Najlepsze iPady dla studentów w 2021 r.

Dziś świat przechodzi na konfigurację cyfrową i praktycznie wszystko odbywa się za pomocą urządzeń cyfrowych. Studenci nie są pomijani w tym przejściu. Nie działają już w pełni w tradycyjny sposób, przez co ich czas jest bardzo duży. Ogranicza to również ich zdolność do skutecznego działania, jeśli nie są odpowiednio skoordynowane.

Aby przezwyciężyć liczne wyzwania, studenci muszą wykorzystać technologię i urządzenia technologiczne. Jednym z urządzeń jest iPad. W tym artykule wyjaśnimy wszystko na temat najlepszego iPada dla studentów i dlaczego go potrzebujesz.

Co to jest iPad?

iPad to jedno z urządzeń technologicznych, które ułatwiają i przyspieszają życie. Jest wielofunkcyjny i jak najszybciej wykonuje różne zadania. Istnieje wiele opcji, jeśli zdecydujesz się skorzystać z iPada, a to może być przytłaczające. Może być trudno określić, który z nich najlepiej pasuje do Ciebie jako studenta, ze względu na liczne czynności, do których możesz go wykorzystać, takie jak wykonywanie zadań, przeprowadzanie badań, uczęszczanie na zajęcia online, nawiązywanie kontaktów z przyjaciółmi online, kontaktowanie się między innymi dla Twojej rodziny.

Decydując się na najlepsze iPady dla studentów, musisz odpowiedzieć sobie na następujące pytania:

Jaki jest powód, dla którego potrzebujesz iPada?

Ile na to przeznaczasz?

Jaki rozmiar ekranu potrzebujesz?

Potrzebujesz tego z klawiaturą?

Dlaczego powinieneś wybrać odpowiedniego iPada?

Zanim zaczniesz kupować iPada, chcesz mieć pewność, którego potrzebujesz i dlaczego go potrzebujesz. wiele iPadów może wykonywać podstawowe zadania związane z przeglądaniem Internetu, odczytywaniem informacji i przesyłaniem strumieniowym filmów. Jednak iPady wyprodukowane po 5. generacji będą wykonywać bardziej krytyczne zadania. Te najnowsze iPady są droższe, ale zapewnią Ci większą wartość za Twoje pieniądze.

PRZECZYTAJ TAKŻE: 20 najlepszych tabletów dla studentów z ograniczonym budżetem | 2021

Czy iPady są najlepsze dla studentów?

Kiedy szukasz recenzji tabletów, uczniowie najczęściej kupują iPady. To właśnie ze względu na ich wygodę i wysoką wydajność studenci wybierają je. Są też łatwiejsze i szybsze w użyciu. Poza tym mają wzmocnioną łączność Wi-Fi i są najlepsze do wielozadaniowości ze względu na ich procesor. iPady mają też największy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości i dużej jasności. Wszystkie te funkcje są bardzo dostosowane do wymagań w nauce.

iPady najlepiej nadają się do robienia notatek i uczestniczenia w programach online. Ich trwałość jest również na najwyższym poziomie, co czyni je idealnymi dla studentów ze względu na wymagania finansowe ich pracowników akademickich. Ponadto iPad jest odporny na wodę i ciepło.

Co więcej, App Store iPada jest pełen świetnych aplikacji, które są specyficzne dla iPada. Wiele z nich będzie idealnych dla uczniów do robienia notatek, konwersji pisma ręcznego na teksty, konwersji mowy na teksty, nagrywania wykładów, zarządzania planami zajęć i oczywiście prowadzenia wideorozmów z rodziną i przyjaciółmi z powrotem do domu.

