a liczba sprzedanych smartfonów wzrosła o 61 proc. Do tej pory strategia Transsion Holdings opierała się na obecności na rynkach w krajach rozwijających się. Według danych Counterpoint Research w 2021 r. firma podwoiła sprzedaż smartfonów w Indiach i była największym dostawcą urządzeń tego typu w Pakistanie.

Wysoką jakość i innowacyjność produktów dostrzegli także międzynarodowi eksperci od technologii, co potwierdzają liczne nagrody i prestiżowe wyróżnienia:

Jaki telefon dla seniora? Ranking (2022) telefonów dla osób starszych

Wybierając telefon dla seniora, z pewnością będziesz kierować się innymi kryteriami, niż kupując nowoczesnego smartfona dla siebie. W końcu osoby starsze zazwyczaj nie są na bieżąco z nowinkami technologicznymi, a wraz z upływem wieku ich zdolności poznawcze stają się coraz słabsze. Być może zastanawiasz się, jaki telefon dla seniora wybrać – z klapką, klawiaturą czy dotykowy? Jakie jeszcze parametry są istotne? Oczywiście ostateczna decyzja będzie wynikała od indywidualnych preferencji przyszłego użytkownika. Nasz poradnik i ranking telefonów dla seniora może jednak znacznie ułatwić wybór.

Najtańsze telefony dla seniora

Jeśli nie jesteś pewny, jak w praktyce działa dany telefon dla seniora, forum oraz opinie użytkowników mogą pomóc. Z tego artykułu dowiesz się natomiast, jak odróżnić najlepsze modele, patrząc przez pryzmat potrzeb najstarszych właścicieli. Dla większości niewątpliwie jedną z ważnych kwestii będzie, aby telefon dla seniora był tani.

Osobom wiekowym często trudno jest korzystać z nowoczesnych urządzeń, dlatego te specjalnie dla nich skonstruowane oferują wiele udogodnień. W związku z ich prostą budową tego typu aparaty można znaleźć w niewielkiej cenie. Tani i dobry telefon dla seniora kupisz już nawet w okolicach 100 lub 200 zł. Są to zatem urządzenia odpowiednie dla osób starszych, które nie dysponują dużymi pieniędzmi. Przystępna kwota i łatwość w obsłudze pozwalają im na utrzymywanie kontaktu z bliskimi, kiedy tylko tego potrzebują. Jednak cena to nie jedyne kryterium, które należy wziąć pod uwagę, jeżeli chcesz wybrać najlepszy telefon dla seniora. Istotną rolę odgrywają także parametry urządzenia oraz dodatkowe funkcje, jakie zapewnia. Proporcjonalnie do ich liczby, będzie rosła również stawka, którą trzeba zapłacić za aparat.

Czym kierować się przy wyborze telefonu dla seniora?

Jeżeli zastanawiasz się, jaki telefon dla seniora będzie najlepszy, sprawdź podstawowe parametry gwarantujące dobranie odpowiedniego urządzenia. Niezaprzeczalnie najważniejszym czynnikiem jest to, by kupić duży telefon – z klapką lub bez, ale najlepiej z klasyczną klawiaturą. Jest to istotne ze względu na fakt, iż osoby starsze zaczynają mieć problemy ze wzrokiem. Wobec tego fizyczna klawiatura z wyraźnie oznaczonymi literami i cyframi na przyciskach zdecydowanie ułatwi codzienne korzystanie z aparatu. Najlepszy telefon dla seniora powinien umożliwiać to, aby bez problemu napisać tekst do wiadomości SMS czy wprowadzić nowy numer.

Czytelny ekran to jedna z najistotniejszych cech w kategorii telefonów dla seniorów. W związku z tym zwróć uwagę na wyświetlacz. Przy jego wyborze liczy się zarówno na rozmiar (najlepszy będzie telefon dla seniora z dużym wyświetlaczem), jak i dobór czcionek prezentujących treść. Ich wyrazistość oraz jak największa kontrastowość pozwala łatwo odczytywać informacje i jednocześnie nie męczy zbytnio wzroku. Gdy myślisz nad tym, jaki smartfon dla seniora będzie dobrym wyborem, sprawdź najpierw, czy jego interfejs jest wystarczająco intuicyjny, by mógł być obsługiwany przez osobę starszą. Kupując telefon dla seniora, dotykowy model musi być najprostszym z możliwych. Z pewnością wśród wielu informacji na temat tego, jak wybrać smartfon dla seniora, forum użytkowników to dobre źródło, by dowiedzieć się o praktycznym wykorzystywaniu polecanych rozwiązań.

