Nowy iPad jest dostępny w sprzedaży w Niemczech i Szwajcarii od 16 marca. Na szczęście wąskie gardła w dostawach nie wydają się być problemem, więc iPad 3. generacji jest nie tylko dostępny w sklepach detalicznych Apple i u dystrybutorów Apple, ale jest również dostępny w dużych ilościach w większych sklepach z elektroniką. Nie mogliśmy też uciec od magii Apple i po raz pierwszy przyjrzeliśmy się nowej cudownej flądrze. Co potrafi nowy iPad?

Wyświetlacz, wyświetlacz i jeszcze raz wyświetlacz: Rozdzielczość nowego iPada, która jest znacznie wyższa niż w poprzednim modelu, natychmiast rzuca się w oczy, gdy jest włączony po raz pierwszy: czcionki są ostre jak brzytwa, nawet w najmniejszych reprezentacji, a strona startowa maclife.de błyszczy zupełnie nowym wyglądem Zdjęcia również wyglądają fantastycznie. Nic nie jest rozmyte ani nie trzeba powiększać gestem, żeby było czytelne. Przyczynia się do tego również zwiększone nasycenie kolorów.

Wyświetlacz jest również nieugięty i wyraźnie pokazuje, gdy element graficzny na stronie internetowej lub w aplikacji ma niską rozdzielczość. Z tego powodu widok aktualizacji sklepu z aplikacjami jest obecnie bardzo zajęty: obecnie prawie każda aktualizacja aplikacji dodaje obsługę wyświetlacza Retina.

<b> Ostre, ostrzejsze, siatkówkowe: </b> Nawet najmniejsze obrazy są ostre jak brzytwa

Wyświetlanie filmów w rozdzielczości 1080p i zdjęć w wysokiej rozdzielczości jest jeszcze bardziej oszałamiające: w niemieckim sklepie iTunes niektóre seriale telewizyjne są już opcjonalnie dostępne w rozdzielczości 1080p, a nowy iPad jest obecnie jedynym urządzeniem z systemem iOS oprócz nowego Apple TV, które również to ma. może reprezentować rozdzielczość. Jeśli chcesz automatycznie załadować wersję 1080p podczas kupowania filmów HD, jeśli jest dostępna, możesz to zrobić w ustawieniach iTunes 10.6 w Sklepie. W ramach testu załadowaliśmy pierwszy odcinek nowej serii tajemnic „Touch” * w rozdzielczości 1080p, która zgodnie z oczekiwaniami wygląda fantastycznie na iPadzie 3.

Procesor i grafika

Zoptymalizowany procesor A5X jest ledwo zauważalny w codziennym życiu, ale poruszanie się po menu lub wywoływanie własnych aplikacji Apple tak naprawdę nie wymagało optymalizacji. Ulepszona jednostka graficzna może jednak pokazać swoje zalety w zoptymalizowanych grach, takich jak Galaxy On Fire 2 HD. Dzięki teksturom o wysokiej rozdzielczości i niezwykle szczegółowemu wyświetlaczowi nic się tu nie zacina ani nie zacina. Wszystko wydaje się szybkie, łatwe i niezawodne. Powinno to być szczególnie ekscytujące w przypadku przyszłych tytułów, takich jak Infinity Blade: Dungeons, które zostały zaprojektowane z myślą o zwiększonych możliwościach graficznych nowego iPada.

W tym miejscu znajdziesz zewnętrzne treści z YouTube, które uzupełniają artykuł. Możesz go wyświetlić i ponownie ukryć jednym kliknięciem.

Wyrażam zgodę na wyświetlanie mi treści zewnętrznych. Pozwala to na przekazywanie danych osobowych stronom trzecim. Przeczytaj więcej o naszej polityce prywatności.

LTE? Nic!

Wiadomo już, że europejscy użytkownicy pozostają w tyle, jeśli chodzi o korzystanie z LTE w porównaniu z użytkownikami w USA. Pod tym względem nie dziwi fakt, że połączenia internetowe nie wydawały się szybsze. Jednak dzięki chipowi UMTS zawartemu w nowym iPadzie możliwe są prędkości do 42 Mbit / s - górna granica, której większość dostawców w tym kraju jeszcze nie osiągnęła. Obecny limit to 21 Mbit/s i to tylko za dopłatą.

