▷ Czy iPad może zastąpić laptopa?

Oferta iPadów firmy Apple jest bardziej wydajna niż kiedykolwiek, dlatego też Apple nadal pozycjonuje go jako potencjalny zamiennik laptopa. Jeśli nie jesteś osobą o dużych potrzebach, taką jak ciężka edycja zdjęć lub wideo, iPad może być naprawdę świetną maszyną. Z drugiej strony, jeśli potrzebujesz otworzyć pięć aplikacji jednocześnie, iPad po prostu nie może zastąpić laptopa. Skąd więc wiesz, czy iPad jest odpowiedni dla Ciebie jako zamiennik laptopa? Dowiedzmy Się.

IPad może zastąpić laptopa

Jest na to aplikacja

Dla wielu użytkowników komputerów, ich laptop lub komputer stacjonarny jest głównie sposobem na eksplorację sieci Facebook lub sprawdź email. W takim przypadku iPad może całkowicie zastąpić laptopa. Dzięki milionom dostępnych aplikacji iPad stał się niesamowitą maszyną produktywności. Istnieją aplikacje dla prawie każdego banku, więc możesz łatwo zarządzać swoimi finansami. Wszyscy główni detaliści mają dostępne aplikacje, dzięki czemu możesz robić zakupy, aż upadniesz, nie zrywając się z kanapy.

Przeglądarka stacjonarna

Co jeśli chcesz pracować? IPad też jest na to gotowy. Wydanie iPadOS 13 doprowadziło do wydania wersji Safari na komputery stacjonarne. Oznacza to, że każda odwiedzana witryna ma mniej problemów ze zgodnością i zobaczysz znacznie mniej witryn mobilnych. Istnieje nawet menedżer pobierania plików, który może przejść bezpośrednio do aplikacji Pliki, podobnej do Findera lub Eksploratora plików.

Pakiet Office i akcesoria

Połączenie pakietu aplikacji Apple iWork o jakości pulpitu z aplikacjami Microsoft Office ułatwia powielanie pracy na poziomie laptopa. Możesz zaprojektować PowerPoint, wypełnić arkusz kalkulacyjny lub napisać artykuł na zajęcia, wszystko z iPada. Dzięki dziesiątkom dostępnych klawiatur i futerałów Bluetooth łatwo jest podłączyć klawiaturę do iPada, aby ułatwić pisanie. Wydanie iPadOS 13 ułatwiło nawet podłączenie myszy. Już samo to sprawia, że ​​bardziej wiarygodne jest to, że iPad może działać jako zamiennik laptopa.

Wielozadaniowość

Co powiesz na wielozadaniowość? Jedną z najbardziej potrzebnych funkcji użytkowników laptopów jest możliwość jednoczesnego otwarcia wielu aplikacji. Podczas oglądania Netflix możesz mieć program Outlook otwarty razem z Chrome. Chociaż na iPadzie nie działa dokładnie w ten sam sposób, możesz absolutnie osiągnąć ten sam cel.

Aplikacje z wieloma oknami umożliwiają pracę dwóch aplikacji obok siebie. Oznacza to, że jedną stronę można otworzyć za pomocą przeglądarki, a drugą stronę ekranu wypełnić aplikacją Notes. Netflix może także grać w mniejszym oknie w rogu ekranu, więc nie przegapisz żadnego z ulubionych programów. Zamiast Netflix możesz otworzyć inną aplikację, na przykład Zdjęcia, która w razie potrzeby przesunie się z boku.

IPad nie zastąpi laptopa

Chociaż pomysł korzystania z iPada jako laptopa nie jest dla wszystkich, na pierwszym miejscu przychodzą na myśl określone grupy osób.

Słaba moc dla profesjonalnych aplikacji

Najłatwiej zidentyfikować osoby, które potrzebują profesjonalnego oprogramowania do edycji zdjęć lub filmów. IPad ma wiele świetnych aplikacji do edycji zdjęć i wideo, które są bardzo podobne do obsługi na komputerze. Niestety, nie zawsze są wystarczająco blisko, a aby działały na iPadzie, trzeba iść na kompromisy. Dla milionów profesjonalistów nie wystarczy.