Zdobycie dobrego iPada jest dla Ciebie idealne. Jego projekt był dobrze przemyślanym planem ze względu na jego potężne funkcje. Zbadaliśmy dla Ciebie najlepsze iPady i jeśli jesteś studentem z ograniczonym budżetem, są one również przystępne cenowo. Oto, co mamy dla Ciebie:

PRZECZYTAJ TAKŻE: Program efektywnych umiejętności życiowych dla studentów w 2022 r. | PRÓBKI

Najlepsze iPady dla studentów

Oto nasz najlepszy wybór iPada dla studentów:

1. iPad Air 4

Ten iPad jest najczęstszym i najczęściej używanym ze wszystkich iPadów. Może nie jest to iPad Pro, ale ma najlepsze funkcje, o jakich możesz marzyć. Kupując go zaoszczędzisz na kosztach zakupu wyższej klasy symulacji.

Rozmiar to 10.9 cala, który jest wystarczająco kompaktowy, aby poruszać się bez poczucia, że niesiesz ładunek. Ekran ma rozdzielczość 2360 na 1640 pikseli przy 264 pikselach na cal (ppi). Wyświetlacz Retina oferuje szeroką gamę kolorów i True Tone. Dzięki Touch ID możesz odblokować swoje urządzenie. Jest kompatybilny z 11-calową klawiaturą iPad Pro-Magic. Ma rozmiar pamięci 64 GB lub 256 GB. Cena iPada Air 4 to 499 USD.

2.iPad Mini 5

Ten iPad jest wygodniejszy i mniejszy. Jeśli potrzebujesz czegoś bardziej kompaktowego do noszenia, iPad Mini 5 jest dla Ciebie najlepszy. Ma inteligentne połączenie i pomaga uwolnić się od stresu.

Rozmiar iPada Mini 5 to 7.9 cala, co stanowi idealną równowagę do poruszania się. Wyświetlacz Retina obsługuje technologię True Tone. Wykorzystuje Touch ID i ma chip A12 Bionic. Może nie być kompatybilny z inteligentną klawiaturą Apple, ale możesz korzystać z innych klawiatur Bluetooth. Możesz także używać z nim Apple Pencil pierwszej generacji. Cena wywoławcza to 399 USD.

3. iPad 8. generacji

Jeśli jesteś studentem o niskim budżecie, ten iPad to świetna opcja dla Ciebie. Jest kompatybilny ze złączem Smart Connector z wyświetlaczem Retina o przekątnej 10.2 cala. To jest wystarczająco duże, aby czytać książki i robić notatki. Nie jest jednak kompatybilny z Apple Pencil drugiej generacji, ale może dobrze współpracować z pierwszą.

Co więcej, iPad ósmej generacji wykorzystuje starszy chip A8 Bionic wystarczająco szybko, aby można było odrobić lekcje. Ma pojemność 12 GB lub 32 GB, co jest bardzo małe, jeśli chcesz zaoszczędzić tak dużo miejsca na dokumenty. Ma pojemność 128 GB do przechowywania i nie używa identyfikatora twarzy. Cena wywoławcza to 256 dolarów.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Uczelnie online oferujące laptopy i iPady ZA DARMO | NAJNOWSZA AKTUALIZACJA

4.iPad Pro

iPad Pro jest najlepszy z nich wszystkich. Jest też najdroższy; to znaczy, jeśli nie masz nic przeciwko cenie. Ma dwa różne rozmiary 11 cali i 12.9 cala. Masz możliwość wyboru dogodniejszego dla siebie. Oba mają również różne pojemności; od 128 GB lub 512 GB lub 1 TB.

Nie ma żadnego przycisku Home, ale wystarczająco dużo miejsca na ekranie, a wszystko to dzięki konstrukcji bez ramki. Co więcej, wykorzystuje Face ID do biometrii i ma najnowszy chip A12Z lub M1 Bionic z Neural Engine firmy Apple. Daje również komfort robienia zdjęć dokumentów, tablic lekcyjnych i prezentacji. Ma tylko dwie opcje kolorystyczne: srebrną i gwiezdną szarość. Możesz go kupić w cenie wywoławczej 799 USD.

