IPhone dla starszej osoby. - Jaki sprzęt wybrać z iOS

Napisano 20 listopada 2017 - 09:51

Dzięki za wstępne podpowiedzi.

Do samego dzwonienia 5s czy 6 wystarczą w zupełności.

Sam miałem 5S i wiem,że ogarnia spokojnie facebook, skype, gierki proste więc nie przesadzajmy z takimi odpowiedziami, że potrzeba IP 6 aby dzwonić..

Pytam o modele powyżej, ponieważ zależy na jak najniższym koszcie zakupy, który spełni powyższe oczekiwania.

Do samego dzwonienia można by nawet pomyśleć o 5/5c. Ale facebook/skype to już za dużo.

Dla IP 5 facebook to za dużo??

Jaki iPhone kupić w 2021 roku? ☑️ Który telefon wybrać?

Na oficjalnym rynku smartfonów Apple w 2021 roku znajdują się modele z lat 2016-2020. Optymalny dobór telefonu iPhone względem osobistych preferencji może umożliwić poznanie szczegółowych specyfikacji każdego z nich i dopasowanie ich do planowanego budżetu w tym zakresie. Z przyjemnością przedstawimy je w niniejszym artykule.

Jaki iPhone najlepiej kupić?

Każdego roku można spodziewać się wprowadzenia na rynek nowego modelu iPhone’a. Jego prezentacja zazwyczaj odbywa się w sezonie jesiennym i niejednokrotnie decyduje o wyborze prezentu świątecznego dla siebie lub osoby najbliższej. To, jaki telefon warto kupić, zależy od osobistych preferencji względem specyfikacji danego modelu smartfona. Mimo że każdy telefon firmy Apple zasługuje na uwagę i ma potencjał usatysfakcjonowania nawet najbardziej wymagających klientów, to warto dowiedzieć się, co mają do zaoferowania jego najnowsze modele. Nie ulega także wątpliwości, że nieodzowny wpływ na ostateczny wybór w tym zakresie ma budżet, jaki przyszły użytkownik jest gotów przeznaczyć na nowy telefon.

iPhone 12 – najnowszy model iPhone’a na rynku

Absolutnym hitem roku 2021 pośród dotychczasowych modeli telefonu Apple jest jego najnowsza wersja, czyli iPhone 12 zaprezentowany 13 października 2020 roku. Niewątpliwie skradł serca wszystkich miłośników marki Apple i można rozróżnić jego 4 następujące wersje:

iPhone 12 PRO MAX – jest to obecnie najdroższy, ale i najlepszy model iPhone’a dostępny na rynku. Stanowi marzenie i wzór ideału telefonu wszystkich amatorów mobilnej fotografii, ale nie tylko. Już podstawowa wersja iPhone’a 12 PRO MAX oferuje pamięć równą 128 GB i automatyczną stabilizację obrazu w obiektywie szerokokątnym. Wyróżnia go obecność nowego systemu stabilizacji obrazu (OIS) w aparacie. Kupując iPhone 12 PRO MAX, można mieć poczucie, że kupuje się najwyższej klasy smartfon i aparat fotograficzny w jednym. Jego cena waha się w granicach 5200-6000 zł.

– jest to obecnie najdroższy, ale i najlepszy model iPhone’a dostępny na rynku. Stanowi marzenie i wzór ideału telefonu wszystkich amatorów mobilnej fotografii, ale nie tylko. Już podstawowa wersja iPhone’a 12 PRO MAX oferuje pamięć równą 128 GB i automatyczną stabilizację obrazu w obiektywie szerokokątnym. Wyróżnia go obecność nowego systemu stabilizacji obrazu (OIS) w aparacie. Kupując iPhone 12 PRO MAX, można mieć poczucie, że kupuje się najwyższej klasy smartfon i aparat fotograficzny w jednym. Jego cena waha się w granicach 5200-6000 zł. iPhone 12 PRO – iPhone 12 PRO od swojej podstawowej wersji nie różni się zbyt wiele. Jest to dość nietypowe zjawisko, ponieważ w poprzednich generacjach modeli iPhone’a wersja PRO znacząco różniła się od swojego standardu, co uzasadniało także jej cenę. Niemniej jednak iPhone 12 PRO cechuje się obecnością trzech charakterystycznych obiektywów i nieco lepszą jakością obrazu. Cena tego modelu oscyluje wokół 4500-5000 zł.