Brak zastrzeżonego oprogramowania

Jeśli w twoim biurze działa oprogramowanie zastrzeżone, to również może sprawić, że natychmiastowe zastąpienie iPada zamiast laptopa. Zbyt wiele firm nadal korzysta z własnego oprogramowania, aby zapewnić płynność. Nawet przy milionach dostępnych aplikacji może nie istnieć jedna, która mogłaby zastąpić to konkretne oprogramowanie. Nawet bez zastrzeżonego oprogramowania niektóre prezentacje wymagają oprogramowania Office na poziomie komputera. PowerPoint na iPada jest naprawdę świetny, ale nie jest świetny na komputer. Jeśli zależy Ci na tym w pracy, iPad jako laptop nie jest dla Ciebie.

Nie można (jak) dostosować

Idea systemu operacyjnego na pulpicie polega na tym, że można go łatwo dostosować do własnych upodobań. Tak nie jest w przypadku iPadaOS. Chociaż jest wyposażony w stację dokującą, która wygląda jak macOS, jego wnętrze jest nadal dość zamknięte z ograniczonymi opcjami dostosowywania.

Czy iPad naprawdę może zastąpić laptopa? Odpowiedź na to pytanie zależy od użytkowania laptopa. To nie jest tak czarno-białe. To naprawdę zależy od twoich potrzeb. Czy iPad może zastąpić laptopa dla większości ludzi? Jasne, ale w takim przypadku również smartfon. Dla tych, którzy naprawdę wymagają tylko kilku krytycznych aplikacji i przeglądarki internetowej, smartfon świetnie sobie radzi. Każdy, kto potrzebuje profesjonalnego oprogramowania, powinien postrzegać iPada bardziej jako urządzenie rozrywkowe niż maszynę produktywności. Jak o tobie? Czy używałeś iPada jako laptopa? Daj nam znać swoje doświadczenia w komentarzach.

Czytaj dalej:

Czy ten artykuł jest przydatny?

Różnica między Apple iPad a laptopem

IPady działają pod kontrolą iOS firmy Apple, mobilnego systemu operacyjnego przeznaczonego dla smartfonów i tabletów. Standardowe systemy operacyjne dla laptopów, takie jak Windows lub OS X, są znacznie bardziej elastyczne i konfigurowalne: mogą uruchamiać więcej programów jednocześnie, obsługiwać bardziej złożone aplikacje i zapewniają użytkownikowi większy dostęp do systemu przechowywania plików.

Co jest lepszym laptopem lub iPadem?

Możesz uzyskać lepszy sprzęt w iPadzie Pro niż w laptopie klasy podstawowej i porównywalne wersje do standardowych. Dostępne są komputery PC, które mogą przewyższać iPada Pro, ale ostatecznie zapłacisz za nie znacznie więcej. Android i iOS mają stosunkowo niewielkie rozmiary w porównaniu z Windows i Mac OS.

Czy mogę używać iPada jako laptopa?

Tak, Twój iPad może zastąpić komputer stacjonarny lub laptop. ... Ale jeśli naprawdę chcesz używać iPada jako podstawowego urządzenia komputerowego, musisz pamiętać o kilku rzeczach. Oto pięć wskazówek dotyczących wymiany komputera PC lub Mac na jeden z tabletów Apple, zarówno do pracy, szkoły, jak i do codziennego użytku.

Czy warto mieć laptopa i iPada?

To zależy od tego, czego student będzie się uczył. Z pewnością nie muszą kupować laptopa LUB iPada, zanim dowiedzą się, że jest to coś, czego naprawdę potrzebują. W większości przypadków będą potrzebować tylko jednego, a laptop będzie bardziej praktyczny niż iPad. ... W takim przypadku lepiej zaopatrzyć się w komputer stacjonarny i iPada.

Czy iPad jest tak dobry jak komputer?

IPad jest bez wątpienia najlepszym dostępnym tabletem i zdecydowanie można go używać do wykonywania większości zadań, do których normalna osoba potrzebuje komputera. Jednak nadal powiedziałbym, że jest to bardziej urządzenie towarzyszące, o czym świadczy fakt, że może być dosłownie używany jako zewnętrzny wyświetlacz do twojego MacBooka z SideCar..

Czy możesz drukować z iPada??

