To prawda, że ​​AirPods nie były pierwszymi w pełni bezprzewodowymi słuchawkami Bluetooth. Bez wątpienia Apple uczynił te gadżety mniej lub bardziej akceptowanymi społecznie. Od tego czasu niektórzy producenci prezentują własne rozwiązania, a teraz dodaje również popularny producent akcesoriów Anker. Z Zolo wnosi nową markę – ta prezentuje nowe słuchawki za pośrednictwem crowdfundingu.

Własne submarki dla specjalnych pionów korporacyjnych nie są niczym nowym. Na przykład kilka miesięcy temu Anker zaprezentował własne artykuły gospodarstwa domowego pod marką Eufy. Zolo ma teraz przynieść sprzęt audio klasy premium, choć Anker zaoferował już wiele słuchawek z kablem lub Bluetooth. Produkty mają być opracowywane przez byłych inżynierów największych marek audio.

Dane techniczne Zolo Liberty +

W porównaniu z konkurencją Liberty + powinien oferować pewne zalety. Anker opiera się na antenach Bluetooth 5 i LDS - powinno to umożliwić szczególnie stabilne połączenie. Sprzęganie również powinno być szczególnie łatwe, choć Anker z pewnością nie zbliży się tutaj do jakości Apple W1. Żywotność baterii jest niestety krótsza niż w Airpodach. Jedno ładowanie wystarcza na 3,5 godziny, etui ma prąd na kolejne 24 godziny. Producent szczególnie kładzie nacisk na temat jakości dźwięku – dzięki przetwornikom wykonanym z grafenu ma to umożliwić uzyskanie głębokiego basu i wyraźnych wysokich tonów. Nie ma wbudowanej pamięci ani czujnika tętna.

„Głęboko wierzymy w przyszłość technologii mobilnych, takich jak urządzenia słuchowe” — wyjaśnia Steven Yang. „Widzimy przyszłość, w której noszone są aparaty słuchowe, a produktami audio można sterować za pomocą poleceń głosowych. Fani technologii mogą wybrać, czy wolą patrzeć na smartwatch, czy uzyskiwać informacje o słuchawkach.”

Ceny i dostępność

Kampania na Kickstarterze trwa już od kilku godzin – wkład finansowy w wysokości 50 000 dolarów został osiągnięty już po kilku minutach. Niedawno Anker poinformował mnie również, że granica 200 000 dolarów została już przekroczona. Pod tym względem finansowanie słuchawek jest więcej niż zabezpieczone.

Zolo Liberty + powinien normalnie kosztować 129,99 USD, na Kickstarterze ceny zaczynają się od 79 USD, w tym koszty wysyłki. Dostawa ma się rozpocząć jesienią. W każdym razie postaramy się zabezpieczyć kopię, abyś mógł ją „wypróbować”.

Leave a Comment