Kupujemy używanego iPhone: na co zwrócić uwagę? Poradnik

Na co uważać przy zakupienie używanego iPhone? przez piotr Blog, iPhone

Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego iPhone’a

Wiele osób pragnąc zdobyć wymarzony smartfon, poważnie zastanawia się nad zakupem używanego iPhone’a. Posiadanie iPhone’a, nawet starszej generacji, wiąże się z prestiżem, jak również satysfakcją wynikającą z korzystania z urządzenia dopracowanego w najmniejszym detalu.

Tak jak w przypadku każdego rodzaju używanego urządzenia, tak również w odniesieniu do używanego iPhone’a należy zwrócić szczególną uwagę na kilka kwestii, które pozwolą nam na zakup wymarzonego urządzenia w okazyjnej cenie – bez stresu, czy na pewno dobrze inwestujemy pieniądze.

Poniższe wyliczenie przygotowane przez Warszawski serwis iPhone AppleHome ma służyć zminimalizowaniu potencjalnego ryzyka.

Funkcja „Find My iPhone” w używanym telefonie iPhone

Funkcja „Find My iPhone” („Znajdź mój iPhone”) służy nie tylko znalezieniu zaginionego telefonu, ale również umożliwia jego zdalne zablokowanie w celu uniemożliwienia dostępu niepowołanym osobom.

O ile funkcja bez wątpienia jest przydatna, to może nastręczać niepotrzebnych kłopotów w sytuacji, w której sprzedawca nie przygotował odpowiednio telefonu do sprzedaży.

Aktywna funkcja „Find My iPhone” uniemożliwia wymazanie pamięci telefonu oraz aktywowanie go pod nowym Apple ID.

By uniknąć nieprzyjemności, warto sprawdzić, czy telefon, który pragniemy kupić, nie ma aktywnej blokady „Find My iPhone” . Jeżeli usługa jest aktywna, urządzenie będzie nam bezużyteczne ponieważ iPhone będzie wymagał haseł poprzedniego właściciela.

Przed zakupem używanego iPhone sprawdź godność numeru IMEI

Posiadając numer IMEI telefonu, możemy zapoznać się z jego historią w bazach danych, przez co możemy dowiedzieć się, czy dany iPhone znajduje się urządzeń skradzionych, zgubionych, czy też zgłoszonych do ubezpieczyciela.

Szczególnie istotne jest, aby numer IMEI widoczny z poziomu ustawień telefonu był zgodny z numerem na korpusie telefonu lub też wewnątrz urządzenia. Jeżeli numer IMEI będzie inny, wówczas będzie to wskazywać, iż w telefonie był wymieniany korpus, co może wskazywać na przebyty upadek urządzenia.

Niezgodność numeru IMEI powinna budzić uzasadnione wątpliwości co do stanu/historii telefonu, przez co należy zachować dalece idącą ostrożność przy zakupie.

Sprawdź czy iPhone ma Simlocka

Przed zakupem używanego iPhone warto sprawdzić, czy będzie on obsługiwać operatora telefonii komórkowej, z którego korzystamy – może się bowiem zdarzyć, iż telefon posiada blokadę karty sim, przez co jego działanie ograniczone jest do danego operatora. Polskie sieci komórkowe nie zakładają już blokad sim-lock, warto zwrócić jednak na to uwagę ponieważ wiele używanych sprzętów pochodzi z zagranicy. Kupując telefon nowy bądź mało używany który był zakupiony od operatora warto sprawdzić dokładnie, obecnie telefon który otrzymuje abonent od operatora jest jego własnością do końca umowy bądź spłacenia go, w przypadku braku płatności operator może zablokować urządzenie.

Sprawdź czy iPhone nie jest po upadku

Zdarza się, że używany iPhone miał za sobą poważny upadek, mogący wpływać na funkcjonalność urządzenia.

W tym celu należy zwrócić uwagę na ekran urządzenia – czy ekran przylega do korpusu telefonu, czy nie odchodzą krawędzie wyświetlacza, mogące świadczyć o przeprowadzonej nieprofesjonalnej ingerencji serwisowej. Wyświetlacz powinien być idealnie skomponowany z korpusem.

