iPad do nauki. Wybieramy iPada dla studenta i ucznia

Uczniowie i studenci coraz chętniej zmieniają zwykłe notatniki i zeszyty na rozwiązania bardziej multimedialne. Idzie z tym wiele korzyści, a sam iPad może mieć więcej niż tylko jedno zastosowanie. Taki tablet staje się naszym narzędziem do tworzenia i trzymania wszystkich notatek z każdych zajęć w jednym miejscu, do tego, dzięki usługom takim jak chmura iCloud lub AirDrop, możemy bezproblemowo przechowywać i wymieniać się z innymi wszystkimi niezbędnymi materiałami na zajęcia. Potrzebne jest urządzenie do połączenia się na zajęciach zdalnych z aplikacjami pokroju Zoom? Z iPadem to nie problem! Jednak który tablet od Apple wybrać? To jest pytanie, na które pomożemy odpowiedzieć poniższym tekstem.

Łączność

W jednym z poprzednich tekstów pisaliśmy o opcji Cellular w iPadach. W dużym skrócie cellular pozwala nam na włożenie karty SIM z internetem do iPada i korzystanie z połączenia z siecią niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. Dlaczego jest to ważne dla uczniów i studentów? Nie każda uczelnia oferuje stały dostęp do sieci WiFi, stąd ważnym jest to, byśmy rozważyli rozwiązanie, w którym iPad ma połączenie z siecią bez konieczności łączenia się z hotspotem telefonu. Pozwoli nam to na pełną swobodę użytkowania tabletu bez konieczności korzystania z udostępnianego internetu.

Notatki pisane odręcznie, czy na klawiaturze? Z iPadem możesz o wszystko zadbać!

Rozważając tablet w celach edukacyjnych nie możemy zapomnieć, że będzie nam on służyć jako urządzenie, na którym będziemy notować. Czy chcielibyśmy używać notatek odręcznych, czy pisanych na klawiaturze, powinniśmy rozważyć akcesoria dostępne do tych sprzętów. Pozwoli nam to na notowanie z zajęć w sposób, który będzie najwygodniejszy.

Pamiętaj o dobrym zabezpieczeniu sprzętu

Jeśli Twój nowy tablet będzie urządzeniem, które będziesz zabierać ze sobą do szkoły lub na uczelnię, musisz zapamiętać o tym, by go odpowiednio zabezpieczyć. Etui do iPada pełni właściwie dwie funkcje. Jedną z nich jest oczywiście ochrona urządzenia, jednak druga, równie ważna, to umożliwienie postawienia tabletu w pozycji do oglądania lub pisania. Gdy musisz obejrzeć ważną prezentację lub coś napisać, nie musisz opierać iPada o to, co znajduje się na podorędziu, to Twoje etui ochronne może być podkładką!

W ofercie iDream znajdziesz dużą ilość różnego rodzaju etui, folio, klawiatur chroniących całe tablety, a także szkieł chroniących front urządzenia. Wszystkie te produkty możesz zobaczyć w naszych sklepach stacjonarnych.

iPad 9. Generacji

Najbardziej klasyczny, budżetowy iPad świetnie sprawdzi się, gdy potrzebujesz tabletu do notatek, czytania, czy surfowania po sieci. W swojej niskiej cenie iPad 9. Generacji oferuje klasyczną obudowę z przyciskiem Home zawierającym czytnik linii papilarnych, ekran o przekątnej 10.2 cala, oraz nowe, niedawno odświeżone podzespoły, dzięki czemu tablet ten może służyć długie lata.

