Niedawno dowiedziałem się o producencie etui Pitaka i wypróbowałem etui MagEZ do iPhone’a XS Max. W tym artykule chcemy przyjrzeć się następcom - dla iPhone'a 11.

Futerały ochronne są bez liku, wokół iPhone'a powstał ogromny ekosystem. Dostępne są pokrowce wykonane ze wszystkich możliwych do wyobrażenia materiałów, we wszystkich możliwych kolorach i kształtach. Generalnie jestem fanem raczej prostszych projektów i stonowanych kolorów. Jeśli chodzi o materiały, Pitaka robi dużo inaczej – i opiera się na włóknach aramidowych.

Etui MagEz na iPhone’a 11

Nie zmieniło się to również w nowej wersji dla iPhone'a 11. Koperta MagEz wykonana jest w całości z włókna aramidowego, a wzór przypomina karbon. Dostępnych jest wiele różnych wariantów kolorystycznych, po raz kolejny wybrałem „niezbyt ekscytujący” wariant czarno-czarny.

Aramid ma szereg zalet. Materiał jest szczególnie stabilny, powinien być 5 razy mocniejszy od stali. Dodatkowo materiał jest bardzo przyjemny w dotyku i zaskakująco przyczepny. Podobnie prawie nie pozostają żadne (tłuste) odciski palców.

Sprawa MagEz jest zredukowana do najpotrzebniejszych rzeczy. Ma około 0,85 mm grubości i waży zaledwie 15 gramów, a spód jest cofnięty, podobnie jak w przypadku Apple. Magnesy są osadzone z tyłu, dzięki czemu etui przykleja się do magnetycznych rozwiązań ładowania firmy Pitaka. Mimo to ładowanie bezprzewodowe nie jest blokowane.

Etui MagEz zapewnia dobrą ochronę przy najmniejszym możliwym rozmiarze. Etui jest oferowane bezpośrednio na Amazon za niecałe 50 euro. Istnieją również wersje na iPhone'a 11 Pro i iPhone'a 11 Pro Max.

Etui MagEz Pro do iPhone’a 11

Jeśli jednak chcesz bardziej chronić swojego iPhone'a, powinieneś spojrzeć na MagEz Case Pro. To ma kilka warstw. Tył składa się z trzech warstw aramidu, a także osadzone są dwie metalowe płytki na uchwyty magnetyczne. Tam, gdzie normalne etui pozostawia wolne przyciski, znajdziemy ramkę wykonaną z TPU, wnętrze wyłożone jest pianką i pokryte mikrofibrą.

Obudowa jest certyfikowana zgodnie z normą wojskową MIL-STD 810G 516.6 i dlatego jest szczególnie wytrzymała. Według producenta na rogach powinien znajdować się specjalny system poduszek powietrznych, który jeszcze lepiej chroni iPhone'a przed upadkami.

Niewiele myślę o tych informacjach - ale sprawa robi na mnie niezwykle stabilne wrażenie. Tak stabilny, że bez zbędnych ceregieli wykonałem test upuszczenia i rzutu na betonową podłogę. Jak we wszystkich przypadkach, i tutaj jest wada: wyświetlacz nie jest znacząco chroniony. Krawędzie są – jak to często bywa – „układane”, ale kamyk może szybko zostać zgubiony. W przeciwnym razie etui chroni iPhone'a niemal idealnie, nie będąc zbyt nieporęcznym ani nie wyglądając szczególnie bojowo. Ochronię swojego iPhone'a tym ochronnym pokrowcem na kolejny Spartan Race - najwyższa ocena, jaką mogę przyznać w tej kategorii.

Najlepsza wiadomość na koniec: MagEZ Case Pro kosztuje nie więcej niż niepozorny MagEZ Case, jest również oferowany za 49,99 euro bezpośrednio na Amazon.

Leave a Comment