<b> Ostre, ostrzejsze, siatkówkowe: </b> Nawet najmniejsze obrazy są ostre jak brzytwa

I w innym znaczeniu?

To, że nowy iPad jest o kilka gramów cięższy od poprzedniego modelu, nie ma znaczenia. Zdjęcia zrobione nowym aparatem 5 MP wyglądają znacznie lepiej w porównaniu z iPadem 2. iPhone 4S ma jednak wyraźną przewagę, jeśli chodzi o fotografię - co najmniej trzy megapiksele, aby być precyzyjnym. Ale to również należy tolerować, ponieważ iPhone i aparat prawdopodobnie będą częściej przebywać z mężczyzną lub kobietą.

Wniosek

Po pierwszej godzinie nie chcesz rezygnować z nowego iPada z jednego powodu, nawet jeśli posiadasz iPada 2. Dla porównania, przysłowiowe światy leżą między ekranami obu urządzeń. Jeśli widziałeś tę różnicę tylko raz, bodziec zakupowy wyraźnie cię gryzie. Obiektywnie rzecz biorąc, nabywca nowego iPada dostaje po prostu odpowiednio zoptymalizowaną wersję iPada 2. Dla posiadaczy iPada pierwszej generacji różnica jest tym bardziej zauważalna.

Zasadniczo nowy iPad jest również kolejnym wyraźnym krokiem w kierunku „ery post-PC”: podobnie jak w przypadku MacBooka Air, projekt nie może być obecnie zoptymalizowany, więc zawsze ma to miejsce w przypadku regularnych skoków prędkości i ukierunkowana konserwacja produktów konkurencji, która ma być decydującym krokiem do przodu – a za kilka lat iPad może na dobre zastąpić mobilnego Maca. Nazwa nowego urządzenia, zatytułowana po prostu „iPad”, podkreśla tę wizję – nikt nie mówi o MacBooku 12 czy iMacu 27…

* = Link partnerski

Więcej na te tematy:

iPad 3

głos_13

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł „iPad 3: Pierwszy kontakt”. Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

Więc wydaje mi się, że jest trochę szybszy niż seria 2. Całkiem oglądane z 1er! Tylko, że w użyciu robi się całkiem ciepło, ale wydaje się, że to normalne, myślę, że jest super :D

Część musi być szybsza. Nie powinno ci się tak wydawać. : D

Więc mój nie nagrzewa się zbytnio. Myślę też, że wszystko zaczyna się szybciej i przebiega płynniej. Rozdzielczość jest oczywiście niesamowita, ponieważ wszystko na iPadzie 2 wygląda naprawdę źle, jeśli trzymasz go obok, więc nie będę już z tego rezygnował i to wszystko. Dopłata ze względu na terminową sprzedaż mojego iPada 2 wyniosła zaledwie 50 euro. Ergo wszystko jest w porządku, jestem zadowolona!

To zawsze wprowadza zamieszanie: rozdzielczość jest dwukrotnie wyższa, liczba pikseli jest czterokrotnie większa ...

Termin rozwiązanie nie jest ściśle zdefiniowany. Istnieje gęstość pikseli na cal, która często jest traktowana jako rozdzielczość, z drugiej strony oznacza ona również iloczyn liczby pikseli składających się na wiersz lub kolumnę. Gęstość pikseli na cal została podwojona (ppi). Gęstość pikseli na jednostkę powierzchni została czterokrotnie zwiększona. Rozdzielczość również wzrosła czterokrotnie (2X * 2Y = 4XY).

Rozdzielczość JEST określona. Rozdzielczość to stosunek - piksele na cal. Nie gęstość pikseli na cal. Gęstość definiuje się jako ilość czegoś na powierzchni (lub w objętości). Gęstość pikseli na cal zostałaby podwojona. Gęstość pikseli to termin, piksele na cal jednostka. :)

To powiedziałaś! Dziękuję, że przynajmniej jeden z was tutaj ma perspektywę pikselową,

Ale całkowicie brakuje wiadomości o baterii! Nie sądzę, że bateria jest świetna! 10h czas pracy zero. Film obejrzałem przed 1,5 godziny, kosztował 30% baterii ...

Cóż, może być, potrzeba kilku cykli ładowania, aby osiągnąć pełną pojemność, jeśli się nie mylę!