– iPhone 12 PRO od swojej podstawowej wersji nie różni się zbyt wiele. Jest to dość nietypowe zjawisko, ponieważ w poprzednich generacjach modeli iPhone’a wersja PRO znacząco różniła się od swojego standardu, co uzasadniało także jej cenę. Niemniej jednak iPhone 12 PRO cechuje się obecnością trzech charakterystycznych obiektywów i nieco lepszą jakością obrazu. Cena tego modelu oscyluje wokół 4500-5000 zł. iPhone 12 – standardowy iPhone 12 wielkością nie różni się od swojej ulepszonej wersji. Co więcej, jego wewnętrzna konstrukcja jest także złudnie do niej podobna. Różni je natomiast obecność teleobiektywu i ramki nierdzewnej w modelu PRO. Niebagatelną korzyścią, która wiąże się z kupnem iPhone 12 w tym przypadku, jest odczuwalnie niższa cena.

– standardowy iPhone 12 wielkością nie różni się od swojej ulepszonej wersji. Co więcej, jego wewnętrzna konstrukcja jest także złudnie do niej podobna. Różni je natomiast obecność teleobiektywu i ramki nierdzewnej w modelu PRO. Niebagatelną korzyścią, która wiąże się z kupnem iPhone 12 w tym przypadku, jest odczuwalnie niższa cena. iPhone 12 mini – to obecnie najmniejszy model iPhone’a dostępny na rynku. Jego wielkość jest bowiem mniejsza od wszystkich pozostałych modeli iPhone’a SE. Można powiedzieć, że jest on idealny dla wszystkich miłośników użytkowania małych telefonów, które cechują się niezwykłą wygodą przechowywania i trzymania w dłoni. Pozostałe specyfikacje pozostają te same, co u jego większych braci.

Jakie są cechy wspólne iPhone’a 12?

Prędkość 5G

A14 Bionic – najszybszy czip smartfona na rynku.

Wyświetlacz OLED – daje niezwykle wysoką jakość obrazu na ekranie telefonu. Decyduje o tym brak konieczności jego podświetlania oraz bardzo wysoki kontrast.

Warstwa Ceramic Shield – jest to niezwykle mocna osłona telefonu, aż 4-krotnie zmniejszająca prawdopodobieństwo zbicia szybki po jego upadku.

Obecność trybu nocnego w aparacie.

iPhone 11 – jaki iPhone kupić?

Wielu doradców branży elektronicznej jest zdania, że zakup iPhone 11 jest obecnie najbardziej opłacalnym zakupem smartfona w 2021 roku. Wiele źródeł wskazuje także na to, że to właśnie iPhone 11 stał się najlepiej sprzedającym telefonem na świecie. Jego funkcjonalność w połączeniu z relatywnie przystępną ceną usatysfakcjonuje prawdopodobnie największą grupę konsumentów.

iPhone 11 – gwarancja satysfakcji z zakupu

iPhone 11 na rynek wszedł w 2019 roku. Charakteryzuje się on zrównoważoną specyfikacją i funkcjonalnością mocno nieodbiegającą od swojej nowszej generacji. Pierwszą różnicą pomiędzy iPhonem 11 a iPhonem 12 jest nieco mniej wydajny procesor Apple A13 Bionic. Różnica w użytkowaniu poszczególnych wersji w tym kontekście natomiast nie jest zauważalna. W iPhonie 11 brakuje ekranu OLED i modemu sieci 5G, co może stanowić znaczącą różnicę dla amatorów i miłośników sprzętów elektronicznych. Warto natomiast pamiętać, że iPhone 11 również posiada swoją wersję PRO. Niestety po wypuszczeniu iPhone 12 Apple zatrzymał jego produkcję.

