Bluetooth czy AirPlay – na jakie głośniki postawić?

Głośniki Bluetooth i AirPlay znalazły stałe miejsce w przestrzeni audio, oferując użytkownikom wygodę, o jakiej mogą marzyć producenci przewodowych konstrukcji. Pozostaje pytanie, którą technologię wybrać? Na to pytanie odpowiadają eksperci Top Hi-Fi & Video Design.

Rozwój technologii sprawia, że głośników nie trzeba już łączyć przewodem ze źródłem dźwięku. Na zdjęciu korzystający z technologii Bluetooth głośnik Vifa Olso.

Ostatnie dziesięciolecie zmieniło sposób, w jaki korzystamy z muzyki. Zmieniły się nasze potrzeby, zwyczaje – a w ślad za nimi – również urządzenia i technologie, zapewniające nam dostęp do muzyki. Słuchamy „z doskoku”, w ruchu i coraz częściej poza domem. W wielu sytuacjach pomagają nam w tym dobrej klasy słuchawki oraz mobilne wzmacniacze słuchawkowe. Jednak czasem chcemy podzielić się swoją muzyką z innymi lub wypełnić domową przestrzeń dźwiękiem, nie sięgając przy tym po przewód. Odpowiedzią na taką potrzebę są głośniki bezprzewodowe – wśród nich cieszące się coraz większą popularnością modele z technologią Bluetooth, lub AirPlay. Każde z tych dwóch rozwiązań ma swoje zalety i wady, dlatego warto zastanowić się, które z nich są ważniejsze. Na co zwrócić uwagę, zastanawiając się nad wyborem jednego z nich?

Bluetooth – mobilność ponad wszystko

Bluetooth to standard komunikacji bezprzewodowej, pierwotnie stworzony aby zapewnić sprawną i niedrogą komunikację dla urządzeń mobilnych, wówczas głównie telefonów komórkowych. Standard ten gwarantował stabilne połączenie pomiędzy urządzeniami przy stosunkowo niewielkiej odległości pomiędzy urządzeniami (mniej więcej kilka metrów) oraz jakość dźwięku, całkowicie wystarczającą do prowadzenia rozmów telefonicznych.

W miarę rozwoju tej technologii, możliwości kolejnych wersji Bluetooth zaczęli również doceniać producenci urządzeń audio, w wyniku czego pojawiły się kolejne generacje standardu wykorzystujące kodeki do przesyłu sygnału audio, takie jak AAC czy apt-X. Dzięki nim, jakość dźwięku osiągana przez urządzenia z technologią Bluetooth wyraźnie się poprawiła, osiągając poziom zbliżony do oferowanego przez płytę CD. Dobra jakość sygnału, oraz prosta obsługa spowodowały dynamiczny rozwój oferty głośników Bluetooth i popularność, jaką wśród klientów Top Hi-Fi & Video Design cieszą się modele, takie jak np. mobilny Bowers & Wilkins T7.

To niewielkie urządzenie, pomimo swych kompaktowych rozmiarów, zapewnia precyzyjne, pełnokrwiste brzmienie, z którego słyną produkty marki Bowers & Wilkins. Wygoda użytkowania, typowa dla bezprzewodowych konstrukcji głośnikowych jest tutaj dodatkowo zwiększona dzięki bardzo pojemnej baterii, która zapewnia aż 18 godzin pracy bez potrzeby ładowania. Dzięki technologii Bluetooth urządzenie łatwo łączy się z dowolnym smartfonem lub tabletem zyskując dostęp do ogromnych bibliotek muzycznych, oferowanych przez internetowe serwisy strumieniowe takie jak Tidal, Deezer czy Spotify. Dzięki zastosowaniu kodeka aptX jakość bezprzewodowej transmisji dorównuje poziomowi reprodukcji płyty kompaktowej, co w połączeniu z zaawansowaną techniką głośnikową Bowers & Wilkins, gwarantuje bogaty, pełen muzycznych detali dźwięk. Na ten efekt składają się również zaawansowane przetworniki C/A, nowoczesne wzmacniacze klasy D, oraz zespół dwóch szerokopasmowych głośników współpracujących ze specjalnymi promienniki basu (ABR).

Przenośny głośnik Bowers & Wilkins T7 to wysoka jakość bezprzewodowego brzmienia, osiągana dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologicznie rozwiązań elektronicznych i akustycznych.