5. iPad Air (2020)

iPad Air (2020) pożycza wiele z tego, co lubimy od iPada Pro, w bardziej przystępnej cenie. Jest to prawdopodobnie najlepszy iPad w historii firmy Apple, chociaż wyższa cena może nie być dla wszystkich. Ogólnie rzecz biorąc, jest to najlepszy tablet studencki na studia w naszej książce.

Obecna generacja iPada Air ma te same super cienkie ramki, co iPad Pro, a także obsługuje klawiaturę Magic Keyboard, co czyni go prawdziwym konkurentem dla laptopów. Co więcej, niesamowicie szybki czip A14 Bionic firmy Apple pomaga zabezpieczyć ten tablet w przyszłości z wystarczającą prędkością do wymagających aplikacji i wielozadaniowości. Apple udało się również umieścić Touch ID w przycisku blokady.

Wolisz używać iPada czy laptopa?

Zanim kupisz iPada, prawdopodobnie rozważałeś pewne opcje, takie jak niska cena, świetne aplikacje, przenośność, odpowiednia do prowadzenia rozmów wideo i inne. To, co powinno mieć dla Ciebie największe znaczenie, to jego przydatność do Twojego celu.

Jeśli zastanawiasz się, czy iPad lub laptop są dla Ciebie najlepsze, uważamy, że iPad jest niesamowity. Niektóre z powodów to:

Wiele aplikacji zainstalowanych na laptopie można znaleźć na tablecie, w tym aplikacje Microsoft Office, takie jak Word i PowerPoint. W niektórych przypadkach może się okazać, że iPad jest mocniejszy niż laptop.

Kolejną zaletą jest to, że iPad jest wystarczająco przenośny, aby pomieścić wszystkie książki potrzebne do nauki. Dzięki temu możesz nosić ze sobą książki i uczyć się w dowolnym miejscu. Ale może tak nie być w przypadku laptopa.

iPad jest lżejszy niż nawet najlżejszy laptop. Nie będziesz mieć problemów z zastanawianiem się, jak będziesz nosić ładunek podczas tranzytu lub chodzenia na wykłady.

Żywotność baterii iPada wynosi 10 godzin, co wystarczy na cały dzień. W rezultacie nie jesteś sfrustrowany szukaniem sposobu na naładowanie urządzenia. Niestety większość baterii do laptopów nie wytrzymuje tak długo. Oznacza to, że ponieważ iPad może Ci służyć do tego celu, nie masz żadnego powodu, aby wybrać laptopa jako opcję.

Klawiatura iPada to kolejna świetna funkcja. Nie musisz pisać na klawiaturze ekranowej. Możesz jednak zsynchronizować dowolną klawiaturę Bluetooth lub podłączyć klawiaturę Apple iPad i skutecznie przekonwertować iPada na laptopa. Niektóre iPady mają również Apple Pencil, który przyda się, jeśli będziesz musiał zapisywać notatki na ekranie iPada podczas wykładów.

Czy mogę dostać iPady dla studentów ze zniżką?

Jeśli uważasz, że cena iPada jest zbyt wysoka jak na Twój budżet, jest to całkiem zrozumiałe. Jest jednak dla Ciebie dobra wiadomość: nie musisz już płacić pełnej ceny. Oto dlaczego: za pośrednictwem sklepu Apple UK Education Store lub Apple US Education Store firma Apple oferuje specjalne zniżki dla studentów studiujących w obu krajach. Wystarczy, że zarejestrujesz się, podając szczegóły swojego odbycia studiów i kierunku studiów wraz z dowodem tożsamości. Możesz mieć szczęście, że otrzymasz zniżkę.