Czy warto kupować starsze modele smartfona Apple?

iPhone X – wiele użytkowników iPhone’a X jest w pełni usatysfakcjonowanych jego użytkowaniem nawet 3 lata po premierze i nie ma potrzeby zamieniania go na lepszą generację. To właśnie ten model zapoczątkował serię telefonów z Notchem, który zmniejsza górne obramowanie wyświetlacza i zwiększa pole ekranu. Wielu klientów, szczególnie tych, którzy jeszcze nie mieli okazji być właścicielami iPhone’a, zadaje sobie pytanie, czy warto kupić iPhone’a X? My rozwiewamy wątpliwości w tym temacie i odpowiadamy, że zdecydowanie tak.

– wiele użytkowników iPhone’a X jest w pełni usatysfakcjonowanych jego użytkowaniem nawet 3 lata po premierze i nie ma potrzeby zamieniania go na lepszą generację. To właśnie ten model zapoczątkował serię telefonów z Notchem, który zmniejsza górne obramowanie wyświetlacza i zwiększa pole ekranu. Wielu klientów, szczególnie tych, którzy jeszcze nie mieli okazji być właścicielami iPhone’a, zadaje sobie pytanie, czy warto kupić iPhone’a X? My rozwiewamy wątpliwości w tym temacie i odpowiadamy, że zdecydowanie tak. iPhone 7/8/6s – starsze modele iPhone’a są świetną opcją dla osób o ograniczonym budżecie względem sprzętów elektronicznych. Niższa cena iPhone może stanowić dogodną opcję także dla osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z marki Apple, ale chciałyby ją wypróbować bez konieczności inwestycji dużego nakładu finansowego. Tego typu modele iPhone’a są w pełni satysfakcjonujące dla podstawowego użytkowania smartfona. Nie posiadają jednak funkcji szybkiego ładowania, true tone, oraz tak dobrego aparatu, jak modele nowszej generacji. Najbardziej opłacalny zakup dotyczy natomiast w tym przypadku iPhone’a 8 lub iPhone SE 2020.

NaprawToSam

Sklep internetowy NaprawToSam udowadnia, że nawet naprawa zbitego ekranu telefonu marki Apple lub samodzielna wymiana baterii w iPhone może być jeszcze prostsza, a przede wszystkim tańsza niż była do tej pory. Decyduje o tym opcja zakupu specjalnych zestawów, które umożliwiają samodzielne przeprowadzenie tego typu zabiegów. Każdy zestaw zawiera niezbędne do tego akcesoria, potrzebne części zamienne, a także instrukcję wykonania czynności, z którą poradzi sobie każdy miłośnik majsterkowania przy sprzęcie elektronicznym. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie kosztów za wykonanie tego typu usługi, a także czerpanie satysfakcji z samodzielności w tym zakresie.

Dlaczego warto nam zaufać?

Każdy zestaw zawiera instrukcję szczegółowo objaśniającą jak wymienić zbitą szybkę lub mniej wydajną baterię w sposób efektowny, ale przede wszystkim poprawny. Ideą powstania firmy i skonstruowania oferty zawierającej zestawy do samodzielnej reparacji mobilnego sprzętu elektronicznego marki Apple było wprowadzenie innowacyjności na rynek polski i zwiększenie opłacalności zakupu telefonu marki Apple.