Jeśli masz drukarkę z funkcjami AirPrint, możesz drukować z iPhone'a lub iPada za pomocą zaledwie kilku dotknięć. Nawet drukarki bez AirPrint można zwykle zsynchronizować bezprzewodowo z iPadem lub iPhonem, ale może być konieczne skorzystanie z aplikacji, aby pomóc.

Który iPad kupić w 2020 roku?

Najlepsze iPady 2020: który jest najlepszym iPadem, jaki możesz teraz zdobyć?

iPad Pro 11 (2018) Najlepszy iPad, jaki możesz teraz kupić. ... iPad Pro 12.9 (2018) Najlepszy duży iPad na świecie. ... iPad Air 4 (2020) Po co korzystać z wersji Pro, skoro powietrze jest tak dobre? ... iPad 10.2 (2020) ... iPad Mini (2019 r.) ... iPad Pro 10.5 (2017) ... iPad Air 3 (2019) ... iPad 10.2 (2019)

Czy mogę używać programu Word na iPadzie??

Aplikacje Microsoft Office (Word, Excel i Powerpoint) można pobrać bezpłatnie w sklepie z aplikacjami na iOS. Możesz tworzyć, edytować, otwierać i drukować dokumenty Office za pomocą iPada lub iPhone'a, ale to, czy musisz zapłacić, zależy od rozmiaru ekranu iPada. ... Konieczne będzie utworzenie bezpłatnego konta Microsoft.

Lepiej mieć tablet czy laptopa?

Tablety są bardziej przenośne i lepiej nadają się do codziennych czynności, takich jak przeglądanie sieci, oglądanie filmów lub granie w gry mobilne. Laptopy są lepsze, jeśli chodzi o produktywność, dzięki mocniejszemu sprzętowi i bogatszemu w funkcje oprogramowaniu.

Czy iPad 8. generacji może zastąpić laptopa??

Czy iPad 8. generacji 2020 to zamiennik laptopa? Prosta odpowiedź na proste przypadki użycia: Tak. Pełnoprawne przetwarzanie tekstu, aplikacje do prezentacji, poczta e-mail i pełne doświadczenie internetowe oznacza, że ​​iPad 8. generacji zaspokoi większość Twoich potrzeb związanych z mobilnym komputerem.

Czy warto zaopatrzyć się w iPada?

IPada Pro 2018 nadal warto kupić, jeśli możesz go znaleźć za 650 USD lub mniej. Jest bardzo potężny i pod wieloma względami pasuje do modelu 2020. Obsługuje ją również klawiatura Magic Keyboard z gładzikiem. IPad Pro 10.5 z 2017 roku jest obecnie nieco trudniejszy do znalezienia, ale warto go kupić, jeśli jest tańszy niż 350 USD.

Dlaczego iPady są tańsze niż iPhone'y??

Apple pobiera tyle, ile ludzie są skłonni zapłacić, a ludzie są skłonni zapłacić więcej za iPhone'a niż za iPada, więc iPhone'y są droższe. ... Odpowiedź brzmi, ponieważ ludzie są skłonni zapłacić więcej za iPhone'a.

Dlaczego powinienem kupić iPada?

iPad jest wyposażony w zaawansowane chipy zaprojektowane przez Apple, które zmieniają sposób, w jaki korzystasz ze zdjęć, gier i rzeczywistości rozszerzonej. Dzięki nim iPad jest wystarczająco wydajny, aby obsługiwać aplikacje, z których korzystasz na co dzień, niezależnie od tego, czy używasz pakietu Microsoft Office do zadań służbowych, czy Adobe Photoshop CC do kreatywnego projektu..

Jak sprawić, by iPad działał jak laptop

Odwieczne pytanie dla każdego, kto potrzebuje komputerów przenośnych: czy powinieneś kupić w pełni funkcjonalny laptop, czy też kupić tablet i spróbować używać go jako laptopa? Druga opcja jest całkiem możliwa w najnowszych modelach iPada.

iPad nie jest laptopem, ale jest coraz bliżej. Najnowsze tablety Apple współpracują z klawiaturami i myszami oraz mają porty USB-C, a niektóre mają nawet ten sam system na chipie, co najnowsze MacBooki. W wielu przypadkach iPad może teraz całkowicie zastąpić laptopa.