Wnioski

Rozważając najlepszego iPada dla studentów, musisz również wziąć pod uwagę funkcje, które są dla Ciebie ważne. Możesz preferować ten, który jest przyjazny dla kieszeni, podczas gdy inny uczeń może nie mieć nic przeciwko cenie, ale jest bardziej zainteresowany wykonaniem. Jeszcze inny może brać pod uwagę wygodę. Jeśli uważasz, że laptop lub komputer nie są najlepsze dla twoich konkretnych potrzeb edukacyjnych, będziesz potrzebować iPada.

Referencje

Polecamy również

Studencie, szykuj się na nowy rok akademicki! Oto najlepsze tablety na studia w 2022 roku

Nowy rok akademicki to nowe wyzwania! Czy to początek edukacji wyższej, czy kolejne lata - dobry sprzęt zawsze jest ułatwieniem akademickiej pracy. Sprawdzamy więc, jaki tablet jest najlepszy dla studenta i co warto kupić na zaczynający się właśnie zimowy semestr nauki.

ipad20230519174755.jpg

Spis treści

Już niedługo rozpoczyna się rok akademicki 2022/2023. Studenci przygotowują się na kolejny rok naukowych wyzwań. Można to robić na wiele sposobów - czy to rejestrując się na wybrane, interesujące zajęcia, czy też wykorzystując ostatnie dni wakacji na odpoczynek. Warto jednak pomyśleć o wyposażeniu się w jak najlepsze akcesoria na nadchodzący rok, dzięki którym praca nad projektami będzie nie tylko jak najprostsza, ale wręcz bardzo przyjemna.

Dlaczego tablet na studia?

Idealne urządzenie na studia powinno być jednocześnie funkcjonalne, jak i przenośne. Dzięki niemu powinniśmy mieć jak najwięcej możliwości - od oglądania filmów, przez pisanie esejów, po robienie odręcznych rysunków czy notatek. Takie kryteria w jednej, przenośnej paczce spełniają tylko tablety, które oferują wszystkie podstawowe funkcjonalności, których potrzebować będziemy na zdecydowanej większości kierunków. Mogą one służyć artystom, programistom, pisarzom i matematykom - każdy znajdzie program dla siebie.

Zobacz również:

Dodatkowo tablety mają dużą zaletę w postaci małej wagi i wielkości - nie potrzebujemy dźwigać ciężkich, dużych laptopów. Warto też pamiętać o czasie działania na baterii - podczas gdy zwykły komputer potrzebuje zazwyczaj jednego ładowania na dzień pracy, przeciętny tablet spokojnie wytrzyma zarówno dzień na zajęciach, jak i późniejsze godziny w bibliotece (czy też na imprezie znajomych). Tablet dla studenta sprawdzi się w każdej sytuacji.

Sprawdźmy więc, jakie propozycje tabletów przygotowaliśmy na ten rok. Dzięki tym urządzeniom nadchodzące zajęcia na studiach nie będą nam w żaden sposób straszne!

iPad 9. gen

Dla wielu osób najlepszą decyzją na studia może być podstawowy iPad 9. generacji. Apple od wielu lat specjalizuje się w tworzeniu dobrych, w miarę tanich tabletów, które oferują niesamowicie rozwiniętą funkcjonalność. Najnowszy iPad świetnie wpisuje się w ten opis - procesor A13 będzie wystarczająco mocny, aby wziąć na siebie wiele wymagających programów, a spory ekran i dobre głośniki zapewnią nam świetną zabawę po skończonych zajęciach.

Dodatkowo współpracuje on z szerokim asortymentem akcesoriów od Apple. Możemy z niego korzystać z rysikami, klawiaturami czy innymi ułatwiającymi życie i pracę dodatkami, co będzie świetnym sposobem na dostosowanie tego urządzenia do siebie. Oczywiście pomogą nam też w tym uniwersalne i szeroko dostępne aplikacje. iPada nie da się nie lubić!