Użytkownicy, którym zależy na połączeniu mobilności z dobrymi możliwościami brzmieniowymi, oraz oryginalnym designem, docenią również model Helsinki oferowany przez słynnego duńskiego producenta głośników - firmę Vifa. Sekretem imponująco głębokiego brzmienia tego głośnika jest układ zdublowanych przetworników szerokopasmowych o aluminiowych membranach, pracujących w towarzystwie dwóch głośników niskotonowych, wspieranych przez membrany pasywne.

Głośnik Bluetooth Vifa Helsinki zaprojektowano w ten sposób, by sprawdził się zarówno podczas rowerowych wypadów za miasto, jak i jako wygodne urządzenie stacjonarne. Podwójny układ przetworników zapewnia doświadczenia odsłuchowe na wysokim poziomie.

Technologia Bluetooth znajduje również swoje zastosowanie w nieco większych modelach, tego producenta jak np. Vifa Oslo. Tu również sekret sukcesu tkwi we wnętrzu konstrukcji, gdzie ukryto dwa przetworniki szerokopasmowe, dwa niskotonowe i dwie membrany pasywne. Niewielkie wymiary (18x9 cm) i niezwykle wysoka jakość wykonania sprawiają, że to niewielkie urządzenie dostarczy ci prawdziwych muzycznych emocji wszędzie, bez problemów z ustawieniem.

Vifa Oslo to ewenement na rynku głośników Bluetooth. Zamknięcie w jednej obudowie podwójnego układu przetworników szerokopasmowych, niskotowych i membran pasywnych sprawia, że przesyłany przez Bluetooth apt-X cyfrowy sygnał audio nabiera niemal namacalnego charakteru.

W każdym przypadku, wyzwaniem przed którym stoją producenci urządzeń audio z technologią Bluetooth, jest skompresowana forma przesyłanego w cyfrowej postaci sygnału. Dlatego w urządzeniach tych, oprócz kodeków takich jak aptX czy AAC, spotkamy wiele innych rozwiązań, pozwalających na podniesienie jakości przesyłanego brzmienia.

Airplay – bez przewodu i bez kompromisów

Jeżeli zależy Ci na najwyższej możliwej jakości, wówczas z pomocą przychodzi standard AirPlay. Czym jest AirPlay? W przeciwieństwie do Bluetooth, które samo w sobie jest standardem transmisji danych, AirPlay to rozwiązanie, które z założenia służy do transmisji dźwięku, umożliwiając streaming w ramach istniejącej w domu sieci Wi-Fi, lub bezpośredniego połączenia Wi-Fi pomiędzy dwoma urządzeniami. Stanowi to rozwiązanie, które w doskonały sposób pozwoli nam łatwo skomunikować kompatybilny głośnik z komputerem wyposażonym w iTunes lub urządzeniami mobilnymi Apple.

Głośnik możemy ustawić za ścianą lub w nawet w odległym punkcie mieszkania, bez obawy o to, że – jak w przypadku Bluetooth – sygnał zacznie się urywać a jakość transmisji spadnie. Jedyne, o co wówczas musimy zadbać, to wystarczająco dobry sygnał Wi-Fi ustawionego połączenia.

Z pomocą AirPlay bardziej docenimy również streaming audio wysokiej rozdzielczości, który jest bez wątpienia przyszłością strumieniowania audio. Wykorzystanie szybszej od Bluetooth sieci Wi-Fi do transmisji pozwala wykorzystać w pełni potencjał, jaki gwarantuje np. korzystanie z internetowych serwisów muzycznych.

Z drugiej strony, praktycznie każde urządzenie mobilne dysponuje technologią Bluetooth, zaś AirPlay dostępny jest jedynie w urządzeniach Apple. Stąd wiele urządzeń współpracujących, takich jak np. głośniki bezprzewodowe AirPlay, wyposaża się także w technologię Bluetooth, aby zapewnić bezproblemową komunikację bezprzewodową w każdej sytuacji sprzętowej. Przykładami tego typu konstrukcji są np. słynny już Zeppelin Wireless firmy Bowers & Wilkins czy też Vifa Stockholm.