Jeżeli zastanawiasz się, co jeszcze powinien posiadać dobry telefon dla seniora, opinie innych podpowiedzą, że należy zwrócić uwagę także na dobrą baterię i sposób ładowania. Jak najdłuższy czas działania to parametr, na który zwraca uwagę każdy kupujący urządzenie elektroniczne. Aparaty dla osób starszych również powinny zapewniać jak najdłuższy czas rozmów i użytkowania bez ładowania. Dużym ułatwieniem może być także zakup telefonu ze specjalną podstawką ładującą, na której wystarczy tylko położyć telefon, by ładował się przez cały czas i stale był gotowy do korzystania. Dla osób starszych stanowi to dużo łatwiejsze rozwiązanie, niż podłączanie klasycznej ładowarki z kablem. Przyzwyczajenie się do odkładania telefonu na podstawkę po skończonej rozmowie dodatkowo ogranicza ryzyko jego zgubienia lub nagłego wyczerpania baterii.

Ostatnią niezbędną cechą jest to, by zdecydować się na głośny telefon dla seniora. W procesie starzenia sukcesywnie pogarsza się słuch, dlatego rozmawiając z dziadkami, trzeba często mówić zdecydowanie głośniej. Z tego powodu również rozmówca po drugiej stronie telefonu powinien być wyraźnie słyszalny. Solidny głośnik zapewni nie tylko większy komfort rozmowy, ale także szybszą reakcję osoby starszej na dźwięki odebranej wiadomości czy przychodzącego połączenia. Z kolei funkcja rozpoznawania głosu umożliwi seniorowi zarządzanie telefonem przy pomocy komend głosowych. Jest to zdecydowane ułatwienie eliminujące konieczność szukania konkretnych ustawień czy długotrwałego klikania na klawiaturze.

Niejeden ranking telefonów dla seniora wskazuje także inne cechy znacząco podnoszące komfort korzystania z urządzeń przez osoby starsze. Istotną dodatkową funkcją jest przycisk alarmowy (przycisk SOS) umożliwiający natychmiastowe połączenie się z przypisanym do niego numerem lub wysłanie na niego wiadomości SMS. Stanowi to nie tylko gwarant większego bezpieczeństwa w zagrażającej sytuacji, ale także usprawnia komunikację, jeśli babcia lub dziadek kontaktuje się na co dzień z jedną osobą (na przykład z córką).

Wśród dodatkowych udogodnień można znaleźć także przycisk blokujący klawiaturę lub telefon z klapką dla seniora. Oba te rozwiązania zapobiegają przypadkowemu uruchomieniu telefonu czy wybraniu niechcący jakiegoś numeru. Dzięki temu osoby starsze nie muszą aż tak bardzo uważać na to, gdzie przechowują aparat podczas spacerów czy podróży.

Prosty telefon dla seniora może zawierać także wbudowaną latarkę oraz radio. Udogodnienia te pozwolą osobom starszym zawsze mieć przy sobie dodatkowe źródło światła, by coś lepiej zobaczyć; oraz stacje radiowe, by być na bieżąco z ulubionymi programami bez względu na miejsce przebywania. Do bardziej skomplikowanych urządzeń należy, chociażby telefon dla seniora z aparatem umożliwiającym zarejestrowanie nie tylko najlepszych przeżyć do późniejszego wspominania, ale również istotnych informacji, które warto mieć przy sobie, takich jak zdjęcie recepty czy ogłoszenia o godzinach otwarcia biblioteki.