NaprawToSam – synonim empatii względem klienta

Oprócz wysokiej jakości zestawów, eksperci firmy NaprawToSam oferują także profesjonalne doradztwo i wsparcie w obliczu usterek telefonów iPhone. Doświadczenie w naprawie smartfonów marki Apple zostało zbudowane na podstawie 8-letniego świadczenia usług w tym zakresie. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego z naszym działem obsługi klienta pod numerem telefonu 61 250 24 41. Sklep stacjonarny znajduje się w Poznaniu przy ulicy Głogowskiej 348.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

1. Czy warto kupić iPhone 12 pro w 2021?

Iphone 12 pro oferuje możliwość robienia najwyższej klasy zdjęć, jednak nie różni się on fundamentalnie od swojej podstawowej wersji. Ostateczny wybór może więc zależeć od planowanego budżetu.

2. Jaki model iPhone wybrać w 2021?

Odpowiedź na to pytanie zależy od oczekiwań i planowanego budżetu:

iPhone 12 PRO – najlepszy i najdroższy model iPhone’a,

iPhone 12 – podstawowa wersja iPhone’a 12 PRO nieróżniąca się od niej znacząco,

iPhone 11 – kompromis pomiędzy wysoką jakością telefonu,

iPhone X – wciąż w pełni satysfakcjonujący model iPhone’a w niezwykle korzystnej cenie. Idealny na „wypróbowanie” marki Apple, ze względu na niższą cenę.

3. Jakiego modelu iPhone’a warto unikać w 2021?

iPhone XR jest obecnie najmniej rekomendowanym modelem sprzedawanym oficjalnym kanałem dystrybucji. Uznawany jest także za najwolniejszy Smartfon Apple.

Który iPhone wybrać? Zobacz, czym różnią się poszczególne modele

Telefony iPhone słyną z trwałości, wysokiej wydajności, świetnych aparatów oraz licznych nowinek technologicznych. Jeśli interesują Cię smartfony marki Apple, ale nie wiesz, który iPhone wybrać, sprawdź nasze porównanie nowszych modeli.

Najnowsze modele: iPhone 14

Wrzesień 2022 przyniósł premierę kolejnej generacji iPhone’ów. Najnowsze telefony Apple oferują ulepszone aparaty, dłuższy czas pracy na baterii, a także funkcję wykrywania wypadków. Zamiast iPhone’a mini, teraz pojawił się powiększony podstawowy iPhone 14, czyli wersja Plus. W modelach Pro pojawił się nowy procesor Apple A16 Bionic oraz funkcja Always On Display (czyli niegasnący wyświetlacz, który może pokazywać stale najważniejsze informacje). Nowością w iPhone’ach 14 Pro jest również większa matryca głównego obiektywu (teraz to 48 megapikseli) oraz innowacyjna Dynamic Island w miejsce wcięcia na przedni aparat (czyli tzw. notcha).

iPhone 14

iPhone 14 oferuje wszystko to, co poprzednik, tylko w jeszcze lepszym wydaniu. Zrobisz świetne zdjęcia po zmroku, a obraz nagrywanych przez Ciebie filmach będzie bardziej stabilny. Twoje bezpieczeństwo zwiększy się dzięki funkcji wykrywania kolizji i alarmowemu SOS.

Ekran 6,1″ OLED Super Retina XDR

Aparat tylny 12 + 12 Mpix, przedni 12 Mpix

Pamięć ROM 128 GB / 256 GB / 512 GB pamięci wbudowanej

Procesor Apple A15 Bionic

Wymiary: 71,5 x 146,7 x 7,8 mm

Waga: 172 g

Sprawdź smartfon iPhone 14 w sklepie Orange>>

iPhone 14 Plus

To propozycja dla osób, które chciałyby mieć iPhone’a 14 w większym wydaniu. Wersja Plus ma pokaźny ekran 6,7″, dzięki czemu oglądanie filmów lub granie w mobilne na tym smartfonie jest jeszcze bardziej komfortowe.

