Etui ochronne na iPhone’a cieszą się większą popularnością niż kiedykolwiek. Niezależnie od tego, czy wynika to z rosnących cen sprzętu, czy z szerokiej oferty – wielu producentów oferuje obecnie ciekawe rozwiązania. Wypróbowaliśmy pokrowce ochronne Gear4 Oxford.

Asortyment pokrowców ochronnych – przynajmniej mi się wydawało – zwielokrotnił się w ostatnich latach. Nawet Apple oferuje teraz, jeśli pominiemy iPhone'a XR, różne etui we wszystkich kształtach, a zwłaszcza w kolorach. Wiele futerałów oferuje ciekawe dodatkowe funkcje, w tym futerały od producentów akcesoriów, takich jak Gear4.

Gear4 Oksford

Dzięki osłonom ochronnym Oxford Gear4 stara się zintegrować wiele różnych funkcji w jednym przypadku. W zasadzie są to klasyczne klapki ochronne - oznacza to, że chronią zarówno przód, jak i tył. Pokrowiec z przodu można złożyć, dzięki czemu pokrowiec ochronny służy również jako podstawka dla iPhone'a. Wewnątrz znajdują się również kieszonki na dwie karty kredytowe. Dzięki funkcji podstawki etui Oxford oferuje jeszcze więcej funkcji niż (drogie) skórzane folio Apple dla iPhone'a.

W klasycznym wariancie Gear4 wykorzystuje mieszankę różnych materiałów, plastik pochodzi od specjalistów z D3O. Z tyłu znajdziemy tylną obudowę wykonaną z TPU, obiektyw aparatu otoczony jest przezroczystym poliwęglanem. Zderzak pochodzi z D3O, wnętrze frontu wyłożone jest miękką tkaniną. Specjalnością jest klapka z boku pokrowca ochronnego. Nie tylko zamyka się magnetycznie, ale również mechanicznie utrzymuje przednią część na miejscu. Mimo wszystko otwarcie jest łatwe i można je wykonać jedną ręką – w przypadku upadku etui nie otworzy się samo.

Gear4 skóra oxford

Gear4 oferuje również wersję premium, skórzana osłona ochronna w dużej mierze przypomina klasyczne etui Oxford. Jest zaleta i wada. Zacznijmy od zalet: Zewnętrzne części etui wykonane są z miękkiej, ręcznie wykonanej skóry, dzięki czemu etui jest naprawdę bardziej pochlebne. Mimo to iPhone jest dobrze zabezpieczony – wewnętrzne części również wykonano z plastiku od D3O.

Jest jednak jedno małe ograniczenie, które niestety dotyczy również właściwości ochronnych. Nie ma osobnego klipsa na przód obudowy, więc pokrowiec bardzo dobrze może odpaść „samodzielnie”. Etui nie może służyć jako stojak ze względu na miękki front.

Wniosek

Etui Oxford firmy Gear4 oferuje doskonałe wykonanie i niezwykle inteligentną konstrukcję. Pokrowiec ochronny oferuje szereg funkcji - od możliwości umieszczenia karty kredytowej po praktyczną funkcję stojaka. Klasyczne etui zapewnia największą ochronę, ale niestety jest też bardzo nieporęczne i niezbyt miłe w dotyku. Pod tym względem skórzane etui jest znacznie bardziej odpowiednie, ale niestety wygląd ma również swoją cenę pod względem właściwości ochronnych. Chociaż osłony ochronne są dość grube, ładowanie przez Qi nie jest utrudnione.

Niemniej jednak wolę skórzane etui, ale ostatecznie zależy to od osobistego gustu i przeznaczenia. W klasycznej codzienności pracuję w sektorze finansowym z biznesowym wyglądem – tu skórzane etui pasuje do mnie znacznie lepiej. Na moim ostatnim festiwalu muzycznym wolałem jednak przerzucić się na klasyczny futerał. Tak czy inaczej, oba przypadki przekonują mnie swoją funkcją, ochroną i ceną.

Klasyczne etui kosztuje na Amazonie około 30 euro, wersja skórzana kosztuje tylko 35 euro.

Leave a Comment