Ranking najlepszych telefonów dla seniora 2022

Wiesz już, że najlepszy telefon dla seniora powinien być duży i prosty w obsłudze. W większości przypadków prędzej sprawdzą się klasyczne telefony komórkowe, aniżeli dotykowe smartfony. Odpowiadając na pytanie „jaki telefon dla seniora?” stworzyliśmy ranking podsumowujący popularne i zróżnicowane modele.

Ranking telefonu dla seniora otwiera telefon Maxcom. Model MM462BB uwzględnia wszystko to, co potrzebne osobom w starszym wieku: duże podświetlane klawisze, głośny dzwonek, latarka, podpowiedzi głosowe wybieranego numeru, czy przycisk SOS i I.C.E. Co więcej, producent zapewnia łatwe i przyjemne korzystanie dzięki dużej czcionce, prostemu menu i funkcji głośnomówiącej.

Na uwagę zasługuje niezwykle wygodna ładowarka biurkowa, która pozwala mieć stale naładowane urządzenie w zasięgu ręki. Mało tego, w trybie czuwania telefon dla seniora Maxcom jest w stanie wytrzymać nawet do 7 dni.

Kolejny telefon dla seniora Maxcom, lecz tym razem z klapką. Jest to model wyposażony w różne przydatne aplikacje i udogodnienia, dokładniej takie jak: radio FM, transmisja bezprzewodowa Bluetooth, odtwarzacz audio i wideo czy aparat 2 Mpix. Oprócz tego, podobnie jak poprzednik, posiada funkcję głośnomówiącą, przycisk SOS oraz latarkę.

Telefon dla seniora z klapką jest wygodną opcją, ponieważ zapobiega przypadkowemu wciśnięciu przycisków na klawiaturze. Maxcom Comfort MM824 jest smukły i poręczny, dzięki czemu bardzo dobrze się prezentuje (dostępny w wariancie czarnym lub czerwonym). Co więcej, jest zaprojektowany w taki sposób, że posiada drugi wyświetlacz na klapce.

W rankingu telefonów dla seniora nie mogło zabraknąć propozycji od myPhone. Już na pierwszy rzut oka model ten wyróżnia się dużymi klawiszami, które są dodatkowo podświetlane. Drugim wyróżnikiem jest bateria o pojemności 1000 mAh, która zapewnia do nawet 10 dni pracy.

Czego jeszcze można spodziewać się po telefonie komórkowym dla seniora od myPhone? Takich urozmaiceń jak przycisk SOS, Bluetooth, latarka, aparat 0,3 Mpix, a także microSD do 32 GB. Jest to niezwykle prosty w użytkowaniu model – dostępny w kolorze czarnym lub czerwonym.

Tak jak w przypadku Maxcom, przy propozycjach od myPhone również warto wspomnieć o telefonie dla seniora z klapką. Model Tango jest prosty w obsłudze, a dodatkowo zapewnia dostęp do Internetu 3G. Co więcej, posiada slot dla karty pamięci microSD do 32 GB, a także umożliwia korzystanie z dwóch numerów na jednocześnie (Dual SIM).

Porównując klasyczne aparaty, Tango to telefon dla seniora z dużym wyświetlaczem, a w zasadzie z dwoma. Urządzenie posiada 2 ekrany, z czego ten na klapce dostarcza najważniejsze informacje o nieodebranych połączeniach, SMS-ach, czy godzinie i dacie. Naturalnie zadbano też o przycisk funkcyjny SOS i pojemną baterię. Na koniec warto dodać, że myPhone Tango ma wbudowany aparat 2 Mpix.

Nokia również oferuje dużą ofertę prostych telefonów dla seniora. W związku z tym na koniec tego krótkiego rankingu chcielibyśmy przedstawić jeden z modeli od danego producenta. Nokia 150 (2020) ma bardzo wytrzymałą baterię o pojemności 1020 mAh. Do tego zapewnia właścicielowi takie dodatkowe funkcje jak: obsługa MP3, radio FM, tryb głośnomówiący, aparat 0,3 Mpix, latarka czy Bluetooth.

Podobnie jak w przypadku poprzedniej propozycji z rankingu telefonów dla seniora, Nokia 150 (2020) umożliwia korzystanie z dwóch numerów jednocześnie. Posiada także slot dla karty pamięci microSD do 32 GB. Niewątpliwie jest to jeden z klasycznych modeli od znanej marki, który trafi w gust wielu starszych osób.