Do iPada 9. Generacji dedykowanymi akcesoriami są Apple Pencil 1. Generacji oraz klawiatura Smart Keyboard, która łączy się z urządzeniem wykorzystując złącze Smart Connector.

iPad Mini

Najnowszy iPad mini jest rozwiązaniem idealnym dla osób poszukujących kompaktowego sprzętu. Ekran o przekątnej 8.3 cala i niemal bezramkowa konstrukcja sprawiają, że zmieści się do każdej kieszeni i można go ze sobą wszędzie zabrać. Ten tablet nie został również potraktowany po macoszemu, jeśli chodzi o podzespoły. Ekran Liquid Retina z pełną laminacją sprawia, że wyświetlane treści są czytelne we wszystkich warunkach, mocny procesor A15 i obsługa 5G sprawia, że w każdym miejscu i każdym aspekcie iPad Mini będzie kompaktowym, ale nieziemsko mocnym urządzeniem.

Co prawda do iPada Mini nie ma dedykowanej klawiatury, jednakże bezproblemowo można połączyć go z klawiaturą Bluetooth, a rysikiem, który jest do niego dedykowany, jest Apple Pencil 2. Generacji.

iPad Air

iPad Air 5. Generacji wyróżnia się tym, że jest najtańszym iPadem oferującym procesor M1. Budowa urządzenia przypomina powiększonego iPada Mini, więc nadal mamy ścięte krawędzie, Touch ID w przycisku bocznym, praktycznie bezramkowy wyświetlacz, jednak wszystko to zostało powiększone tak, by ekran mógł mieć 10.9 cala. iPad Air najlepiej sprawdzi się osobom, które poza podstawowymi notatkami będą wykonywały bardziej zaawansowane projekty, czy to graficzne, czy muzyczne, a także filmowe. Potężny procesor M1 wyjęty wprost z MacBooków Air poradzi sobie nawet z największymi zadaniami rzucanymi przez uczniów i studentów.

Z iPadem Air również współpracuje Apple Pencil 2. Generacji, a także klawiatury Smart Keyboard Folio lub Magic Keyboard. Tę drugą, przez fakt posiadania wbudowanego gładzika, polecamy osobom, które chcą ze swojego tabletu stworzyć wielozadaniowe urządzenie, mogące zastąpić komputer.

iPad Pro

Czy chcąc kupić tablet do nauki powinniśmy rozważać iPada Pro? Oczywiście, że tak! Najmocniejszy tablet od Apple pochwalić się może tym, że występuje w dwóch rozmiarach, czyli 11 cali, oraz ogromne 12.9 cala. Posiada on również niemal bezramkową konstrukcję, oraz jest jedynym iPadem posiadającym Face ID, czyli odblokowywanie za pomocą twarzy, a nie, jak w przypadku poprzednich iPadów, Touch ID. W ekranie zastosowano technologię ProMotion, która sprawia, że wszystko, co jest wyświetlane, jest dużo płynniejsze. Z tyłu iPad Pro otrzymał dwie kamery oraz skaner LiDar, co pozwala na mierzenie głębi obiektów i otoczenia. Wszystko to wspierane jest superwydajnym procesorem Apple M1, co sprawia, że mocy nigdy nam nie zabraknie.

iPad Pro sprawdzi się najlepiej osobom, które wymagają najwyższej możliwej mocy, wyjątkowego ekranu, oraz skanera LiDar. Jest to świetne narzędzie dla studentów studiujących architekturę, szkolących się w projektowaniu wnętrz itp., ale także dla wszelkiego rodzaju grafików, szkicowników oraz wszystkich zajmujących się grafiką.

Z iPadami Pro współpracują Apple Pencil 2. Generacji, klawiatury Smart Keyboard Folio oraz Magic Keyboard.

To którego iPada wybrać?

Nie istnieje niestety jedno, uniwersalne rozwiązanie tego problemu. Wszystkie tablety od Apple mają swoje mocne strony, jednak zanim pobiegniemy kupić najmocniejszego iPada Pro, rozważmy alternatywy. Sprawdźmy, do czego to urządzenie będzie najczęściej i najmocniej wykorzystywane, porównajmy z kierunkiem nauki i na podstawie tego wybierzmy swój tablet. Najmocniejsze nie zawsze jest najlepszym. W wielu przypadkach okazać się może, że tablet, o którym myśleliśmy na początku z jakiegoś powodu może okazać się niewystarczającym lub kupowanym zdecydowanie na wyrost, a w takim przypadku warto rozważyć zakup tańszego urządzenia i opakowanie go świetnymi akcesoriami!

