Po teście systemu Raid od G-Technology - którego przypadek użycia i cena są wyraźnie w zakresie pro - chcielibyśmy wziąć do tego testu bardziej przyjazny dla konsumenta produkt od producenta G-Technology. G-Drive USB-C opiera się na zwykłym wysokiej jakości wykonaniu i nowoczesnych połączeniach z praktycznymi dodatkowymi funkcjami.

Dysk twardy w klasycznej konstrukcji G-Technology nie w pełni opiera się na Thunderbolt 3. Z uwagi na to, że jest to klasyczny dysk twardy, nie jest to również wymagane. Na szczęście w kwestii samego połączenia nic się nie zmienia. G-Technology opiera się na USB-C ze wszystkimi jego zaletami. Dysk twardy jest oferowany o pojemności od czterech do dziesięciu terabajtów. Wbudowany dysk twardy wewnątrz obudowy obraca się z prędkością 5400 obr./min.

Dane techniczne i projekt

Obudowa jest ponownie w całości wykonana z aluminium, podświetlane logo G znajduje się w perforowanej obudowie z przodu. Nawet jeśli jest to stosunkowo niedrogi produkt G-Technology, nie poczyniono żadnych oszczędności w przetwarzaniu - jakość jest jak zwykle wysoka i na poziomie wszystkich innych rozwiązań.

Dysk twardy o wymiarach 19,6 x 12,8 x 3,5 cm jest nadal mobilny, jeśli to konieczne, ale przy wadze 2 kg nie chcę go codziennie nosić ze sobą w torbie. Ponownie na pierwszy plan wysuwa się wysoka jakość wykonania, z pewnymi wadami pod względem wagi i zwartości.

Zakres dostawy

Zewnętrzny dysk twardy G-DRIVE™ USB-C™

Kabel USB-C na USB-C

Kabel USB-C na USB-A

Zewnętrzny zasilacz

Kabel zasilający

instrukcje

Rozsądne, ale niestety nie jest to standard branżowy: w zestawie znajdują się wszystkie niezbędne kable. Zewnętrzny dysk twardy można bez problemu podłączyć do wszystkich możliwych urządzeń, niezależnie od tego, czy jest to złącze USB-C, czy klasyczne złącze USB. Konkurencja może tutaj przyciąć.

Funkcje

Oprócz zwykłych funkcji pamięci zewnętrznej – co oczywiście wspiera również korzystanie z Time Machine – zasilacz szczególnie przyciąga wzrok. G-Drive zasila podłączone notebooki z zasilaniem przez USB-C. Osiągnięto moc 45 watów. Wydajność jest zatem niższa niż w MacBookach Pro, ale generalnie powinna wystarczyć do tak zwanego „podtrzymującego ładowania”. Właściciele MacBooka mogą być spokojni: w godzinach szczytu zużywa on tylko 29 watów i dlatego może być w pełni zasilany.

moc

W moim teście z Black Magic udało mi się osiągnąć szybkości zapisu i odczytu dochodzące do 170 MB/s. W rzeczywistości nie miało to większego znaczenia, jak sformatowano dysk twardy (APFS lub HFS) i czy dysk twardy miał służyć jako źródło zasilania dla podłączonego notebooka, czy nie.

Oczywiście nie wydajność dysku SSD czy RAID, ale w porównaniu z konkurencją wydajność jest na poziomie rynkowym.

Wniosek

Wraz z G-Drive USB-C kupujący otrzymuje wysokiej jakości i dobrze zaprojektowany zewnętrzny dysk twardy w formacie 3,5 cala w solidnej aluminiowej obudowie. Dzięki USB-C i dołączonym kablom, G-Technology opiera się na przyszłościowych technologiach bez blokowania użytkowników starszych systemów. W teście szczególnie zaskoczyła mnie funkcja zasilania podłączonych notebooków. Niezwykle przydatna funkcja, która ładuje wystarczająco dużo zarówno dla mojego MacBooka Pro, jak i MacBooka.

G-Drive USB-C jest oferowany z pojemnością 4 TB za dobre 200 euro bezpośrednio na Amazon.

Leave a Comment