Który iPad jest najbliżej laptopa?

iPad Pro to najbardziej podobny do laptopa tablet, jaki Apple produkuje. Jest dostępny w rozmiarach ekranu 11-calowego (od 799 USD) i 12,9-calowego (od 1099 USD), ma w środku nowy układ Apple M1 i ładuje się z jednego portu USB-C, jak większość nowych laptopów.

10,9-calowy iPad Air (od 599 USD) zajmuje drugie miejsce, ale nie oferuje takiego samego poziomu wydajności. Air ma ładowanie USB-C, ale jest zasilany przez nieco starszy system A14 Bionic na chipie. Obie serie Pro i Air są kompatybilne z nowym akcesorium Magic Keyboard, które sprawia, że ​​iPad jest bardziej podobny do laptopa.

W 2020 roku Apple rozpoczął przenoszenie swojej linii komputerów Mac na chipy oparte na Apple Silicon ARM, zaczynając od M1. M1 jest w rzeczywistości następcą systemu A14 na chipie, którego Apple używał już w swoich iPadach i iPhone’ach. Więc chociaż iPad Pro nie był pierwszym, który otrzymał nazwę chipa M1, linie między chipem a A14 są niewyraźne.

Podczas gdy iPad Pro ma ten sam układ, co linia Mac firmy Apple, jego wydajność jest ograniczona przez brak chłodzenia i obudowy iPada. 24-calowy iMac i 13-calowy MacBook Pro mają wewnątrz wentylatory, które pozwalają im dłużej pozostawać pod obciążeniem, zanim prędkość zegara spadnie. Jednak iPad Pro opiera się tylko na aluminiowej obudowie, aby rozpraszać ciepło.

Innym sposobem, w jaki wydajność iPada M1 nie dorównuje wydajności MacBooków M1, jest sposób, w jaki iPadOS zarządza pamięcią RAM. iPad Pro 2021 ma 8 GB pamięci RAM lub 16 GB w modelach 1 TB i 2 TB. Obecnie procesy mogą wykorzystywać tylko 5 GB pamięci RAM, bez względu na to, jakiego masz iPada Pro. Oznacza to, że pojedyncza aplikacja nie może wykorzystać całej mocy iPada Pro, chociaż więcej pamięci RAM oznacza lepszą wydajność wielozadaniowości.

Wybór rozmiaru ekranu również może mieć duży wpływ. Większy 12,9-calowy iPad Pro oferuje więcej miejsca na ekranie, co ułatwia wielozadaniowość, a także jest idealny dla artystów, którzy cenią sobie większe płótno. Mniejszy 11-calowy Pro i 10,9-calowy Air są bardziej podobne do tabletów, znacznie lepiej nadają się do użytku ręcznego, ale poświęcają w tym celu piksele.

Dodaj klawiaturę lub mysz do dowolnego iPada

Nawet jeśli masz zwykłego starego iPada, możesz uczynić go bardziej podobnym do laptopa, dodając klawiaturę i mysz. Możesz to zrobić zarówno za pomocą przewodowych, jak i bezprzewodowych urządzeń peryferyjnych korzystających z technologii Bluetooth, pod warunkiem, że masz odpowiednie adaptery do pracy.

Jeśli masz iPada z USB-C, takiego jak Pro lub Air, możesz podłączyć mysz lub klawiaturę USB-C lub użyć standardowego złącza USB-A na USB-C, aby dopasować urządzenia peryferyjne do złącza starszego typu. Nie trzeba nic włączać ani instalować, większość klawiatur powinna „po prostu działać” wszędzie tam, gdzie można wpisać tekst.

Możliwe jest również podłączenie klawiatury lub myszy Bluetooth. Po prostu przejdź do Ustawienia> Bluetooth na iPadzie, a następnie przełącz klawiaturę lub mysz w tryb parowania. Gdy zobaczysz go na liście, dotknij go, aby sparować. Oprócz zwykłych myszy i klawiatur Bluetooth, Apple Magic Trackpad 2 może być również używany z iPadOS.

Istnieje wiele przydatnych skrótów klawiaturowych iPada, których możesz użyć, aby poruszać się po iPadzie szybciej niż kiedykolwiek, w tym zwykłe kopiowanie i wklejanie (odpowiednio Command + C i Command + V) oraz przełączanie aplikacji (Command + Tab).