Ekran 6,7” OLED Super Retina XDR

Aparat tylny 12 + 12 Mpix, przedni 12 Mpix

Pamięć ROM 128 GB / 256 GB / 512 GB pamięci wbudowanej

Procesor Apple A15 Bionic

Wymiary: 78,1 x 160,8 x 7,8 mm

Waga: 203 g

Sprawdź smartfony iPhone w sklepie Orange>>

iPhone 14 Pro

Topowy iPhone oferuje jeszcze jaśniejszy wyświetlacz niż poprzednik – jasność szczytowa wynosi teraz aż 2000 nitów. Do tego ma Always On Display, co oznacza, że może stale pokazywać tapetę, godzinę i powiadomienia (chyba że jest w kieszeni lub leży na ekranie), bez dużego obciążenia dla baterii. Dzięki nowemu procesorowi, wykonanym w 4-nm procesie technologicznym, nawet najbardziej złożone zadania nie są problemem dla tego smartfona. Ulepszony aparat 48 Mpix, z funkcją łączenia czterech sąsiadujących pikseli w jeden większy, stanowi kolejny rozdział rozwoju fotografii mobilnej. Zachwyci Cię funkcjonalność Dynamic Island, w której kryje się przedni aparat – w wielu aplikacjach zyskasz nowe możliwości.

Ekran 6,1” OLED Super Retina XDR ProMotion

Aparaty tylny 48 + 12 + 12 Mpix, przedni 12 Mpix

Pamięć ROM 128 GB / 256 GB / 512 GB / 1 TB pamięci wbudowanej

pamięci wbudowanej Procesor A16 Bionic

Wymiary: 71,5 x 147,5 x 7,9 mm

Waga: 206 g

Sprawdź smartfony iPhone w sklepie Orange>>

iPhone 14 Pro Max

Ten model pozwoli Ci wykorzystać w pełni możliwości wersji Pro, dzięki jeszcze większemu wyświetlaczowi.

Ekran 6,7” OLED Super Retina XDR ProMotion

Aparaty tylny 48 + 12 + 12 Mpix, przedni 12 Mpix

Pamięć ROM 128 GB / 256 GB / 512 GB / 1 TB pamięci wbudowanej

pamięci wbudowanej Procesor A16 Bionic

Wymiary: 77,6 x 160,7 x 7,9 mm

Waga: 240 g

Sprawdź smartfony iPhone w sklepie Orange>>

Seria iPhone 13

We wrześniu 2021 pojawiła się kolejna generacja iPhone’ów, która wprowadza szereg ulepszeń względem modelu 12. Kształt obudowy poszczególnych odmian pozostał ten sam, nieco inne jest ułożenie obiektywów aparatów. Nowościami są m.in. ultrawydajny i bardziej energooszczędny procesor A15 Bionic, lepsze możliwości fotograficzne, a także dłuższy czas pracy na baterii. Seria Pro ma teraz ekrany o częstotliwości odświeżania 120 Hz, dzięki czemu wyświetlany obraz jest jeszcze bardziej płynny.

iPhone 13 mini

Nowa wersja najmniejszego iPhone’a to propozycja dla osób, które poszukują jak największej wydajności w kompaktowej obudowie. Niezwykle wygodnie obsługuje się go jedną ręką i zmieści się w każdej kieszeni. Ma aparat z zaawansowaną stabilizacją obrazu, znaną dotąd z serii Pro.

Ekran 5,4″ OLED Super Retina XDR

Aparat tylny 12 + 12 Mpix, przedni 12 Mpix

Pamięć ROM 128 GB / 256 GB / 512 GB pamięci wbudowanej

Procesor Apple A15 Bionic

Wymiary: 64,2 x 131,5 x 7,65 mm

Waga: 140 g

Sprawdź smartfon iPhone 13 mini w sklepie Orange>>

iPhone 13

Duży ekran OLED, topowe podzespoły i najwyższa jakość wykonania. iPhone 13 jest niezwykle wydajny, robi olśniewające zdjęcia, również w nocy, a do tego umożliwia kręcenie wideo w technologii Dolby Vision HDR. Ma jaśniejszy wyświetlacz niż poprzednik, a jego bateria działa 2,5 godziny dłużej.