Polecani producenci telefonów dla seniora

Osoby starsze coraz częściej chcą iść z duchem czasu i otwierają się na korzystanie z nowoczesnych urządzeń. W takiej sytuacji warto zapoznać się z ogólnymi rankingami smartfonów i poradnikami typu: Jaki smartfon dla seniora wybrać? Jaki najlepszy? Tymczasem warto jeszcze wymienić producentów, którzy wyróżniają w swojej ofercie klasyczne i jednocześnie najlepsze telefony dla seniora.

Wśród firm zapewniających dedykowany telefon dla seniora – Nokia, Maxcom i MyPhone to niezawodni regularnie wybierani producenci. Ich urządzenia nie tylko posiadają kluczowe istotne cechy, takie jak: donośny dźwięk, wyraźny wyświetlacz oraz czytelne przyciski, ale także wyróżniają się niezwykłą trwałością wykonania oraz odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia. Jeśli chcesz wybrać dla babci lub dziadka telefon komórkowy najwyższej jakości, który posłuży długo, zacznij od sprawdzenia oferty tych niezawodnych marek i zobacz, jak działa np. Nokia dla seniora.

Oczywiście do podjęcia ostatecznej decyzji będziesz potrzebować także opinii przyszłego użytkownika, tak by telefon komórkowy spełniał wszystkie codzienne potrzeby osoby starszej. Jeżeli babcia lub dziadek lubią nowości, zakup urządzenia, jego konfiguracja oraz nauka obsługi mogą być nie tylko rozwijaniem umiejętności cyfrowych, ale także dobrze spędzonym czasem umacniającym wzajemne relacje.

10 najlepszych telefonów dla seniorów

Znalezienie odpowiedniego telefonu dla rodziców czy nawet dziadków wymaga sporego zaangażowania. Telefony komórkowe dla seniorów obejmują szeroki zakres modeli, od takich z prostym interfejsem do zaawansowanych smartfonów z najnowszymi funkcjami.

Najważniejszym zadaniem telefonu komórkowego jest wykonywanie połączeń głosowych. Część starszych osób woli zwykłe telefony od smartfonów ze względu na łatwość obsługi. Takie telefony z dużymi przyciskami przypominają dobrze znane i wygodne w użyciu telefony stacjonarne.

Z drugiej strony, niektórzy seniorzy całkiem chętnie sięgają po nowsze rozwiązania, jak choćby komfort ekranu dotykowego. Poprzez odpowiednią konfigurację dostosujesz najnowocześniejszą technologię tak, by zapewnić starszej osobie wygodny i bezpieczny środek telekomunikacji. Telefony komórkowe są dostępne także w praktycznej opcji bez karty SIM. W ten sposób oszczędzisz seniorowi utrudnień związanych z obsługą kart SIM.

Jaki jest więc najlepszy telefon komórkowy dla osoby starszej? Pomożemy Ci zdecydować.

Wybór odpowiedniego telefonu komórkowego dla seniora

Wybierając telefon dla osoby w starszym wieku, z pewnością zadawałeś sobie pytanie: “Jaki telefon będzie jej najłatwiej obsłużyć?” W tej części naszego wpisu zaproponujemy Ci pewne funkcje i parametry, na które warto zwrócić uwagę, szukając odpowiedniego modelu.

Funkcje dostępności dla łatwej obsługi

Słaby wzrok i słuch to częste przypadłości osób starszych, do których telefon musi być dostosowany. Smartfon dla seniora powinien mieć funkcje oprogramowania pozwalające na regulację wielkości czcionki oraz korzystanie z asystenta głosowego.

Łączność i kompatybilność z innymi urządzeniami

Kompatybilność smartfonu z urządzeniami noszonymi na ciele, takimi jak aparat słuchowy czy nawet opaska sportowa, będzie cenną zaletą, która pomoże poprawić jakość życia starszej osoby.