Aby dostosować wygląd wskaźnika myszy, wybierz Ustawienia > Dostępność > Sterowanie wskaźnikiem, gdzie możesz zmienić rozmiar, kolor, kształt i inne elementy wskaźnika. Apple ma listę gestów myszy, których możesz używać z iPadem.

Kup urządzenia peryferyjne dla iPada

Jeśli masz iPada Pro lub iPada Air, Magic Keyboard firmy Apple (od 299 USD) jest jednym z najlepszych akcesoriów, jakie można kupić za pieniądze. Oprócz tego, że jest pełnoprawną klawiaturą ze zintegrowanym gładzikiem, jest to świetna podstawka, która sprawia, że ​​korzystanie z tabletu na biurku lub innej płaskiej powierzchni jest znacznie przyjemniejsze.

Klawiatura Apple Magic do iPada Pro 299,00 zł

Klawiatura Magic Keyboard jest wygodna do pisania i ma konstrukcję na zawiasach, która umożliwia regulację kąta patrzenia. Znajduje się nieco wyżej niż przeciętny ekran laptopa i składa się na płasko, aby chronić tablet podczas transportu. Otrzymasz również wygodnie umieszczony port USB-C do rozbudowy lub ładowania.

Niestety Magic Keyboard to drogie akcesorium, które może być trudne do uzasadnienia. Jeśli masz mniejszy budżet, sprawdź Combo Touch firmy Logitech dla 11-calowych i 12,9-calowych modeli Pro. Jest wyposażony w klawiaturę i gładzik w stylu Surface, ze zintegrowaną podpórką w stylu folio, która chroni również iPada.

Tańsza alternatywa dla Magic Keyboard 196,99 zł

Dostępne są również stacje dokujące do iPada, które umożliwiają podłączenie wielu innych urządzeń do iPada Pro. Na przykład Anker PowerExpand 6-w-1 do iPada Pro zawiera czytnik kart pamięci, gniazdo stereo 3,5 mm, złącze USB 3.0 typu A, wyjście HDMI i przejściówkę USB-C do ładowania lub innych akcesoriów . Jest na tyle mały, że można go zabrać ze sobą, a nawet pozostawić na stałe przymocowany do tabletu.

Używanie iPada z monitorem

Laptopy są cenione za ich przenośność, ale w połączeniu z zewnętrznym monitorem mogą stać się tak samo przydatne jak komputery stacjonarne. iPady mogą być również używane z wyświetlaczami zewnętrznymi, chociaż ich użyteczność w tym zakresie często zależy od tego, co próbujesz zrobić lub jakiej aplikacji używasz.

Na przykład, jeśli podłączysz iPada do zewnętrznego wyświetlacza, ekran iPada jest w dużej mierze lustrzanym odbiciem. Dzięki aplikacjom takim jak iMovie możesz wybrać, czy chcesz wyświetlić oś czasu na ekranie, czy po prostu użyć jej jako monitora dla wyników projektu. Zdjęcia wysyłają obrazy i filmy na monitor, co jest przydatną funkcją dostępną podczas edycji.

Niestety iPad wyświetla się tylko w proporcjach 4:3 po podłączeniu do zewnętrznego wyświetlacza. Może to wyglądać nieco dziwnie na standardowym monitorze panoramicznym, z czarnymi pasami po obu stronach ekranu.

Jeśli zdecydujesz się używać iPada z wyświetlaczem zewnętrznym, możesz to zrobić na trzy sposoby:

USB-C na USB-C: Jeśli zarówno iPad, jak i monitor mają złącza USB-C, użyj kabla USB-C dostarczonego z monitorem, aby je podłączyć. Jeśli monitor ma USB-PD, iPad będzie się ładować.

Jeśli zarówno iPad, jak i monitor mają złącza USB-C, użyj kabla USB-C dostarczonego z monitorem, aby je podłączyć. Jeśli monitor ma USB-PD, iPad będzie się ładować. USB-C do odpowiedniego złącza: Możesz podłączyć kabel z portu USB-C iPada do przejściówki, która współpracuje z monitorem (takiej jak Anker PowerExpand 6-w-1).