Bowers & Wilkins Zeppelin Wireless i Vifa Stockholm zapewniają komunikację zarówno przez AirPlay, jak i Bluetooth. Takie rozwiązanie pozwala połączyć najlepsze cechy każdego z tych standardów, z jednej strony gwarantując brzmienie na poziomie hi-fi, z drugiej – prostotę komunikacji z urządzeniami mobilnymi.

Rozwiązania tego typu oferują jeszcze szerszą paletę możliwości, gdyż produkty takie jak na przykład głośnik Yamaha WX-030 z jednej strony oferują bardzo szeroki zakres funkcjonalności sieciowych i strefowych, z drugiej zaś zapewniają kompatybilność zarówno z AirPlay, jak i Bluetooth.

Głośnik Yamaha WX-030 z jednej strony pozwala wykorzystać możliwości, jakie daje AirPlay, z drugiej – otwiera przed nami możliwość współpracy z wieloma innymi komponentami w ramach uznanego systemu multioom Yamaha MusicCast.

Nasz werdykt?

Na pytanie Bluetooth czy AirPlay tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wiąże się ona z tym, jakich urządzeń się używa. Podstawowym standardem jest Bluetooth, który w najnowszych wersjach oferuje na prawdę bardzo dobrą jakość dźwięku.

Posiadacze urządzeń Apple mogą skorzystać z funkcji AirPlay, która jest równie wygodna, a oferuje jeszcze lepszą jakość dźwięku. Technologia ta pozwala również wyeliminować odgłosy systemowe, takie jak na przykład sygnał przychodzącej wiadomości SMS, których nie wyeliminujemy ze streamingu z wykorzystaniem Bluetooth.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto również zasięgnąć opinii osoby, która posiada konkretną wiedzę na temat strumieniowania audio i która wie, jakie są wady i zalety każdej z dostępnych obecnie technologii – na przykład eksperta Top Hi-Fi & Video Design.

Głośnik w iPhone nie działa prawidłowo ⇒ Co zrobić, gdy nic nie słychać?

Awaria głośnika to niestety jedna z najczęstszych usterek w iPhone’ach. Niestety, ponieważ zepsuty głośnik uniemożliwia korzystanie z podstawowej funkcji każdego telefonu – prowadzenia rozmów. Okazuje się jednak, że wstępny serwis możemy wykonać samodzielnie, bez wychodzenia z domu. W dzisiejszym artykule przedstawiamy sposoby postępowania, kiedy głośnik w iPhonie nie działa, jak należy.

Dlaczego głośnik w iPhonie nie działa?

Przyczyny awarii w telefonie marki Apple są często trudne do określenia, zarówno jeśli chodzi o usterki w systemie, jak i uszkodzenia konkretnych części. W przypadku awarii głośnika rozmów w smartfonie iPhone nie słychać rozmówcy kompletnie lub jego głos jest zniekształcony. Powodem takiej sytuacji mogą być uszkodzenia mechaniczne, zanieczyszczenia dostające się do wewnętrznych elementów naszego telefonu, usterka systemu, a także niewłaściwe ustawienia dźwięku. Poniżej przedstawiamy kilka prostych sposobów na samodzielne próby przywrócenia głośnika do prawidłowego stanu. Przed zamówieniem nowej części do iPhone’a

lub oddaniem go do serwisu warto najpierw pogrzebać przy telefonie w domu, żeby nie robić zakupów na marne.

Kiedy oba głośniki w iPhonie nie działają prawidłowo, nie tylko nie słyszymy osoby po drugiej stronie, ale także dźwięku zawartego w multimediach. Ponadto często nie możemy korzystać z trybu głośnomówiącego. Nowsze i lepsze iPhone’y mają więcej głośników, np. do nagrywania filmów kamerą iSight, dźwięku podczas rozmowy, czy filmików na portal społecznościowy. Zepsuty głośnik wiąże się więc ze znacznym pogorszeniem funkcjonalności naszego smartfona, dlatego warto jak najszybciej zastosować poniższe wskazówki i zobaczyć, czy można coś zdziałać bez oddawania go do serwisu.

Głośnik w iPhonie nie działa prawidłowo – ustawienia dźwięku

Mimo że powód wydaje się błahy, wiele osób ma po prostu nieprawidłowo skonfigurowane ustawienia dźwięku w iPhonie, przez co nie słychać rozmówcy lub dźwięku w multimediach. Warto więc to sprawdzić, bo może się okazać, że głośnik wcale nie jest zepsuty. Upewnij się, że podczas rozmowy jest ustawiony odpowiedni poziom głośności za pomocą klawiszy na bocznej krawędzi iPhone’a. Jeśli to nie przyniesie żadnego efektu i po odebraniu telefonu nadal nie słyszysz swojego rozmówcy, wypróbuj kolejny sposób na przywrócenie głośnika do prawidłowego działania, który przedstawimy poniżej.