Spory, czytelny ekran

Wielu osobom z wiekiem znacząco pogarsza się wzrok; zaczynają też narzekać na trudności z odczytywaniem tekstu pisanego drobną czcionką. Ten problem rozwiąże większy telefon. Duży ekran ułatwi też poruszanie się po różnych aplikacjach i funkcjach wyświetlacza, odczytywanie informacji o przychodzących połączeniach czy wiadomości od rodziny i znajomych.

Przyciski kontra ekrany dotykowe

Jeśli kupujesz telefon dla kogoś, kto nie jest wielkim entuzjastą technicznych nowinek, postaw na prosty telefon komórkowy przeznaczony dla seniora. Wybierz model z dużymi klawiszami, które są proste i wygodne w użyciu, zwłaszcza przy pisaniu wiadomości. Jeśli jednak zależy Ci na najlepszej komórce dla osoby starszej korzystającej z WhatsApp, lepiej sprawdzą się takie z ekranami dotykowymi.

Funkcje alarmowe dla lepszego bezpieczeństwa

Zwróć uwagę na funkcje typu SOS, często dostępne pod postacią specjalnego, wyróżniającego się, większego przycisku. Taki telefon może uratować życie starszej osoby. Telefon z przyciskiem SOS, który powiadamia ustawione kontakty pozwala właścicielowi uzyskać wymaganą pomoc, a nawet poda lokalizację. Warto też poszukać modeli z funkcją ICE (In Case of Emergency), która pozwala ratownikom łatwo uzyskać dane medyczne nawet przy zablokowanym ekranie.

Nieskomplikowane telefony komórkowe dla starszych

Nic nie pobije prostego, łatwego w użyciu telefonu. Poniżej przedstawiamy dwa najlepsze według nas, niedrogie modele telefonów komórkowych dla seniora. To świetne bezprzewodowe telefony z dużymi klawiszami i dokiem do ładowania, idealne dla osoby starszej.

Artfone C1+ – telefon z dużymi przyciskami

Artfone C1+ to telefon z przyciskami w sam raz dla seniora! Ma przyjazny użytkownikowi interfejs, który umożliwia łatwe poruszanie się i obsługę. Pomimo prostej budowy, telefon wyposażono w praktyczny kalendarz, kalkulator, budziki, timer i aplikację do nagrywania głosu.

Mocny głośnik czyni go zdecydowanym faworytem wśród modeli przeznaczonych dla osób cierpiących na problemy ze słuchem. Telefon posiada też funkcję radia FM i odtwarzacza MP3, dzięki którym jego właściciel może zabrać ulubioną muzykę wszędzie ze sobą. Dodatkowo, w razie wypadku można polegać na przycisku SOS na tyle.

Dlaczego jest to dobry telefon komórkowy dla osób starszych:

Bateria litowo-jonowa o pojemności 1400 mAh i dok do ładowania zapewniają mu sporo energii.

Funkcja SOS przechowuje nawet 5 numerów, które zaczyna wybierać po naciśnięciu przycisku i przytrzymaniu go przez 1,5 sekundy.

Funkcja szybkiego wybierania, wbudowana latarka i prosty w obsłudze interfejs użytkownika.

Zainstalowane języki: angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański i polski.

Doro 2424 – zapobiegnie przypadkowemu wybraniu i numeru

Doro 2424 ma konstrukcję telefonu z klapką, która zapobiega przypadkowemu wykręcaniu numeru i do tego wygląda po prostu świetnie. Telefon wyposażono w zewnętrzny wyświetlacz, który pokazuje dane dzwoniącego oraz godzinę. Ma też aparat, którym uwiecznisz najważniejsze chwile.

Telefony Doro stworzone z myślą o osobach starszych mają dedykowany przycisk SOS na tyle, po naciśnięciu którego powiadomione zostają odpowiednie kontakty. Pozostałe praktyczne funkcje to budzik, radio FM i latarka.

Dlaczego jest to dobry telefon komórkowy dla osób starszych:

W zestawie z telefonem znajduje się dok ładujący do bezproblemowego ładowania.

Książka telefoniczna ma miejsce na nawet 300 kontaktów.

Przycisk awaryjny to ratująca życie funkcja, zaprojektowana tak, by być łatwo dostępną.