Wyświetlacz : 10.2", 2160 x 1620px, Retina

: 10.2", 2160 x 1620px, Retina Procesor : Apple A13 Bionic

: Apple A13 Bionic Komunikacja : Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.2, Modem LTE, Moduł GPS

: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.2, Modem LTE, Moduł GPS Złącza: Złącze słuchawkowe

iPad Pro 12,9 M1

Z najtańszego iPada przechodzimy do najdroższego wariantu - nie bez przyczyny. iPad Pro 12,9 z procesorem M1 to obliczeniowa bestia - z łatwością poradzi sobie nawet z obrabianiem filmów w 4K czy skomplikowanymi obliczeniami, czy kompilacjami. Do tego do naszej dyspozycji będzie piękny ekran wykonany w technologii miniLED, który będzie idealnym kompanem każdego artysty, któremu zależy na idealnym odwzorowaniu kolorów w swoich pracach.

Oczywiście do tego iPad Pro oferuje jeszcze lepsze akcesoria niż te dostępne dla swojego mniejszego brata - klawiaturę idealną do pisania dłuższych tekstów, świetny rysik i inne dodatki rozszerzające jego możliwości. Jeśli nie przeraża Was cena tego tabletu, może on z łatwością pomóc Wam przetrwać całą edukacyjną ścieżkę.

Wyświetlacz : 12.9", 2732 x 2048px, Liquid Retina XDR

: 12.9", 2732 x 2048px, Liquid Retina XDR Procesor : Apple M1, 8-rdzeniowy

: Apple M1, 8-rdzeniowy Wersja systemu operacyjnego : iPadOS 14

: iPadOS 14 Komunikacja : Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.0

: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.0 Złącza: Złącze USB-C

Surface Pro 8

Ze stajni Apple przechodzimy do propozycji Microsoftu, który oferuje nam zupełnie inny pomysł na tablet. Zamiast korzystania z systemu podobnego do tego z naszych telefonów, Surface Pro to Windowsowy komputer zamknięty w skórze tabletu. Dzięki temu zyskujemy uniwersalność i funkcjonalność komputera w małej, kompaktowej obudowie, wraz ze świetnym ekranem dotykowym i przydatną nóżką.

Co więcej, Surface Pro oferuje bardzo dobre akcesoria, które są w stanie zamienić go zarówno w domową stację roboczą dzięki klawiaturze i dedykowanemu hubowi USB, czy też w artystyczną pracownię dzięki rysikowi i specjalnemu Surface Dial. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują do swojej pracy pełnego, pecetowego systemu operacyjnego, ale chcą też skorzystać z zalet, jakie oferuje tabletowa forma.

Ekran : 13", 2880 x 1920px, Ekran dotykowy, 60 - 120Hz

: 13", 2880 x 1920px, Ekran dotykowy, 60 - 120Hz Procesor : Intel Core i5-1135G7

: Intel Core i5-1135G7 Karta graficzna : Intel Iris Xe Graphics

: Intel Iris Xe Graphics System operacyjny: Windows 11 Home

Galaxy Tab S6 Lite

Galaxy Tab S6 Lite 2022 to idealne rozwiązanie dla osób, które szukają przenośnego urządzenia do notowania na wykładach. Dzięki dołączonemu rysikowi i świetnemu ekranowi o wysokiej rozdzielczości jest to idealny kompan na wykłady czy ćwiczenia, podczas których z łatwością przelejemy wszystkie najważniejsze informacje na wyświetlacz naszego urządzenia.

Co więcej, Samsung Galaxy S6 Lite ma też w zanadrzu procesor Snapdragon 720G, dzięki któremu będziemy mogli uruchomić wiele wymagających programów, a nawet pograć w ulubione gry w przerwie pomiędzy zajęciami! Oczywiście w zanadrzu Samsung ma też wiele interesujących akcesoriów do swojego tabletu, dzięki którym zmienimy go (i przez to siebie) w istną maszynę produktywności.