Czyszczenie głośnika w iPhone

Dojście do głośnika jest atrakcyjnym miejscem dla wszelkiego rodzaju pyłków, drobinek, opiłków i innych zanieczyszczeń. Gromadzą się w dużych ilościach na siateczce głośnika tak jak w innych otwartych miejscach w iPhonie. Niestety wpływa to negatywnie na jakość dźwięku i w konsekwencji możemy słyszeć naszego rozmówcę słabo lub nie słyszeć go w ogóle.

Najbrudniejszą częścią jest port głośnika, który znajduje się na spodzie iPhone’a. Nie demontujemy jednak całego telefonu, by wyczyścić siateczkę. Istnieje kilka sposobów na efektywne usunięcie zanieczyszczeń z głośnika iPhone’a.

Patyczek kosmetyczny – należy zwilżyć go wodą lub alkoholem i dobrze wycisnąć. Zwróćmy szczególną uwagę na to, żeby patyczek do uszu nie był zbyt mokry, bo może to spowodować poważne uszkodzenia w iPhonie. Lekko wilgotną watą przecieramy powierzchnię głośnika.

– należy zwilżyć go wodą lub alkoholem i dobrze wycisnąć. Zwróćmy szczególną uwagę na to, żeby patyczek do uszu nie był zbyt mokry, bo może to spowodować poważne uszkodzenia w iPhonie. Lekko wilgotną watą przecieramy powierzchnię głośnika. Spinacz do papieru – można zastąpić go wykałaczką lub innym ostrym przedmiotem. Służy do usuwania większych cząstek brudu z portu głośnika. Trzeba to robić delikatnie i nie wkładać spinacza zbyt głęboko. Możemy dodatkowo zanurzyć nasz ostry przedmiot w odrobinie alkoholu.

– można zastąpić go wykałaczką lub innym ostrym przedmiotem. Służy do usuwania większych cząstek brudu z portu głośnika. Trzeba to robić delikatnie i nie wkładać spinacza zbyt głęboko. Możemy dodatkowo zanurzyć nasz ostry przedmiot w odrobinie alkoholu. Powietrze – najlepiej użyć sprężonego powietrza, jednak można je zastąpić suszarką z zimnym nadmuchem lub własnym wydechem. Wydmuchujemy kurz z głośnika, wcześniej kładąc telefon poziomo na stole.

– najlepiej użyć sprężonego powietrza, jednak można je zastąpić suszarką z zimnym nadmuchem lub własnym wydechem. Wydmuchujemy kurz z głośnika, wcześniej kładąc telefon poziomo na stole. Taśma klejąca – owijamy nią jeden koniec wykałaczki tak, żeby lepka strona była na zewnątrz. Wkładamy końcówkę patyczka do otworów w głośniku i delikatnie poruszamy, zbierając drobinki.

– owijamy nią jeden koniec wykałaczki tak, żeby lepka strona była na zewnątrz. Wkładamy końcówkę patyczka do otworów w głośniku i delikatnie poruszamy, zbierając drobinki. Glinka – formujemy z niej niewielką kulkę i wciskami w otwory w porcie głośnika. Można użyć do tego glinki przeznaczonej do czyszczenia lakieru karoserii.

Czyszczenie portu nie powinno być wykonywane tylko wtedy, kiedy głośnik w iPhone nie działa. Warto robić to co jakiś czas w ramach zapobiegania poważniejszym awariom, nawet jeśli używamy obudowy – kurz i tak będzie się tam gromadził. Ponadto takie czyszczenie przyda się np., gdy wracamy z podróży. Port głośnika to nie tylko zbiorowisko brudu, ale także zarazków.