Możesz podłączyć kabel z portu USB-C iPada do przejściówki, która współpracuje z monitorem (takiej jak Anker PowerExpand 6-w-1). Cyfrowy adapter AV Lightning na HDMI: Jeśli Twój iPad ma port Lightning, opatentowany przez Apple Lightning Digital AV Adapter umożliwia podłączenie do wyświetlacza zgodnego z HDMI.

Klucz rozszerzający do iPada Pro 49,99 USD

Te funkcje iPada również pomagają

iPadOS odszedł od formy iOS, a Apple migruje funkcje, takie jak stacja dokująca Mac do iPada, aby uczynić go bardziej produktywną przestrzenią roboczą. Te funkcje znacznie ułatwiają korzystanie z iPada jako laptopa, zwłaszcza jeśli chodzi o wielozadaniowość.

Na iPadzie możesz jednocześnie korzystać z maksymalnie trzech aplikacji: dwóch otwartych obok siebie w trybie Split View i trzeciej unoszącej się w trybie Slide Over. Aby to zrobić, otwórz aplikację, a następnie przesuń palcem w górę, aby ponownie wyświetlić stację dokującą iPada. Dotknij i przeciągnij drugą aplikację na bok ekranu, którego chcesz użyć.

W tym trybie możesz chwycić środkowy rozdzielacz, aby określić, ile miejsca na ekranie otrzyma każda aplikacja. Następnie możesz dodać trzecią aplikację, przesuwając palcem w górę, aby odsłonić dok, a następnie dotykając aplikacji i przeciągając ją do środkowej przegrody między innymi aplikacjami.

Mimo że masz dwie aplikacje otwarte obok siebie, możesz je przeciągać i upuszczać. Na przykład pozwala przeciągnąć obraz ze Zdjęć do nowej wiadomości w Poczcie lub przesłać plik z Plików do usługi przechowywania w chmurze, takiej jak Dysk Google.

Stacja dokująca jest również bardzo przydatna do wykonywania zadań. Możesz usuwać elementy, dotykając i przeciągając lub dodając aplikacje, chwytając ikonę aplikacji i przenosząc ją do doku. Obszar dokowania po prawej stronie przypiętych elementów wyświetla ostatnio używane aplikacje, aby zapewnić szybki dostęp.

Wymiana aplikacji i inne niedociągnięcia

iPadOS z biegiem lat stał się znacznie bardziej laptopowy, ale w przypadku niektórych zadań można skorzystać z substytutów aplikacji. Chociaż Safari na iOS jest pełnoprawną przeglądarką internetową, nie wszystkie strony działają równie dobrze. Przykładem tego jest korzystanie z systemu zarządzania treścią, takiego jak WordPress, w którym nawigacja może być przykrym obowiązkiem.

Aplikacje internetowe zaprojektowane dla tradycyjnych przeglądarek (a nie przeglądarek dotykowych) mogą również wykazywać nieprawidłowe zachowanie. Istnieją wersje aplikacji najpopularniejszych aplikacji internetowych, które dobrze sobie radzą, ale wymaga to żonglowania wieloma aplikacjami, a nie tylko korzystania z przeglądarki, co jest preferowane na laptopie.

Podejście Apple do iPhone’a i iPada ogranicza system operacyjny w sposób, w jaki macOS nie. Typowych zadań systemowych, takich jak formatowanie pamięci USB, nie można wykonać na iPadzie, nie jest też łatwe pobieranie aplikacji ze źródeł innych niż App Store.

Wybór aplikacji dostępnych w App Store może decydować o tym, do czego możesz używać iPada. Sprawy są o wiele lepsze niż kiedyś, ponieważ Adobe w końcu wprowadził odpowiednią wersję Photoshopa na iPada, ale nie ma tam zakresu oprogramowania, które można znaleźć na macOS lub Windows.

Jeszcze nie całkiem laptop

iPad nie jest całkiem dostępny, jeśli chodzi o prawdziwy zamiennik laptopa, i może nigdy się tam nie dostać z powodu restrykcyjnego podejścia Apple do iPadOS-a.

Ale jeśli używasz laptopa tylko do surfowania po Internecie, robienia notatek, przetwarzania tekstu i innych lekkich zadań, iPad prawdopodobnie może zastąpić laptopa w 99% przypadków. Dowiedz się, który iPad jest dla Ciebie odpowiedni, korzystając z naszego przewodnika zakupu iPada.

Leave a Comment