A co z innymi akcesoriami?

W tekście umieściliśmy akcesoria od Apple, z którymi współpracuje każdy iPad. Jednak to nie tak, że jesteśmy w tym zakresie ograniczeni. W naszej ofercie znajdują się klawiatury oraz rysiki innych producentów, które mogą być również świetną alternatywą dla produktów Apple. Wszystko znajdziesz na naszej stronie internetowej oraz sklepach stacjonarnych.

Każdy iPad bardzo dobrze sprawdzi się jako urządzenie na studia lub do szkoły. Niezależnie od tego, czy będzie to najtańszy iPad 9. Generacji, czy iPad Pro, na każdym można bezproblemowo notować, wykonywać rysunki, przechowywać pliki i surfować po sieci. Jednakże każdy z tych tabletów dedykowany jest zadaniom, które jako uczniowie będziemy przed nimi stawiać, stąd ważny jest dobry wybór urządzenia. Jeśli wciąż nie wiesz, który iPad będzie dla Ciebie najlepszy, zapraszamy do jednego z naszych salonów sieci iDream, w którym sprzedawcy bardzo chętnie pokażą Ci każdy tablet, opowiedzą o nim, a także dopasują rozwiązanie idealne dla Ciebie!

Jaki iPad najlepiej zabrać na studia

Mój dzieciak rozpoczął karierę dwa lata temu na Wydziale Filologicznym. I zbiegło się to dokładnie z premierą we wrześniu 2020 roku czwartej generacji iPad Air. Dałem jej jeden w prezencie i próbowałem przekonać ją, by porzuciła klasyczne notatniki i spróbowała zrobić to za pomocą iPada i Apple Pencil 2.

Teraz w drugiej klasie używa iPada tylko do robienia notatek na studiach i iMaca do odrabiania lekcji. W ciągu półtora roku, kiedy był na studiach, nie wydał ani jednej strony. A że wyścig to litery!. Wyjaśnię, dlaczego obecny iPad Air jest najbardziej polecanym modelem uniwersytet całej gamy iPadów Apple.

Paula, moja córka, codziennie chodzi na studia do college'u. Jest na drugim roku filologii na Uniwersytecie w Barcelonie. Ciężkie teczki i zeszyty z notatkami, które nosiliśmy w czasach studenckich, przeszły do ​​historii. Teraz w torbie ma tylko kanapkę... i ją iPad.

Kiedy wyścig rozpoczął się w zeszłym roku, jako jedyna miała iPada, która robiła notatki w klasie. Pozostali koledzy z klasy używali MacBook lub laptopa. Niektórzy z nich patrzyli na nią kątem oka. Zwłaszcza ci, którzy nie bardzo szybko pisali wyjaśnienia nauczyciela na klawiaturze. W tym kursie jest już kilku, którzy poszli na iPada… i oczywiście Apple Pencil.

Aktualna oferta tabletów Apple to bardzo szeroki, z wieloma różnymi modelami, rozmiarami ekranu, funkcjami i cenami. Tak więc a priori wybór modelu iPada do kupienia na studiach wydaje się bardzo skomplikowany. Jeśli jesteś już użytkownikiem iPada, z twojego doświadczenia na pewno już to całkiem jasne. Zobaczmy, który iPad polecamy i dlaczego.

iPad to bez wątpienia jedno z flagowych urządzeń Apple. A na obecnym rynku tabletów jest niekwestionowanym liderem. Zarówno w funkcjach, jak iw aplikacjach na iPadOS. A Apple ma bardzo szeroką gamę iPadów, dla wszystkich typów użytkowników: iPad mini, iPad, iPad Air y iPad Pro.

iPad mini i iPad, wyrzucone

Jeśli zaczniemy od założenia, że ​​nasz przyszły iPad potrzebujemy w zasadzie do robienia notatek na zajęciach, pierwsze dwa są już wykluczone. iPad mini ze względu na niewielki rozmiar. Z ekranem 8,3 cali, nie jest to najbardziej zalecana opcja używania go jako notebooka.

