Mobilny głośnik Bluetooth na pewno ma swoje uroki – szczególnie gdy jestem poza domem w hotelach, doceniam możliwość odtwarzania muzyki ze smartfona na głośnikach zewnętrznych. Ale musiało to być coś nowego i mocniejszego, poprzednie urządzenie bez nazwy za 10 euro irytowało słabą jakością dźwięku i krótkim czasem pracy na baterii. Bazując na dotychczasowych pozytywnych doświadczeniach, decyzja została szybko podjęta po krótkich poszukiwaniach na korzyść producenta akcesoriów Anker i „SoundCore”, który uprzejmie dostarczył nam urządzenie testowe.

Żywotność baterii

SoundCore został wydany dopiero w październiku i jest reklamowany przez Anker z „przełomową” żywotnością baterii wynoszącą 24 godziny – i producent nie wydaje się przesadzać. SoundCore był zasilany muzyką przez kilka dni przez Bluetooth, a bateria po prostu nie chciała się wyczerpać. Nie zmierzono, czy rzeczywiście są to 24 godziny, ale żywotność baterii zdecydowanie ma predykat „wyjątkowo długi”. Dzięki temu nie musisz się martwić o żywotność baterii nawet przy dłuższym użytkowaniu.

Przyciski do sterowania muzyką oraz do włączania i wyłączania SoundCore znajdują się na górze.

Proces ładowania

Niski poziom naładowania baterii jest sygnalizowany czerwoną migającą diodą LED. Daje to wystarczająco dużo czasu na szybkie naładowanie SoundCore. Głośnik posiada złącze microUSB, odpowiedni kabel znajduje się w zakresie dostawy. Zasilacz nie jest objęty zakresem dostawy, ale SoundCore można po prostu ładować za pomocą zasilacza USB ze smartfona lub tabletu. Gdy tylko akumulator zostanie w pełni naładowany, wskaźnik ładowania gaśnie.

Bluetooth

Smartfony, tablety i komputery można podłączyć do SoundCore przez Bluetooth, a głośnik obsługuje nawet standard 4.0. Umożliwia to szczególnie proste połączenie z innymi urządzeniami - w naszym teście połączenie Bluetooth z OS X, iOS i Windows 10 Mobile działało bezproblemowo. Zasięg określony jest na 20 metrów, w mieszkaniu połączenie nie zostało przerwane nawet w dwóch pokojach.

Jakość dźwięku

SoundCore ma również wejście jack 3,5 mm, więc muzykę można również odtwarzać za pomocą połączenia kablowego. Jakość muzyki SoundCore można uznać za dobrą według moich raczej amatorskich uszu. Głośnik ma zaskakująco dużą głośność, jak na swój mały rozmiar, bez zniekształcania lub nienaturalnego brzmienia. SoundCore całkiem dobrze odtwarza również bas. Porównywalne głośniki w redakcji, które mają podobne wymiary, z pewnością nie oferują tak dobrej jakości odtwarzania.

Po prawej stronie SoundCore znajdują się złącza dla wtyczki jack i kabla microUSB, a także diody LED baterii i mikrofonu.

Sterowanie muzyką

SoundCore ma pięć przycisków na górze do sterowania odtwarzaniem muzyki. Za ich pomocą można włączać i wyłączać głośnik, zwiększać lub zmniejszać głośność, wstrzymywać i wznawiać odtwarzanie oraz uruchamiać tryb parowania Bluetooth. SoundCore ma również mikrofon z boku, dzięki czemu głośnik może być również używany do wykonywania połączeń, gdy smartfon jest podłączony. Ogólnie działa to całkiem nieźle, ale według ankietera brzmi to trochę „blanie”.

Wniosek

Anker SoundCore przekonuje na każdym kroku. Dobry dźwięk, długa żywotność baterii, łatwa obsługa – a wszystko to w przystępnej cenie. Każdy, kto szuka potężnego głośnika Bluetooth, dobrze radzi sobie z SoundCore. Głośnik standardowo kosztuje 39,99 euro, ale w tę niedzielę po raz pierwszy cena została obniżona o 20 proc. do 31,99 euro – darmowa wysyłka dzięki wysyłce Amazon.

Uwaga: Urządzenie testowe zostało dostarczone przez producenta.

Leave a Comment