Ekran 6,1″ OLED Super Retina XDR

Aparat tylny 12 + 12 Mpix, przedni 12 Mpix

Pamięć ROM 128 GB / 256 GB / 512 GB pamięci wbudowanej

Procesor Apple A15 Bionic

Wymiary: 71,5 x 146,7 x 7,65 mm

Waga: 173 g

Sprawdź smartfon iPhone 13 w sklepie Orange>>

iPhone 13 Pro

iPhone’em 13 Pro możesz robić perfekcyjne zdjęcia w każdej sytuacji, choćby z bliska, dzięki ulepszonemu trybowi makro, a także w nocy, z wykorzystaniem skanera LiDAR. Do szerokich ujęć przydatny będzie teleobiektyw. Do dyspozycji masz 6-krotny zoom optyczny. Niezwykłą płynność zapewnia nowy procesor i dodatkowymi rdzeniami odpowiedzialnymi za grafikę. Zachwyci Cię też nowy ekran ProMotion z podwyższoną częstotliwością odświeżania.

Ekran 6,1” OLED Super Retina XDR ProMotion

Aparaty tylny 12 + 12 + 12 Mpix, przedni 12 Mpix

Pamięć ROM 128 GB / 256 GB / 512 GB / 1 TB pamięci wbudowanej

pamięci wbudowanej Procesor A15 Bionic

Wymiary: 71,5 x 146,7 x 7,65 mm

Waga: 203 g

Sprawdź smartfony iPhone w sklepie Orange>>

iPhone 13 Pro Max

Ten model ma wszystko to, co wersja 13 Pro, ale oferuje dodatkowo jeszcze większy ekran. Jeśli oglądasz często filmy i seriale lub intensywnie grasz w zaawansowane gry mobilne, docenisz większy i niezwykle płynny obraz. iPhone 13 Pro i Pro Max w wersjach z pamięcią ROM od 256 GB umożliwiają kręcenie wideo w technologii ProRes, dzięki czemu Twoje nagrania będą miały mały stopień kompresji i będą niezwykle wiernie odwzorowywały kolory.

Ekran 6,7” OLED Super Retina XDR ProMotion

Aparaty tylny 12 + 12 + 12 Mpix, przedni 12 Mpix

Pamięć ROM 128 GB / 256 GB / 512 GB / 1 TB pamięci wbudowanej

pamięci wbudowanej Procesor A15 Bionic

Wymiary: 78,1 x 160,8 x 7,65 mm

Waga: 238 g

Sprawdź smartfony iPhone w sklepie Orange>>

Seria iPhone 12

A może warto wybrać starszy model iPhone’a? Jesienią 2020 roku do sprzedaży trafiła seria iPhone 12, w skład której wchodzą aż 4 modele. Czym różnią się od iPhone’ów 11? Przede wszystkim mogą obsługiwać sieć 5G, która w najbliższych latach zapewni niewyobrażalne do tej pory prędkości internetu mobilnego. Zostały też wyposażone w nowy procesor A14 Bionic, o wydajność zatem nie trzeba się martwić.

Na uwagę zasługuje też wyświetlacz iPhone’ów 12, który jest pokryty stworzonym specjalnie dla Apple szkłem Ceramic Shield. Ma ono zapewnić czterokrotnie większą odporność na upadki niż wcześniejsze rozwiązanie. Ramki wokół ekranu są węższe niż w poprzedniku. Ulepszono także wodoodporność – teraz smartfon ma przetrwać nurkowanie na głębokość 6 m przez 30 minut.

Dowiedz się więcej i przeczytaj: Nowy iPhone 12 – premiera. Czym różni się od poprzednich modeli? >>

iPhone 12 mini

To bardzo poręczny model – jego bezramkowy ekran ma przekątną 5,4″. Bez problemu można go obsługiwać jedną ręką. Mimo małych rozmiarów mieści w sobie podzespoły z najwyższej półki, m.in. taki sam procesor jak modele Pro.