Odradzam też iPada. Jeśli masz bardzo napięty budżet, prawda jest taka, że ​​może ci pomóc, ale wadą, którą widzę, jest to, że jest kompatybilny tylko z pierwszą wersją Apple Pencil. Prawda jest taka, że ​​różnica w użytkowaniu i wydajności Jabłko Pencil 2 w porównaniu z pierwszą generacją sprawia, że ​​połączenie iPada i Apple Pencil 1 nie jest najodpowiedniejsze do robienia notatek.

iPad Air i iPad Pro

Został nam więc tylko iPad Air i iPad Pro.Najłatwiej w takich przypadkach polecić najdroższy model, z najwyższymi funkcjami. To bezpieczny zakład na zwycięskiego konia. Ale szczerze mówiąc, jest bardzo prawdopodobne, że nie musisz wydawać 1.000 euro na iPadzie Pro, aby robić notatki w klasie.

Jeśli pieniądze nie stanowią problemu, wybierz iPad Pro. Kiedy Apple chrzci urządzenie nazwiskiem „Pro”, to dlatego, że jest przeznaczone do intensywnego użytkowania na profesjonalnym poziomie. Jest to narzędzie pracy z maksymalnymi możliwymi korzyściami. Dostępny w dwóch rozmiarach ekranu, 11 i 12.9 cala, jest bez wątpienia najlepszym iPadem, jaki możesz kupić i będziesz z niego korzystać aż do ukończenia wyścigu, nawet jeśli powtórzysz kilka tras.

Ale szczerze mówiąc, najbardziej zrównoważonym pod względem wydajności/ceny modelem, który doskonale odpowiada potrzebom studenta, jest bez wątpienia obecny. iPad Air czwarta generacja. Z dobrym rozmiarem ekranu, 10.9 cala i wyglądem zewnętrznym bardzo podobnym do iPada Pro, jest to najbardziej polecana opcja.

Zwłaszcza ze względu na jego kompatybilność z Jabłko Pencil 2. Prawda jest taka, że ​​korzystanie z drugiej generacji cyfrowego ołówka Apple to prawdziwa przyjemność. Zamień iPada w prawdziwy notatnik, blok do rysowania, notatnik do projektowania, płótno do malowania i wszystko, co możesz zrobić za pomocą ołówka, długopisu, markera lub pędzla.

Oprócz wyświetlacza i kompatybilności z Apple Pencil 2, iPad Air Air wyróżnia się dobra autonomia (można spędzać jednorazowo siedem godzin na robieniu notatek), czytnik linii papilarnych na bocznym przycisku zasilania, porządne przednie i tylne aparaty, port USB-C, Wi-Fi 6 i opcja połączenia danych LTE.

przechowywanie, łączność

Załóżmy, że zdecydowałeś się kupić iPada Air. wchodzisz do Sklep Apple aby złożyć zamówienie, wybierasz kolor i docierasz do opcji przechowywania. I tu znajdujemy błąd ze strony firmy. Bez wątpienia idealnym miejscem do przechowywania będzie 128 GB, ale Apple nie daje nam takiej możliwości. Musisz wybrać pomiędzy 64 GB, co wydaje mi się całkiem sprawiedliwe, lub 256 GB, z którym będziesz się brał aż nadto.

To sposób Apple na odzyskanie zysków. Wprowadza na rynek dobre urządzenie z ceną bazową dostosowaną do przyciągnięcia uwagi, ale „prawie” zmusza do wydania 170 euro więcej w schowku, którego prawie nigdy nie zapełnisz.