Warto również zwrócić uwagę na przycisk „Home” – warto przez moment sprawdzić, czy prawidłowo wykonuje swoją funkcję, korzystając z niego. Jedynie kontakt z przyciskiem może dać gwarancję wykrycia ewentualnej wady.

Używany iPhone podejrzanie tani? Warto uważać.

Niesamowicie niska cena urządzenia, wydająca się być za dobra jak na okazję, może świadczyć, że urządzenie jest wadliwe tudzież pochodzi z wątpliwego źródła. Powinno to uczulać uwagę potencjalnego kupującego, aby uchronić się przed możliwymi konsekwencjami zakupu.

Wyżej wymienione czynniki, na które warto zwrócić uwagę w przypadku, kiedy przymierzamy się do zakupu używanego iPhone’a są bez wątpienia kluczowe. Wspomniana chociażby funkcja „Find My iPhone” może mieć kluczowe znaczenie podczas użytkowania telefonu, o ile nie został on odpowiednio przygotowany do sprzedaży. Niemniej jednak istnieje jeszcze kilka innych czynników, które również mogą mieć niebagatelne znaczenie podczas zakupu używanego sprzętu. Tak więc na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

iPhone z jailbreakiem

Nie da się ukryć, że jeszcze kilka lat temu panowała moda na tak zwane „łamanie” systemu iOS. Obecnie trend ten praktycznie już przeminął, ale kupując iPhone z rynku wtórnego, warto zwrócić uwagę, czy dany model takiego jailbreak’u nie posiada. Warto zaznaczyć, że w iPhone XR takiego „przełamania” system iOS z pewnością nie znajdziemy, jednak jeśli na uwadze mamy zakup starszego modelu, to taka sytuacja jest jak najbardziej możliwa. Można powiedzieć, że z teoretycznego punktu widzenia taka modyfikacja nie ma znacznego wpływu na samą funkcjonalność urządzenia, a po zakupie zawsze można powrócić do ustawień fabrycznych. Niemniej jednak sedno sytuacji tkwi w tym, że powinien dokonać tego sam sprzedający, który powinien przygotować odpowiednio telefon przed sprzedażą. Warto zwrócić uwagę, że jeśli on o tym zapomniał, to istnieje wysokie ryzyko tego, że po prostu zaniedbywał telefon i nie przykładał do niego zbytniej uwagi, a sama instalacja Cydii mogła nie być jego jedynym eksperymentem jaki przeprowadził na iPhone.

Nie warto kupować iPhone po zalaniu

Zalanie iPhone jest jedną z najczęstszych przyczyn awarii telefonu, z którą użytkownicy muszą zgłosić się do autoryzowanego serwisu, jeśli chcą jeszcze kiedykolwiek korzystać ze smartfona. Niemniej jednak wielu właścicieli iPhone’ów próbuje samodzielnie poradzić sobie z osuszeniem wszystkich podzespołów. Warto pamiętać, że urządzenie po zalaniu nie tylko może przestać działać poprawnie, ale co najważniejsze traci swoją gwarancję, co jest niezwykle istotne jeśli zakupujemy urządzenie z drugiej ręki, które jest stosunkowo nowe. Na szczęście jednak dla wielu osób, które zdecydowały się na zakup iPhone’a z drugiej ręki, sprawdzenie czy urządzenie miało wypadek z wodą, nie jest zbyt trudne. Każde ze sprzętów Apple wyposażone jest w czujnik LCI, który podczas kontaktu z dużą ilością wilgoci zmieni barwę z klasycznej białej, na kolor czerwony. W przypadku starszych modeli jak np. iPhone 4 lub 5 czujnik ten zlokalizowany jest w górnej, bocznej części obudowy. W nowszych modelach zaś możemy go zlokalizować na prawym boku. Warto więc zwrócić na niego szczególną uwagę, podczas zakupu iPhone z rynku wtórnego.

Stan baterii w używanym iPhone

Kolejną istotną kwestią do sprawdzenia, jest stan baterii. W iPhonach stosowane są jedne z najbardziej wydajnych akumulatorów litowo-jonowych. Mimo wszystko bateria nie jest wieczna, a w przypadku zakupu urządzenia z drugiej ręki, sprawdzenie jej stanu jest absolutną koniecznością. Akumulatory bowiem wpływają na komfort korzystania z telefonu, a także jego funkcjonalność. Nie ma co wierzyć deklaracjom sprzedawcy odnośnie pojemności baterii. O wiele lepiej będzie poprosić go o to, by zainstalował na urządzeniu aplikację diagnostyczną i pokazał nam wynik jej analizy. W przeciwnym razie czeka nas wymiana baterii w naszym iPhonie.

