Według Apple iPady w szkołach to ogromny sukces. Jednak nie każda szkoła jest w stanie wyposażyć każdego ucznia we własnego iPada, ponieważ urządzenia są drogie. Jednak korzystanie z jednego iPada przez wielu uczniów jest niepotrzebnie skomplikowane przez Apple ID. Dlatego Apple chce dać szkołom dostęp do aplikacji i książek bez konieczności korzystania z Apple ID.

Apple najwyraźniej chce ułatwić szkołom i uczniom korzystanie z iPadów w klasie. W wiadomości e-mail do partnerów edukacyjnych Apple — administratorów szkół i twórców programów edukacyjnych — firma z Cupertino przedstawia kilka konkretnych środków, które mają przynieść korzyści uczniom.

Czytanie wskazówka

Pomysłowa nawigacja: Mapy Apple powinny unikać martwych punktów

Kto tego nie wie: prowadzisz samochód i nagle Spotify już nie działa. Albo komunikaty o korkach w iPhonie już nie…

Na początku wiadomości Apple przyznaje, że iPady są stosunkowo drogie i dlatego szkoły mają trudności z wyposażeniem każdego ucznia w urządzenie, chociaż ta dystrybucja gwarantuje najlepszy sukces w nauce. Realistyczne jest, że kilku uczniów musi dzielić iPada. Tutaj jednak na przeszkodzie stoi osobisty Apple ID, dzięki któremu każdy użytkownik iPada otrzymuje dostęp do sklepu z aplikacjami na iOS i może być jednoznacznie zidentyfikowany jako użytkownik aplikacji.

Apple chce teraz usunąć Apple ID z tego równania. Uczniowie powinni mieć możliwość udostępniania iPada oraz pobierania i używania programów i książek bez konieczności przełączania się na własny Apple ID. Niemniej jednak nauczyciele powinni być w stanie zrozumieć, którzy uczniowie korzystali z jakich aplikacji i książek iw jaki sposób.

Czytanie wskazówka

OS X 10.10.3 Yosemite: Apple przejmuje Aperture na rzecz zdjęć z App Store

Firma Apple poinformowała użytkowników OS X App Aperture w wiadomości e-mail, że zaprzestanie działania programu. Nie tylko firma nie będzie już ...

Ponadto Apple ID jest problemem dla wielu szkół z uczniami poniżej 13 roku życia. Dzieci potrzebują zgody rodziców na zarejestrowanie Apple ID. Od 2016 roku szkoły powinny mieć możliwość bezpośredniego rozpowszechniania i zarządzania Apple ID nieletnich uczniów. W razie potrzeby szkoły mogą następnie zresetować hasło Apple ID lub ograniczyć dostęp do iCloud.

Więcej na te tematy:

iPada

Identyfikator Apple

jabłko

Edukacja

Książki

Aplikacje

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł „iPad: Apple chce, aby szkoły miały dostęp do aplikacji i książek bez Apple ID”. Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

Leave a Comment