Jeśli zasadniczo zamierzasz używać go do robienia notatek i niewiele więcej, z 64 GB i używaniem iCloud możesz mieć więcej niż wystarczająco. (To ten, który ma moja córka i nigdy nie wypełniła go do końca). Ale jeśli chcesz również umieścić w nim jakieś pobrane seriale lub filmy, aby móc je oglądać bez użycia połączenia, na przykład, jesteś zmuszony wybrać opcję 256 GB.

Gdy zdecydujesz się na miejsce na dane, masz jeszcze jedną opcję: tylko Wi-Fi lub Wi-Fi + komórkowa. Tutaj decyzja jest jasna i musisz wybrać drugą opcję. Zamierzasz kupić urządzenie, aby używać go przez długi czas poza domem, w różnych klasach wydziału, w bibliotece i przyległych stołówkach. Wiele różnych lokalizacji, nie wiedząc, czy we wszystkich będzie dobre połączenie Wi-Fi. Tak więc połączenie danych, nawet jeśli odbywa się tylko w określonych godzinach, gdy nie masz Wi-Fi, jest niezbędne.

Apple Pencil 2 i klawiatura

Masz już wszystkie jasne opcje, ale przed zakończeniem zamówienia nie zapomnij dołączyć a Jabłko Pencil 2 Jako minimum. Zewnętrzna klawiatura to osobne etui, ale długopis to podstawa. Nie ma sensu kupować iPada do robienia notatek na studiach, jeśli nie używasz go z Apple Pencil.

Możesz skusić się na pomysł Apple Pencil pierwszej generacji, bo jest tańszy. Zapominać. Za niewielką różnicę w cenie, Apple Pencil 2 daje czterdzieści zwojów do 1. Dla wygody użytkowania i łatwości ładowania oraz dla korzyści śledzenia.

I wreszcie opcja klawiatura zewnętrzna. Jeśli zajrzysz do Apple Store, możesz mieć zawał serca. Masz klawiaturę Magic Keyboard za 339 euro i klawiaturę Smart Keyboard za 199 euro. Na szczęście masz wiele kompatybilnych klawiatur innych firm z osłonami na Amazon od 40 euro, które działają bardzo dobrze.

Prawda jest taka, że ​​jeśli masz inny komputer w domu, Apple czy nie, nie będziesz potrzebować klawiatury. Mówię ci, obserwuj, jak pracuje moja córka. Używaj iPada Air tylko za pomocą Apple Pencil 2, aby robić notatki na zajęciach (Good Notes to idealna aplikacja do tego). Następnie resztę pracy, która wymaga korzystania z klawiatury, na przykład redagowanie dokumentów lub e-maili, wykonujesz z komputerem iMac w domu. Oczywiście, jeśli masz tylko iPada, zakup klawiatura i mysz jest to obowiązkowe.

I to wszystko. Oczywiste jest, że w końcu iPad Air wychodzi na szczyt. Między 649 euro najbardziej podstawowy model i 959 euro najdroższy, plus 135 euro za Apple Pencil 2. Ale bez wątpienia jest to najbardziej wskazane narzędzie do robienia notatek na studiach, bez wątpienia lepsze niż laptop. Doświadczenie, że można je zabrać za pomocą Apple Pencil 2 na iPadzie, jest na wagę złota. A jeśli masz wątpliwości, wpadnij do fizycznego sklepu Apple Store i spróbuj napisać w jednym z nich. Wyjdziesz z białą torbą ze srebrnym jabłkiem zwisającym z ręki...

Jaki iPad jest najlepszy na studia i uniwersytety?