Poza wewnętrznym wyświetlaczem LCD 2,4” telefon posiada zewnętrzny wyświetlacz, na którym pojawiają się przychodzące połączenia.

Telefony komórkowe Nokia łączą (starszych) ludzi

Hasło Nokii dotyczące łączenia ludzi sprawdza się również w przypadku tych komórek. Nasze propozycje od tej porządnej marki to jeden prosty telefon komórkowy i jeden nieskomplikowany smartfon.

Nokia 3310 – duża i widoczna

Nokia 3310 to jeden z najprostszych w obsłudze telefonów komórkowych dla osób w podeszłym wieku. Telefon ma ergonomiczny kształt, który doskonale układa się w dłoni. Duży ekran TFT charakteryzuje łatwy w użyciu interfejs użytkownika.

Ten prosty telefon ma wymienną baterię o pojemności 1200 mAh, która zapewnia do 21 godzin rozmów. Dedykowane gniazdo karty microSD pozwala rozszerzyć pamięć urządzenia o nawet 32 GB.

Dlaczego jest to dobry telefon komórkowy dla osób starszych:

Potężny głośnik czyni ten telefon jednym z głośniejszych.

Ekran z polaryzacją jest bardziej czytelny w pełnym świetle.

Bateria zapewnia do 22 godzin rozmów albo do 51 godzin odtwarzania muzyki.

Obsługa Bluetooth 3.0 i A2DP, złącze MicroUSB 2.0 i złącze słuchawek 3,5 mm.

Nokia 3.4 – na nowy start

Już nie musisz szukać. Nokia 3.4 to najlepszy smartfon dla starszego człowieka za niewielkie pieniądze. Dostępny w klasycznych odcieniach czerni i błękitu, to świetny smartfon na początek dla rodziców i dziadków.

Telefon ma litowo-polimerową baterię o pojemności 4000 mAh, która wystarcza na cały dzień. Łączność GPS, Bluetooth i WLAN pozwala w pełni wykorzystać potencjał wszystkich kanałów komunikacji.

Dlaczego jest to dobry telefon komórkowy dla osób starszych:

Duży wyświetlacz IPS LCD zapewnia wyraźny obraz, idealny do wideopołączeń i oglądania ulubionych filmów.

Doskonała wydajność dzięki układowi Snapdragon 460, ośmiordzeniowemu procesorowi i procesorowi graficznemu Adreno 610 GPU.

Potrójny system aparatów pomoże uwiecznić każdą chwilę w doskonałej jakości.

Obsługa wibracji i dzwonków MP3 i WAV do powiadomień i połączeń, dzięki czemu niczego nie przegapisz.

Stylowe smartfony Xiaomi dla seniora

Przed Wami fajne i wyjątkowe, najlepsze telefony z ekranami dotykowymi dla seniora od Xiaomi. Marka ciągle zyskuje popularność dzięki bogatym w zaawansowane funkcje smartfonom w konkurencyjnych cenach.

Xiaomi Poco M3 Pro dla kochających dobry styl

Ciekawe wzornictwo Xiaomi Poco M3 Pro wyróżni jego użytkownika z tłumu. Skaner linii papilarnych umiejscowiony z boku poprawia bezpieczeństwo i ułatwia odblokowywanie telefonu.

Telefon ma potrójny system aparatów z obiektywem szerokokątnym, makro oraz głębią, a także funkcjami PDAF i gyro-EIS. Litowo-polimerowa bateria 5000 mAh i opcja szybkiego ładowania pozwalają gładko przejść przez cały dzień na pojedynczym ładowaniu.

Dlaczego jest to dobry telefon komórkowy dla osób starszych:

Duży wyświetlacz IPS LCD z ochronnym szkłem Corning Gorilla Glass 3 i odświeżaniem 90 Hz.

Obsługa WLAN (Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot), Bluetooth (5.1, A2DP, LE) i port podczerwieni.

Poza A-GPS, GLONASS, GALILEO i funkcją BDS obsługuje też NFC (zależne od rynku/regionu).

Telefon ma złącze audio 3,5 mm, radio FM i dodatkowy aparat 8 MP.

