15 września Apple zaprezentowało nowego iPada Air (4. generacji) i zaskoczyło nowym designem i funkcjami. Teraz wyznaczono również datę wprowadzenia na rynek.

Po różnych przeciekach firma Apple zaprezentowała nowy zegarek Apple Watch i iPada (8. generacji), a także iPada Air (4. generacji) na cyfrowej imprezie „Time Flies” we wrześniu. Dzięki niemu zbliżasz się do iPada Pro i przenosisz tablet ze średniej półki na zupełnie nowy poziom.

Design: wszystko pro czy co?

Jeśli zamówisz iPada Air 4 w kolorze gwiezdnej szarości lub srebra, trudno go odróżnić od iPada Pro z 2018 roku. Apple wyposażył go w duży wyświetlacz o przekątnej 10,9 cala, który zajmuje znacznie więcej miejsca z przodu. Krawędzie zostały zmniejszone na górze i na dole, a przycisk home został usunięty. Nowy model jest również dostępny w kolorze różowego złota i zieleni oraz Sky Blue. dostępne i dostarczane standardowo z nowym A14 Bionic i pamięcią podstawową 64 GB.Opcjonalne 256 GB są również dostępne.

Czytanie wskazówka

iPhone 12 Pro może zaoferować więcej pamięci

Apple powinno zaprezentować nie tylko trzy, ale cztery nowe modele iPhone’a w 2020 roku – zgadzają się analitycy UBS i robią… więcej

Funkcjonuje jak profesjonalista

iPad Air 4 nie tylko optycznie bazuje na iPadzie Pro. Apple przejął port USB-C i powoli ujednolica tablety i komputery Mac. Z boku znajduje się również złącze magnetyczne. To powinno trzymać Apple Pencil (2. generacji) i jednocześnie go ładować. Są też różnice, jeśli chodzi o ładowanie. Apple zawiera 20-watowy zasilacz z Air 4, podczas gdy Pro jest dostarczany tylko z 18-watowym adapterem.

Była jednak jedna ważna zmiana w stosunku do iPada Pro. W przeciwieństwie do Pro, Air nie ma kamery TrueDepth, która umożliwia Face ID pomimo dużego wyświetlacza. Zamiast tego Apple zintegrował czujnik odcisków palców Touch ID z przyciskiem zasilania na górze.

Cena i dostępność

Według Apple nowy iPad Air (4. generacji) jest dostępny od 633 euro, podczas gdy modele Wi-Fi + Cellular zaczynają się od 770 euro. Zamówienia w przedsprzedaży będą możliwe od 16 października, a dostawa rozpocznie się 23 października.

Więcej na te tematy:

iPad Air

iPada

iPad Air 4

Dyskutować z!

Możesz skomentować artykuł „Apple ogłasza datę dla iPada Air 4” tutaj. Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

Leave a Comment