Wyświetlacz : 10.4", 2000 x 1200px, TFT

: 10.4", 2000 x 1200px, TFT Procesor : Qualcomm Snapdragon 720G, 8-rdzeniowy

: Qualcomm Snapdragon 720G, 8-rdzeniowy Wersja systemu operacyjnego : Android 11

: Android 11 Komunikacja : Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, Modem LTE, Moduł GPS

: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, Modem LTE, Moduł GPS Złącza: Złącze USB, Złącze słuchawkowe

Xiaomi Pad 5

Powrót Xiaomi na rynek tabletów był naprawdę triumfalny - Xiaomi Pad 5 to idealne narzędzie dla każdego, kto potrzebuje tabletu zarówno do pracy, jak i do zabawy. Dzięki wydajnemu procesorowi Snapdragon 860, Tab 5 poradzi sobie z każdym wymagającym programem w mgnieniu oka. Warto też pamiętać, że Xiaomi oferuje wiele akcesoriów to tego tabletu - klawiaturę, etui, rysik - dzięki którym będzie on się świetnie sprawdzał w każdej sytuacji i przy każdym projekcie na studiach.

Jednak nawet po zajęciach Xiaomi Pad 5 będzie idealnym wyborem - ekran jest świetny do oglądania filmów, a głośniki dadzą sobie radę nawet w czasie posiadówki ze znajomymi. To idealny wybór dla osób chcących połączyć funkcje przyjemne z tymi pożytecznymi.

Wyświetlacz : 11", 2560 x 1600px, IPS

: 11", 2560 x 1600px, IPS Procesor : Qualcomm Snapdragon 860, 8-rdzeniowy

: Qualcomm Snapdragon 860, 8-rdzeniowy Wersja systemu operacyjnego : Android 11

: Android 11 Komunikacja : Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0

: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0 Złącza: Złącze USB-C

realme Pad

Może wcale nie potrzebny Ci drogi tablet do wszystkiego, a lepiej w Twoim toku pracy sprawdzi się tańsze urządzenie dzięki któremu usprawnisz swoje przeszukiwanie internetu lub czytanie tekstów akademickich? Do tego najlepiej nada się właśnie realme Pad. Dzięki świetnemu, wyrazistemu ekranowi teksty i filmy będą na nim wyglądać znakomicie, a procesor MediaTek Helio G80 poradzi sobie z najważniejszymi zadaniami, a nawet pozwoli pograć w przerwach w nauce!

Jednak trzeba przyznać, że największą zaletą realme Pada jest jego niesamowicie atrakcyjna cena. Poniżej 1000 zł dostajemy bardzo sprawny tablet, który ułatwi nam każde zadanie, do którego wcześniej musieliśmy wykorzystywać telefon czy specjalnie włączać nasz komputer. To idealny kompan do biblioteki, na wykład czy na spotkanie koła naukowego.

Jak iPad zmienił moje studenckie życie?

Dziś odpowiadam na nagromadzone w mojej skrzynce pytania, które pojawiają się za każdym razem, kiedy udostępniam zdjęcie, bądź relację z iPadem w dłoni. Już zacieram ręce, ponieważ zamiast odpowiadać każdemu z osobna (co zajmuje bardzo dużo czasu), będę rozsyłać linki do tego wpisu. Dlatego zapraszam Was na dzisiejszą podróż palcem po iPadzie. A może pencilem? No właśnie, sprawdźcie!

Już na wstępie powiem Wam, że nie jestem jakimś technologicznym freakiem i w sprzęt Apple wciągnęłam się początkowo całkiem niechętnie. Najpierw był iPad, potem iPhone 5s, potem MacBook Air i teraz nie zmieniłabym mojego workflowu na żaden inny system. Pierwszego iPada dostałam w liceum w Cambridge, gdzie dostaliśmy wybór – roczny bilet na autobus lub iPad. Ponieważ mieszkałam jakieś 5 metrów od bram szkoły, to chyba domyślacie się, co wybrałam

Leave a Comment