Usterka głośnika rozmów – uszkodzona membrana

Czasami zdarza się, że nadal słyszymy swojego rozmówcę, ale dźwięk jest bardzo zniekształcony – przypomina metaliczne trzaski. Uniemożliwia to komfortową rozmowę i jest szczególnie nieprzyjemne dla ucha. Taka awaria może oznaczać uszkodzenie membrany głośnika. Tworzy ją cienka warstwa folii, której zadaniem jest ochrona głośnika przed czynnikami zewnętrznymi. Niestety sama może łatwo paść ich ofiarą, jeśli dojdzie do przetarcia meszka głośnika, który zacznie wówczas przepuszczać opiłki metalu. Przyciągane przez magnes głośnika opiłki przecinają membranę, co skutkuje właśnie metalicznym dźwiękiem podczas rozmowy.

Problem z membraną występuje znacznie częściej w starszych modelach iPhone’ów. W nowszych kwestia przyciągania opiłków metalu została wyeliminowana, jednak membrana nadal jest w pewnym stopniu narażona na uszkodzenia.

Co zrobić w takiej sytuacji? Membrany nie można naprawić – konieczna więc będzie wymiana całego głośnika w iPhonie. Problem ten poruszymy dokładniej w końcowej części artykułu.

Promocja!

Promocja!

Promocja!

Uszkodzenie taśmy flex

Telefony komórkowe mają dwa rodzaje głośników – dolny i górny. Ten ostatni jest odpowiedzialny właśnie za słyszenie osoby, z którą rozmawiamy. Jeśli dźwięk w plikach multimedialnych działa bez zarzutu, ale nie słyszymy naszego rozmówcy, oznacza to, że nie działa głośnik rozmów, czyli górny. W większości przypadków winowajcą będzie taśma flex, która może ulec uszkodzeniu. W konsekwencji następuje brak komunikacji między głośnikiem a płytą główną. Przerwanie taśmy flex uniemożliwia także nagrywanie dźwięku w trybie głośnomówiącym oraz wideo kamery FaceTime.

Tak naprawdę trudno określić, czy powodem powyższych problemów z dźwiękiem jest przerwanie taśmy flex czy uszkodzenie samego głośnika. Można to sprawdzić jedynie metodą prób i błędów, wymieniając najpierw jeden, a potem drugi element. O ile wymiana głośnika może być wykonana samodzielnie, o tyle założenie nowej taśmy flex najlepiej powierzyć serwisantowi.

Awaria głośnika i mikrofonu w iPhone 7 i 8

W modelach iPhone 7, 7 plus, 8 i 8 plus często występuje problem z dźwiękiem związany z usterką układu audio na płycie głównej. Wówczas całkowicie nie działa głośnik w iPhonie odpowiedzialny za rozmowy telefoniczne, a jednocześnie nie możemy uruchomić trybu głośnomówiącego – opcja jest wyszarzona. Powodem jest często mikropęknięcie układu audio lub audio IC, który jest szczególnie podatny na uszkodzenia ze względu na specyficzną budowę. Usterkę kodeku audio łatwo rozpoznać także po tym, że telefon generalnie ociężale pracuje i długo się uruchamia. W tym przypadku iPhone będzie musiał być oddany w ręce serwisantów.

Samodzielna wymiana zepsutego głośnika w iPhonie

Jeśli po przeanalizowaniu powyższych wariantów doszliśmy do wniosku, że głośnik w iPhonie wymaga wymiany, możemy obejść się bez oddawania telefonu do serwisu. W artykule pt. iPhone nie pokazuje, że ktoś dzwoni – możliwe przyczyny i rozwiązania zamieściliśmy sekcję ze szczegółową, ale zrozumiałą instrukcją samodzielnej wymiany głośnika rozmów. Zawarliśmy w niej również spis wszystkich niezbędnych narzędzi które znajdziesz w naszym sklepie.

FAQ:

1. Co zrobić, jeśli w iPhonie nie słyszę rozmówcy?

Na początek warto zweryfikować ustawienia dźwięku, a jeśli są właściwe, wyczyścić port głośnika. Używamy do tego zwilżonego patyczka kosmetycznego, taśmy klejącej, spinacza lub sprężonego powietrza.

2. Co, jeśli głośnik w iPhonie nie działa?

Zarówno głośnik rozmów, jak i głośnik dolny oraz wszystkie potrzebne narzędzia można zamówić ze sklepu Napraw Sam i wymienić go samodzielnie.

3. Co może być przyczyną braku dźwięków w iPhonie 7 i 8?

Częstą awarią w tych modelach jest uszkodzenie kodeku audio.

