W USA jedenastolatek był leczony z powodu alergii na nikiel – co samo w sobie nie jest niczym niezwykłym, ponieważ około jedna czwarta wszystkich dzieci w Ameryce Północnej jest wrażliwa na metal. Przyczyna jest jednak niezwykła: lekarze podejrzewają iPada, którym chłopiec bawił się na co dzień.

Sprawa miała miejsce w San Diego i została opublikowana przez pediatryczne czasopismo Pediatrics. Zgodnie z tym, jedenastoletni chłopiec miał stały kontakt z iPadem, który jego rodzice kupili w 2010 roku.

Kiedy test alergiczny ujawnił nietolerancję niklu, wszystkie możliwe obiekty kontaktowe były rutynowo sprawdzane. Lekarze zauważyli wtedy iPada - można było tam znaleźć ślady metalu, który często ma właściwości alergizujące.

Agencja informacyjna Associated Press (AP) zajęła się raportem czasopisma i teraz ostrzega przed niezwykłymi wysypkami, że nie wiesz, co je spowodowało.

Błąd chromowania?

Mówi się, że iPad, który wywołał reakcję alergiczną u chłopca, został zakupiony w 2010 roku, więc jest to iPad pierwszej generacji. AP zaznacza, że ​​obecnie nie wiadomo, czy będzie więcej przypadków takiej reakcji alergicznej i czy inne modele iPadów mogą zawierać nikiel. Chromowane części iPada mogły zostać zanieczyszczone niklem lub dodane jako warstwa ochronna – ale to tylko spekulacje.

Jednak ważne jest, aby osoby reagujące na nikiel nigdy nie wchodziły w bezpośredni kontakt z pierwiastkiem śladowym. Jako środek ostrożności, może pomóc tylko ochrona w rękawiczkach i nieobsługiwanie przedmiotów zawierających nikiel. Według raportu AP objawy chłopca ustąpiły po użyciu tylko iPada w etui.

Nikiel wywołuje alergię kontaktową, która może prowadzić do wysypki, zaczerwienienia i swędzenia. Nikiel znajduje się w szerokiej gamie przedmiotów codziennego użytku. W UE istnieje dyrektywa, która określa wartości graniczne zawartości niklu, a oznakowanie jest obowiązkowe. Według AP nie wydaje się, aby w USA było coś podobnego, a jedynie wymagania dotyczące etykietowania baterii.

Więcej na te tematy:

iPada

głos_13

Dyskutować z!

Możesz pobrać artykuł „Alergia na nikiel: czy iPad powoduje alergiczną wysypkę?” Zostaw komentarz. Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

Jeśli 7-letnie dziecko ma codzienny kontakt z iPadem od ponad 4 lat i codziennie ma wysypki, prawdopodobnie będzie miało więcej problemów niż zaczerwieniona skóra.

Mam reakcję alergiczną na iPada. Ale to nie za sprawą niklu, ale wizerunku marki ze zjedzonym jabłkiem.

Więc powinieneś trzymać się z dala od tego miejsca. Lub skrajnie masochistyczny?

@ 21:13 Idź do poradni uzależnień, oni ci pomogą.

Zastanawiam się tylko, dlaczego miałbyś próbować nakładać nikiel lub chrom ze śladami niklu na aluminiową obudowę… jakoś bez sensu, nie sądzisz?

Pomyśl, że to zanieczyszczenia.

Słyszałeś kiedyś o stopach? Spójrz na stop aluminium wikipedii. Nie sądzę, aby etui na iPada były wykonane z czystego aluminium, najprawdopodobniej jest to stop. To nie znaczy, że wierzę w tę historię.

Myślę, że w międzyczasie dotknął pola zawodów. Chińczycy wykorzystują tanią plastikową obudowę, aby tanio pozbyć się swoich niebezpiecznych odpadów.

Powiedz mi, czy kąpałeś się za gorąco? Konkurencja produkuje w tych samych firmach w Chinach. A Bóg wie, że nikiel nie jest odpadem, który trzeba wyrzucić. Jeśli nie masz pomysłu, po prostu ...

Studiuj inżynierię mechaniczną, w 4 semestrze będziesz studiować materiałoznawstwo. Ale prawdopodobnie za dużo dla ciebie.

na wszelki wypadek jabłko powinno laserem laserowym w iPadzie: może zawierać śladowe ilości orzechów.

Może zawierać ślady bzdur, można je jednocześnie laserować.

Jeden na milion użytkowników iPada miał reakcję alergiczną?! Wygląda na to, że Apple może uzyskać za to najwięcej pieniędzy. Amerykanie są szaleni.

Oczywiście Amerykanie są szaleni, ale nie tylko! Okropne, niektóre komentarze tutaj ......

Nikiel jest podkładem.

Cóż, teraz jestem o wiele mądrzejszy ...

Jeśli „około jedna czwarta wszystkich dzieci w Ameryce Północnej” ma alergię na nikiel, a stop aluminium iPadów zawiera nikiel, powinno mieć miejsce znacznie więcej przypadków.

Moja przyjaciółka cierpi na ciężką alergię na nikiel, co jest szczególnie głupie, ponieważ jest optykiem. Dlatego zwykle nosi biżuteryjne rękawiczki jako ochronę podczas pracy. Ale ma też kilka iPadów, z których w zasadzie korzysta gołymi rękami i bez osłony ochronnej. Bardzo dziwny.

„Jednak ważne jest, aby osoby reagujące na nikiel nigdy nie wchodziły w bezpośredni kontakt z pierwiastkiem śladowym”.

Od kiedy nikiel jest pierwiastkiem śladowym w tym sensie?

„Chromowanie winą?” Lepiej w podtytule: „Chromowanie winne?”

Leave a Comment