Kilka dni temu testowaliśmy dwie dodatkowe baterie od Aukey. Wraz z PA-U36 Aukey oferuje również kompaktową ładowarkę z łącznie czterema portami USB. Producent obiecuje jednoczesne ładowanie czterech urządzeń i optymalny rozmiar, aby zabrać ze sobą zasilacz w podróż. Przyjrzeliśmy się bliżej ładowarce i przetestowaliśmy ją.

Zewnętrzne i techniczne

Urządzenie dostarczane jest w prostym, ale elegancko wyglądającym kartonowym pudełku z białym etui, które zawiera zdjęcie produktu i podstawowe informacje. Poza samą ładowarką w zestawie znajduje się krótka instrukcja w kilku językach oraz mały zacisk do kabla, aby przeciwdziałać sałacie występującej przy czterech urządzeniach. Instrukcja zawiera wszystkie ważne dane i informacje. Nawet jeśli tłumaczenie tego było miejscami trochę nieudane, wszystkie informacje są zrozumiałe.

Wykonanie ładowarki jest bardzo dobre i nie ma żadnych skarg na matową czarną plastikową obudowę. Odległość pomiędzy poszczególnymi portami USB jest na tyle duża, że ​​grubsze osłony złącz dla kabli nie stanowią problemu. Wymiary urządzenia są dość kompaktowe i wynoszą około 11,3 x 5,3 x 2,6 centymetra, a zablokowanie sąsiedniego gniazda jest prawie niemożliwe. Dzięki swoim wymiarom Aukey, jak podkreśla producent, nadaje się jako ładowarka do zabrania w podróż, jeśli trzeba zasilić kilka urządzeń. Waga jest również w porządku przy 130 gramach.

Moc wyjściowa zasilacza wynosi łącznie 40 watów, co odpowiada prądowi 8 amperów przy napięciu 5 woltów. Każdy z czterech portów USB może być zasilany co najmniej 10 watami, czyli 2 amperami. Jednak każdy port jest w stanie dostarczyć maksymalnie 2,4 A, a tym samym 12 W dla podłączonego urządzenia, o ile pozwala na to aktualnie zastosowane obciążenie. Oznacza to, że ładowarka Aukey nadaje się również do ładowania trzech iPadów maksymalnym prądem – zajmuje to tylko czterem tabletom Apple nieco dłużej niż byłoby to możliwe. Podobnie jak wiele innych zasilaczy USB, PA-U36 również dostosowuje moc wyjściową do podłączonego urządzenia. Aukey nazywa technologię AIPower.

Napięcie wejściowe może wynosić od 100 do 240 V, co oznacza, że ​​ładowarka Aukey może być również używana w innych regionach. Aby zabezpieczyć zasilacz i urządzenie, Aukey obiecuje ochronę przed przetężeniem, przeładowaniem i zwarciem.

W codziennym życiu

Wypróbowaliśmy Aukey z kilkoma różnymi urządzeniami. Byliśmy w stanie dostarczyć zasilanie do iPhone'a, iPada, Apple Watch, Amazon Kindle, a nawet kontrolera DualShock 4 na PlayStation 4. Ogólnie rzecz biorąc, ładowanie działało ze wszystkimi testowanymi urządzeniami. Wszystkie wtyczki zapewniają wystarczającą podporę kabli, nie utrudniając ich ponownego poluzowania. Zasilacz nie wydaje irytujących dźwięków w żadnej sytuacji. Rozwój ciepła jest również bardzo niski. Nawet po załadowaniu trzema iPadami i iPhone’em 6s Aukey PA-U36 zawsze był chłodny i nie rozgrzewał się niż zasilacz Apple – pozostawał trochę chłodniejszy. Nie ma nieprawidłowości w czasie ładowania.

Wniosek

W naszym krótkim teście Aukey PA-U36 był w stanie przekonać i nie wzbudził żadnej krytyki. Opakowanie, projekt i wykonanie ładowarki są bardzo dobre i sugerują wyższą cenę.

Nie było również żadnych problemów podczas korzystania z niego. Wszystkie testowane urządzenia zostały rozpoznane i naładowane, nie było żadnych dźwięków w tle ani denerwującego wydzielania się ciepła. Kompaktowe wymiary pozwalają na nieograniczone użytkowanie w domu lub w podróży z odpowiednim gniazdkiem. Dzięki 40 watom PA-U36 zapewnia wystarczającą moc, aby zasilić wszystkie cztery porty wystarczającą energią. Tylko cztery iPady mają niewielkie ograniczenia na ładowarce i ładują się nieco wolniej.

Ogólnie rzecz biorąc, Aukey PA-U36 otrzymuje od nas rekomendację. Stosunek ceny do wydajności jest również bardzo dobry. Zasilacz jest dostępny na przykład z Amazon.de za niecałe 15 euro. W Amazon opisywany jest starszy model (PA-U31) o mniejszej mocy, ale najwyraźniej testowana tutaj aktualna wersja jest już dostarczana.

Leave a Comment