Xiaomi Redmi Note 10 o supermocnej baterii

Bateria litowo-polimerowa o pojemności 5000 mAh pozwoli Ci w pełni wykorzystać telefon Xiaomi Redmi Note 10. Duży wyświetlacz i bezramkowa konstrukcja nadają temu modelowi wyjątkowy wygląd i poprawiają komfort korzystania z wyświetlacza.

Telefon posiada układ MediaTek MT6833 Dimensity 700 z obsługa łączności 5G, który zapewnia wydajne działanie. Czujniki, takie jak akcelerometr, żyroskop, zbliżeniowy czy kompas poszerzają praktyczne zastosowanie smartfonu.

Dlaczego jest to dobry telefon komórkowy dla osób starszych:

Telefon z czytnikiem linii papilarnych na boku dla łatwego odblokowywania.

Szeroka gama obsługiwanych kanałów komunikacji pozwala cieszyć się wygodą niezawodnej, wydajnej łączności.

Potrójny system aparatów dla świetnych zdjęć i nagrań.

Zabezpieczenie Corning Gorilla Glass 3 pozwoli wyświetlaczowi bezpiecznie przetrwać codzienne zagrożenia.

Najlepsze telefony komórkowe z NFC dla starszych

Te telefony przeznaczone dla seniorów będą strzałem w dziesiątkę dla rodziców i dziadków lubiących nowe technologie. Pomimo ogromu funkcji nadal są urządzeniami wyjątkowo prostymi w obsłudze, odpowiednimi także właśnie dla osób starszych.

Samsung Galaxy A32 – świetna jakość HD

Doskonały wyświetlacz HD i cienka ramka Samsunga Galaxy A32 pozwolą Ci cieszyć się zdjęciami i filmami w wysokiej jakości. Poczwórny system aparatów, w którego skład wchodzi obiektyw szerokokątny, ultraszerokokątny, głębia i makro, to gwarancja doskonałej przyjemności z używania kamery telefonu.

Smartfon z baterią o pojemności 5000 mAh i łącznością 5G pozwoli Ci być zawsze na bieżąco. Telefon ma też obsługę NFC, dzięki czemu możesz wyjść na zakupy bez gotówki. Ten inteligentny gadżet łatwo dostosujesz do potrzeb seniora dzięki opcjom takim jak Tryb Łatwy.

Dlaczego jest to dobry telefon komórkowy dla osób starszych:

Telefon obsługuje Hybrid Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) i sieci GSM, HSPA, LTE oraz 5G.

Bateria litowo-jonowa z opcją szybkiego ładowania pozwala szybko odzyskać energię.

Dodatkowy aparat 13 MP obsługuje rozdzielczość 1080p@30fps.

A32 ma układ MediaTek MT6853 Dimensity 720 5G, ośmiordzeniowym procesorem, procesorem graficznym Mali-G57 MC3 i obsługą systemów operacyjnych Android 11 i One UI 3.0.

Oszałamiający design Realme 8

Bajeczne wzornictwo Realme 8 zachwyci każdego. Smukła i lekka konstrukcja czyni go jedną z lepszych opcji dla osób starszych. A szybki układ MediaTek MT6833 Dimensity 700 5G (7 nm) gwarantuje doskonałą wydajność i zawsze płynne działanie.

Kolejnym wielkim atutem telefonu jest jego wyświetlacz 6,5 cala z częstotliwością odświeżania 90 Hz. W połączeniu z poczwórnym systemem aparatów telefon obsługuje się fantastycznie. Bądź wygodnie w kontakcie ze wszystkimi bliskimi dzięki Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) oraz obsłudze sieci GSM, HSPA, LTE i 5G.

Dlaczego jest to dobry telefon komórkowy dla osób starszych:

Wytrzymała bateria litowo-polimerowa o pojemności 5000 mAh i funkcja szybkiego ładowania.

Czytnik linii papilarnych (z boku), akcelerometr, żyroskop, czujnik zbliżeniowy i kompas.

Dodatkowy aparat 16 MP i poczwórny system aparatu głównego 48 MP.

Komunikacja poprzez USB On-The-Go, GPS, Bluetooth i NFC.