Zrobiłem zdjęcie, na którym robię kupę Super ostry aparat, ostry jak brzytwa Kto chciałby zobaczyć ????

<- tak

Ty lub produkt końcowy :-) ??

Ty Kackadu ;-)

Ten raport jest tak samo aktualny jak pogoda z przedwczoraj. Co powiesz na prawdziwe wyniki testów? Jak wyglądają standardowe aplikacje? Jaka jest wydajność i jak podświetlany jest wyświetlacz? ..... itd. Myślałem, że MacLife chce się zaangażować. Nawet Focus i Spiegel wydrukowali już więcej informacji na temat nowego iPada. Wiadomości wyglądają naprawdę inaczej...

@ Kacker: nie chcę oglądać zdjęcia, wygląda zdecydowanie gównianie ;)

Nazywa się „Pierwszy kontakt”. Więc...

Niewielki dodatkowy ciężar jest zdecydowanie zauważalny po odłożeniu iPada 2 i włożeniu do niego nowego. Test na dziewczynie przyniósł ten sam wynik. Nieco lżejszy byłby oczywiście lepszy, ale to ze względu na technologię baterii. Co do cholery.

Więc twój nowy przyjaciel waży trochę więcej niż twój stary przyjaciel ;-D

@kacker: ... podczas robienia kupy! Kupa jest w tym przypadku pisana wielkimi literami ;-)

Przez co kupa jest zawsze duża… w końcu mówią, że ja też muszę być duża.

Wbrew oczekiwaniom funkcja dyktowania działa bardzo dobrze. Pomaga, jeśli chcesz napisać e-maila podczas gotowania :)

Niektórzy myślą, że dbamy o każde gówno, lol!

Pixel: Położyłem iPada1 obok mojego nowego iPada i sfotografowałem oba za pomocą iPhone'a 4s. Rezultat jest szalony. Piksele kontra linie. Gąbka na ostrze noża.

Od lat jestem więc totalnym fanem Apple’a, miałem każdą generację iPhone’a i do tej pory iPada 1 i 2. Cóż więc może być bardziej oczywistego, aby dostać nowego iPada… i co mogę powiedzieć: Jestem tak rozczarowany . Jedyna różnica dla mnie: wyświetlacz. Lepszy aparat? Po co? Jakbym po prostu robił zdjęcie lub wideo aparatem iPada. Prędkości transmisji danych i tak nie są osiągane w naszych sieciach, a LTE jest uciążliwe. Ale nowy iPad jest grubszy, cięższy, żywotność baterii jest krótsza, a czas ładowania baterii dłuższy. Pierwszy iPad, w którym Steve nie był już zaangażowany ... możesz powiedzieć :-(

Jakim mówcą jesteś! Załóżmy, że faktycznie masz nowego iPada. Kogo obchodzi, czy możesz coś zrobić z lepszą kamerą lub jakie szybkości transmisji danych można osiągnąć w swojej sieci? A ty po prostu wziąłeś gdzieś resztę i teraz o tym bełkoczesz. Jakby zauważono plus 0,6 mm wysokości i 50 g wagi. Stwierdzenie o czasie ładowania lub ładowania baterii po tak krótkim czasie rzadko jest głupie i pokazuje, że oczywiście nie masz pojęcia na ten temat. Bardziej prawdopodobne jest, że jesteś zwykłym trollem.

Nawiasem mówiąc, Steve Jobs wciąż był „zaangażowany” w ten iPad, w końcu część została całkowicie opracowana zeszłego lata.

Myślenie, że Steve Jobs nie był już zaangażowany w rozwój obecnego iPada, jest naprawdę absurdalne, gdy masz z grubsza wyobrażenie o tym, ile czasu zajmuje opracowanie i wyprodukowanie generacji urządzeń. Założę się, że Apple pracuje obecnie nad przedostatnią generacją (czyli iPadem 5).

Czego nie rozumiem: od lat jesteś „totalnym fanem Apple” i nadal nie dowiedziałeś się o nowym iPadzie przed jego zakupem? O tym, że jedyną (istotną) różnicą jest wyświetlacz, można było wyczytać na ostatnim prowincjonalnym arkuszu sera w dniach od premiery (nie wspominając o portalach informacyjnych, takich jak maclife). Dziwne...

Leave a Comment