Nowy rysik Adonit Jot Touch, zaprezentowany na tegorocznych targach CES, jest już dostępny w sklepach. Czułe na nacisk pióro do iPada uzupełnia gamę Adonit i jest pierwszym piórem do iPada, które przenosi nacisk ręcznego pisania i rysowania na iPada przez Bluetooth.

Adonit Jot Touch trafił do sprzedaży z niewielkim opóźnieniem – rewolucyjne pióro faktycznie powinno być dostępne na wiosnę. Rewolucyjną rzeczą w Jot Touch jest jego czułość i możliwość przeniesienia go na iPada przez Bluetooth. Dotyk rozpoznaje 200 poziomów nacisku, dzięki czemu może odwzorować dużo drobniejsze szczegóły i gradacje bardziej „papierowe”.

W tym miejscu znajdziesz zewnętrzne treści z YouTube, które uzupełniają artykuł. Możesz go wyświetlić i ponownie ukryć jednym kliknięciem.

Wyrażam zgodę na wyświetlanie mi treści zewnętrznych. Pozwala to na przekazywanie danych osobowych stronom trzecim. Przeczytaj więcej o naszej polityce prywatności.

Istnieje już długa lista aplikacji, które współpracują z piórem, które mogą korzystać z możliwości Jot Touch, takich jak Procreate, Clip, Sketchbook lub Animation Desk.

Adonit Jot Touch jest dostępny w dwóch kolorach (antracytowym i czerwonym). Sugerowana cena detaliczna to 99,99 USD, w Niemczech już od około 80 euro. Adonit Jot Touch jest odpowiedni dla iPada 2 i nowego iPada.

Więcej na te tematy:

iPada

Jot Touch

Rysik

głos_19

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł „Adonit Jot Touch: wrażliwy na nacisk rysik do iPada już dostępny”. Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

UWAGA: Ta pierwsza wersja Jot Touch nie zawiera funkcji „Palm Rejection”, tj. nawet jeśli pióro jest używane ze specjalnie przystosowaną aplikacją (co i tak jest niezbędne do wrażliwości na nacisk), iPad reaguje również na dłoń.

Jest to dość wada, ponieważ ta funkcja była pierwotnie reklamowana jako wielka zaleta aktywnego pióra. Jeśli nie możesz położyć dłoni na ekranie, to nie możesz tak naprawdę rysować naturalnie, a dzisiejsze metody w poszczególnych aplikacjach nie są do końca satysfakcjonujące.

Podobno tylko wersja 2 Jot Touch powinna obsługiwać „Odrzucenie dłoni”. Będzie to korzystać z Bluetooth 4.0 (więc będzie działać tylko z iPada 3).

Teraz powinno się umieć tylko rysować.

Leave a Comment