Wyjeżdżasz na studia? Podczas gdy laptop był podstawowym akcesorium dla studentów na uniwersytecie, iPady szybko stały się równie powszechne – jeśli nie bardziej powszechne w niektórych przypadkach. Czemu? Ponieważ iPady obsługują teraz zewnętrzne klawiatury i myszy, co oznacza, że ​​możesz zamienić dowolnego iPada w laptopa – i ma on również dodatkową zaletę ekranu dotykowego. Ale który iPad jest najlepszy na studia i uniwersytety?

iPady, które można kupić w 2020 roku

Zapisz

Obecnie Apple produkuje cztery różne klasy iPadów:

iPad Pro

iPad Air

IPad

IPad mini

Podróż Ruta de la Plata w liczbach iPad Pro i iPad Air mają cały ekran. Oznacza to, że nie ma przycisków Home. Ale każdy osiąga ten projekt w inny sposób. iPady Pro mają Face ID, co zapewnia im konstrukcję bez ramek. iPad Air ma czujnik Touch ID zintegrowany z przyciskiem zasilania z boku urządzenia, co umożliwia jego konstrukcję na całym ekranie.

Zwykły iPad nadal ma przycisk główny Touch ID, podobnie jak mniejszy iPad mini. Ale który iPad jest dla Ciebie najlepszy, zależy od tego, jak zamierzasz go używać na studiach i na uniwersytecie.

Nie zapomnij sprawdź, jak długo trwają iPady tutaj.

Najlepsze iPady dla branży artystycznej i medialnej

Zapisz

Jeśli zajmujesz się sztuką (fotografią, reklamą, projektowaniem, filmem itp.), najlepiej wybrać iPada Pro lub iPada Air.

Powodem tego jest to, że oba te iPady maksymalizują powierzchnię ekranu. iPad Pro jest dostępny w wersjach 12.9- i 11-calowych, a iPad Air w modelu 10.9-calowym. Mają też inne cechy, takie jak wsparcie dla Apple Pencil drugiej generacji i porty USB-C, dzięki czemu można podłączać urządzenia zewnętrzne, takie jak dyski twarde i aparaty cyfrowe.

Jeśli więc myślisz o iPadzie, który będzie używany głównie jako urządzenie do tworzenia treści na uniwersytecie, wybierz iPada Pro lub iPada Air. Otrzymasz najwyższy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki, ponieważ te iPady są mocno nastawione na branże kreatywne.

Najlepsze iPady do wymiany laptopa

Zapisz

Jeśli szukasz iPada jako zamiennika laptopa, iPad Air jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem. Czemu? Ponieważ jest to iPad w średniej cenie (od zaledwie 599 USD), ale zachowuje ten projekt na całym ekranie. Możesz także uzyskać do 256 GB pamięci - dwa razy więcej niż oferuje zwykły iPad.

iPad Air jest również zgodny z klawiaturą Magic Keyboard i Smart Keyboard Folio, dzięki czemu można go łatwo zmienić w de facto laptopa. Jak wspomniano wcześniej, iPad Air ma złącze USB-C, co czyni go znacznie bardziej podobnym do laptopa niż port Lightning znajdujący się na zwykłym iPadzie.

Najlepsze iPady do ogólnego użytku szkolnego

Zapisz

Ale co, jeśli chcesz po prostu iPada do szkoły, który jest dobry do ogólnego użytku? Oznacza to, że masz już laptopa, którego używasz i po prostu uważasz, że fajnie byłoby mieć leżący pod ręką tablet, którego można używać do cyfrowych podręczników i dodatkowego użytku, takiego jak robienie notatek.

W takim przypadku najlepszym wyborem będzie zwykły iPad. Tak, ma starszy projekt (przycisk Touch ID Home), ale jest też stosunkowo tani – za jedyne 329 USD. Jest również kompatybilny z Apple Pencil pierwszej generacji, więc nadal możesz robić na nim odręczne notatki, tak jak fizyczny notatnik.

A jeśli chcesz włączyć zwykły iPad do urządzenia podobnego do laptopa, nadal możesz to zrobić dzięki zwykłemu iPadowi obsługującemu inteligentną klawiaturę Apple. I koniecznie sprawdź Jak używać iPada jako zewnętrznego wyświetlacza dla komputera Mac?! I sprawdź Apple Pencil Tips & Tricks: Wydobądź jak najwięcej z Apple Pencil!

Leave a Comment