Najlepszy telefon z aparatem dla osoby starszej

Pstryk, pstryk! Kto nie kocha uwieczniania wspomnień na zdjęciach? Oto smartfony dla seniora z porządnymi systemami aparatów, które pozwolą zatrzymać każdą chwilę w bardzo dobrej jakości. Oto nasi faworyci spośród telefonów z Androidem i iOS-em nadających się dla osób starszych.

Google Pixel 6 – telefon do wszystkiego

Google Pixel 6 to idealny telefon z Androidem dla babci i dziadka. Regularne aktualizacje oprogramowania pozwalają temu smartfonowi zawsze działać sprawnie. Urządzenie ma układ Google Tensor, który zapewnia wydajne działanie i płynną obsługę bez opóźnień.

Smartfon łatwo dostosujesz do potrzeb starszego użytkownika. Ma przydatne funkcje, takie jak pomoc w nagłych wypadkach czy możliwość wyświetlenia potrzebnych informacji na zablokowanym telefonie. System tylnego aparatu jest jednym z najlepszych, z funkcjami takimi jak dual pixel PDAF, OIS, gyro-EIS czy Auto-HDR.

Dlaczego jest to dobry telefon komórkowy dla osób starszych:

Pixel 6 ma niewymienną baterię litowo-polimerową z funkcją szybkiego ładowania.

Wyrazisty, niegasnący wyświetlacz OLED zapewnia 16M kolorów, HDR10+ i jest zabezpieczony szkłem Corning Gorilla Glass Victus.

Obsługa nano-SIM i e-SIM czyni go jednym z najlepszych telefonów bez karty dla osób starszych.

Czytnik linii papilarnych (na tyle), akcelerometr, żyroskop, czujnik zbliżeniowy, kompas, barometr, kompatybilność z aparatami słuchowymi M3/T3 (HAC).

iPhone SE (2020) – zawsze niezawodny

Pyło- i wodoodporny iPhone SE w klasie ochrony IP67 (do 1 m przez 30 minut) z wyświetlaczem ze wzmocnionego szkła i powłoką oleofobową to trwały telefon w sam raz dla osoby starszej. Elegancki, minimalistyczny design i duży ekran to szczególne zalety, które pokocha Twój senior.

Poza szybkim ładowaniem telefon może być też ładowany indukcyjnie za pomocą ładowarki Qi. Komfort obsługi telefonu poprawia także jego wsparcie dla Nano-SIM i e-SIM.

Dlaczego jest to dobry telefon komórkowy dla osób starszych:

Obsługa funkcji NFC pozwala korzystać z Apple Pay (karty Visa, MasterCard, AMEX) do płatności bezgotówkowych.

System aparatów ma funkcje PDAF, OIS, HDR, OIS, nagrywania dźwięku stereo, rozpoznawania twarzy oraz gyro-EIS.

Aktywna redukcja szumów z dedykowanym mikrofonem gwarantuje krystaliczną jakość dźwięku.

Z czytnikiem linii papilarnych umieszczonym z przodu – dla wygody i bezpieczeństwa.

Doskonały komfort

Teraz, gdy już wiesz, który smartfon będzie najodpowiedniejszy i najwygodniejszy dla Twojego seniora, czas się upewnić, że będzie on mógł wykorzystać potencjał nowego gadżetu w pełni.

Większość telefonów komórkowych starszego typu, o dużych klawiszach, szczególnie przeznaczonych dla osób w podeszłym wieku, jest skonstruowana tak, by przetrwać niedelikatne traktowanie. Za to smartfony mogą potrzebować dodatkowych zabezpieczeń. Zainwestuj w etui na telefon (wypróbuj opcję Zaprojektowania własnego etui!) oraz osłonę ekranu i zapewnij urządzeniu zwiększoną wytrzymałość.

Akcesoria do telefonów komórkowych to kolejny sposób na to, by poprawić komfort korzystania z urządzenia. Znajdziesz je razem z mnóstwem innych, świetnych produktów na stronie MyTrendyPhone. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci wybrać coś w sam raz dla Ciebie!

Leave a Comment