Poradnik przed zakupem iPhone z rynku wtórnego – podsumowanie

Mając na uwadze trwałość produktów Apple, zakupu używanego smartfona może wydawać się dobrym krokiem, szczególnie jeśli nie chce się przeznaczyć znacznej ilości środków na zakup telefonu.

Warto pamiętać o wskazanych radach, aby cieszyć się z zakupu używanego iPhone’a.

W przypadku możliwych problemów ze smartfonem, można zwrócić się do serwisu pogwarancyjnego AppleHome, oferującego pełen zakres napraw pogwarancyjnych iPhone’a. Podstawowe sprawdzenie urządzenie zajmuje naszym technikom około godzinki, dokładna analiza około 1 dnia roboczego.

Co warto wiedzieć przed zakupem iPhone?

Co warto wiedzieć przed zakupem iPhone? Planujesz zakup pierwszego produktu z marki Apple? Nie jesteś pewny, czy iPhone Ci się sprawdzi? Oto, co musisz wiedzieć o iPhone’ach!

1. Sprawdzony sprzedawca Apple

2. Telefony Apple – który model wybrać?

3. Jakie akcesoria do iPhone oferuje sklep internetowy?

Mimo stosunkowo wysokiej ceny iPhone cieszą się sporą popularnością na międzynarodowym rynku. W czym tkwi sukces? Którego iPhone’a warto dziś wybrać? Z jakimi innymi urządzeniami smartfony Apple doskonale współpracują? Jakie akcesoria do iPhone warto kupić? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w niniejszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Sprawdzony sprzedawca Apple

Popularny iPhone sklep to pewność dla kupującego, że ostatecznie otrzyma oryginalny i nowy telefon. Zakup urządzenia w odpowiednim sklepie to zatem gwarancja bezpieczeństwa i tego, że nasz produkt będzie miał aktualną gwarancję.

Kupując iPhone, pamiętaj, że telefony te wiążą się z całkowicie innym środowiskiem, niż tym, które znasz z telefonów z systemem Android. W iPhone’ach wgrany jest system iOS, który jest bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze. O ile jego obsługa jest łatwa, o tyle problemem na początku mogą okazać się gesty. Te jednak również są intuicyjne i bardzo szybko da się ich nauczyć.

iPhone najlepiej współpracują z innymi produktami od Apple. W połączeniu z tabletem iPad czy Macbook’iem otrzymujemy rozbudowane i płynne środowisko zarówno do pracy, jak i nauki.

Telefony Apple – który model wybrać?

Aktualnie specjaliści polecają, by decydować się na najnowsze telefony iPhone. Jeśli smartfon jest Ci potrzebny do podstawowych działań i do ewentualnej rozrywki, nie musisz przepłacać i kupować na przykład iPhone 13 Pro MAX. W zupełności wystarczy Ci iPhone 11. Każdy model od 11 w górę oferuje dobrej jakości zdjęcia i płynne działanie całego urządzenia.

Wybierając iPhone, ważna jest również pamięć wbudowana. Im większa, tym droższy będzie telefon. Dlatego dokładnie określ, jaka pamięć wbudowana będzie Ci potrzebna i nie przepłacaj za dodatkowe miejsce, którego nie wykorzystasz.

Oprócz telefonu warto sprawdzić także akceosria iPhone w Lantre – ofertę obejmującą między innymi ładowarki USB-C na Lightning, szkło ochronne, ładowarki bezprzewodowe, przejściówki, case’y i etui czy oryginalne słuchawki.

Jakie akcesoria do iPhone oferuje sklep internetowy?