Jak wyczyścić głośnik iPhone?

Jeśli podczas połączeń słabo słyszysz swojego rozmówcę, mogło dojść do zabrudzenia zewnętrznych elementów Jabłka. Jak wyczyścić głośnik iPhone`a, by poprawić jakość dźwięku? Najlepszym rozwiązaniem jest oddanie urządzenia do serwisu. Wynika to z faktu, że popularne domowe sposoby, np. użycie sprężonego powietrza lub igły, wiążą się z ryzykiem uszkodzenia smartfona. Sprawdź, jak wyczyścić głośnik w iPhonie, by nie spowodować poważnej usterki.

Jak często czyścić głośniki w iPhonie?

Jeśli chcesz, by Twoje Jabłko było w pełni sprawne przez wiele lat, regularnie dbaj o jego czystość, a także ochronę przed uszkodzeniami. Niezależnie od tego, czy nosisz smartfona w kieszeni, czy torebce, co kilka dni sprawdzaj, czy do górnych i dolnych otworów nie dostały się żadne zanieczyszczenia. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek – nieczystego dźwięku czy niesprawnego gniazda ładowania.

Jakie objawy wskazują, że iPhone wymaga czyszczenia? Szczególnie niepokojące są problemy z dźwiękiem podczas połączeń telefonicznych czy rozmów FaceTime. Ale zabrudzenie głośnika może dać Ci się we znaki również, gdy będziesz słuchać muzyki lub oglądać filmy bez użycia słuchawek. Jeśli podejrzewasz, że przyczyną złej jakości dźwięku są zanieczyszczenia, np. piasek lub kurz, jak najszybciej podejmij kroki, by je usunąć. Jak czyścić głośnik iPhone`a? Czy można zrobić to na własną rękę?

iPhone – jak wyczyścić głośnik?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak wyczyścić głośnik w iPhonie 6, 6s, 7 lub nowszym, po pierwsze unikaj rad z Internetu – przypadkowe wskazówki mogą źle się skończyć dla Twojego urządzenia. Wśród najczęściej polecanych metod usuwania zanieczyszczeń z otworów znajduje się m.in. użycie wykałaczki. Warto jednak pamiętać, że zbyt mocny nacisk może uszkodzić głośnik, co wiąże się z dodatkowymi kosztami naprawy.

Jak wyczyścić głośnik rozmów iPhone`a bez ryzyka usterki? Jeśli zabrudzenie jest niewielkie, spróbuj dmuchnąć w otwory lub usunąć pył za pomocą miękkiej szczoteczki. Jeśli Ci się nie uda, nie rób niczego na siłę – głośnik może wymagać profesjonalnej naprawy.

Oddaj Jabłko w ręce ekspertów

Nie wiesz, jak wyczyścić głośnik w swoim iPhonie 7 lub innym modelu Jabłka? Najlepszym rozwiązaniem jest oddanie go w ręce naszych specjalistów. iHospital to serwis Apple, w którym bezpieczeństwo sprzętu jest priorytetem.

Poddamy Twoje Jabłko szczegółowej diagnozie, by upewnić się, czy nieczysty dźwięk na pewno jest związany z zabrudzeniem otworów.

Naprawimy lub wymienimy głośnik, używając w tym celu specjalistycznych narzędzi.

Podpowiemy Ci, jak najlepiej dbać o bezpieczeństwo Jabłka.

Przed wydaniem przetestujemy iPhone`a, by mieć pewność, że wraca do Ciebie w idealnym stanie.

U nas odzyskasz naprawione, w pełni sprawne Jabłko – szybko i w korzystnej cenie. Jeśli chcesz uniknąć ryzyka uszkodzenia głośnika podczas usuwania zanieczyszczeń, zapraszamy do kontaktu.

Jak wyczyścić głośnik iPhone`a? Podsumowanie

Patyczki do uszu, igły, wykałaczki, sprężone powietrze – żadna z tych metod czyszczenia głośników w smartfonie nie jest w pełni bezpieczna. Jeden niepewny ruch może sprawić, że konieczna będzie naprawa iPhone. Najbezpieczniejsze rozwiązanie? Zamiast zastanawiać się, jak czyścić głośniki w iPhonie na własną rękę, od razu zgłoś się do iHospital – zajmiemy się Twoim urządzeniem w profesjonalny sposób.

Leave a Comment