Wśród akcesoriów do iPhone największą popularnością cieszą się słuchawki Apple. W swojej ofercie praktycznie każdy reseller dostarcza zarówno starsze, jak i najnowsze rozwiązania w atrakcyjnej cenie. Jeśli cenisz sobie wysoką jakość brzmienia, gwarantujemy, że słuchawki iPhone AirPods spełnią Twoje oczekiwania. To bezprzewodowe rozwiązania, które zapewniają wysoki komfort użytkowania. Moduł Bluetooth sprawia, że szybko i w łatwy sposób łączą się ze smartfonem. Samo parowanie jest bardzo intuicyjne.

Zaletą słuchawek AirPods jest również to, że nie trzeba wyciągać telefonu, by przełączyć dany utwór. Wystarczy skorzystać z czujnika nacisku, który producent umieścił w słuchawce, a piosenka sama się zmieni.

Słuchawki AirPods iPhone ładuje się za pośrednictwem specjalnego etui. Dzięki temu słuchawki możesz naładować, gdziekolwiek jesteś i nie potrzebujesz mieć dostępu do kontaktu. Ponadto etui pełni również funkcję ochronną – na przykład w sytuacji, gdy słuchawki trzymamy w plecaku czy torebce.

Jeśli szukasz oryginalnych słuchawek, sprawdź ofertę na stronie https://lantre.pl/iphone/akcesoria-iphone/sluchawki-iphone-93.html, gdzie oprócz bezprzewodowych rozwiązań dousznych, znajdziesz również słuchawki nauszne – Apple AirPods Max. Dostępne są także standardowe słuchawki na kabel. Sklep Apple to najlepsze miejsce na zakupy oprogramowania oraz gwarancja, że produkty będą oryginalne, a ich producentem będzie firma Apple. Oferta jest tu wyjątkowo bogata i obejmuje MacBook, iPada i wiele innych sprzętów.

Akcesoria do iPhone jako prezent? 6 pomysłów od Lantre

Wybierz najlepszy gadżet! iPhone spełni swoje funkcje jeszcze lepiej

Urodziny, imieniny, a może inna ważna rocznica? Każda okazja jest dobra, aby wręczyć bliskiej osobie ładny prezent. Problem pojawia się w momencie, gdy brakuje nam pomysłu co kupić. Nasza rada jest prosta – jeśli nie wiesz co kupić, zbadaj dyskretnie jaki gadżet do telefonu byłby najbardziej przydatny bliskiej Ci osobie. Akcesoria do iPhone’a to najprostszy, a przy tym atrakcyjny i uniwersalny prezent niezależnie od okazji.

Jeśli masz pewność, że obdarowywana przez Ciebie osoba korzysta ze smartfona iPhone, gadżety od Apple będą doskonałym prezentem. Co ważne, ta osoba wcale nie musi być miłośnikiem nowych technologii, aby ucieszyła się z takiego podarunku. Bo najlepszy prezent to prezent praktyczny – i tylko takie znajdziesz w naszym jabłkowym prezentowniku.

Gadżety Apple – jakie dla kogo?

Ważne jest, aby rodzaj gadżetu uzależnić od sposobu korzystania z telefonu przez bliską Ci osobę. Uniwersalne akcesoria, takie jak słuchawki do iPhone’a przydadzą się każdemu. Liczba modeli dostępnych w ofercie Apple jest spora, dlatego bez problemu wybierzesz coś odpowiedniego.

Pole manewru jest znacznie większe, jeśli dokładnie znasz upodobania i potrzeby osoby, którą zamierzasz obdarować. Dla osoby dbającej o telefon najlepszym prezentem będzie ładne etui do iPhone’a oraz szkło zabezpieczające ekran. Z praktycznego punktu widzenia są to najlepsze akcesoria. iPhone wyposażony w solidne etui będzie odporny na zarysowania oraz mikrouszkodzenia, spowodowane ewentualnymi upadkami.

Zdecydowanie najwięcej pomysłów na prezent przewidzieliśmy dla gadżeciarzy:

ładowarka indukcyjna,

portfel z MagSafe,

lokalizator AirTag.

Może nie są niezbędne aby korzystać z telefonu, ale potrafią w oczywisty sposób uatrakcyjnić jego użytkowanie. Warto przy tym pamiętać, że jedynie oryginalne akcesoria Apple dają pewność zgodności sprzętowej ze smartfonami iPhone, gwarancję wysokiej jakości wykonania, a także pełne bezpieczeństwo użytkowania.

Leave a Comment