Ekran 5,4 Super Retina XDR

5,4 Super Retina XDR Aparat tylny 2 x 12 Mpix (szerokokątny i ultraszerokokątny) / Aparat przedni : 12 Mpix

2 x 12 Mpix (szerokokątny i ultraszerokokątny) / : 12 Mpix Pamięć wewnętrzna ROM: 64 GB, 128 GB lub 256 GB

64 GB, 128 GB lub 256 GB Procesor A14 Bionic z systemem Neural Engine nowej generacji

iPhone 12

Rozmiary tego modelu są takie, jak iPhone’a 11: ekran ma 6,1″. Zastosowano w nim jednak nowocześniejszą technologię OLED Super Retina XDR. Dzięki temu wszytsko,co zobaczysz na ekranie, zachwyci Cię wiernym odwzorowaniem kolorów i wysoką rozdzielczością.

Podobnie jak pozostałe modele z serii iPhone 12 ma procesor A14 Bionic, funkcję szybkiego i bezprzewodowego ładowania czy obsługę 5G.

Ekran 6,1 Super Retina XDR

6,1 Super Retina XDR Aparat tylny 2 x 12 Mpix (szerokokątny i ultraszerokokątny) / Aparat przedni : 12 Mpix

2 x 12 Mpix (szerokokątny i ultraszerokokątny) / : 12 Mpix Pamięć wewnętrzna ROM: 64 GB, 128 GB lub 256 GB

64 GB, 128 GB lub 256 GB Procesor A14 Bionic z systemem Neural Engine nowej generacji

Sprawdź iPhone 12 w sklepie Orange>>

iPhone 12 Pro

W porównaniu do poprzedniego modelu wersja Pro ma większą ilość pamięci operacyjnej, a także lepszy aparat – znalazł się tu też teleobiektyw. Modele Pro mają też dodatkowy moduł – LIDAR, czyli skaner otoczenia, który pozwala na wiele nowych działań w rozszerzonej rzeczywistości.

Ekran 6,1 Super Retina XDR

6,1 Super Retina XDR Aparat tylny 3 x 12 Mpix (szerokokątny, ultraszerokokątny i teleobiektyw) / Aparat przedni : 12 Mpix

3 x 12 Mpix (szerokokątny, ultraszerokokątny i teleobiektyw) / : 12 Mpix Pamięć wewnętrzna ROM: 128 GB, 256 GB lub 512 GB

128 GB, 256 GB lub 512 GB Procesor A14 Bionic z systemem Neural Engine nowej generacji

Sprawdź smartfony iPhone w sklepie Orange>>

iPhone 12 Pro Max

Jeśli zależy Ci na naprawdę dużym wyświetlaczu, iPhone 12 Pro Max to dobry wybór. Ma on ekran o przekątnej 6,7″. Dodatkowo jego aparat jest jeszcze bardziej zaawansowany niż w wersji Pro i ma pozwolić m.in. na uzyskanie lepszych zdjęć, szczególnie nocą.

Ekran 6,7 Super Retina XDR

6,7 Super Retina XDR Aparat tylny 3 x 12 Mpix (szerokokątny, ultraszerokokątny i teleobiektyw) / Aparat przedni : 12 Mpix

3 x 12 Mpix (szerokokątny, ultraszerokokątny i teleobiektyw) / : 12 Mpix Pamięć wewnętrzna ROM: 128 GB, 256 GB lub 512 GB

128 GB, 256 GB lub 512 GB Procesor A14 Bionic z systemem Neural Engine nowej generacji

Sprawdź smartfony iPhone w sklepie Orange>>

Klasyka w nowym wydaniu

Nadal nie wiesz, który iPhone wybrać? Oto jeszcze jeden model! W 2022 roku do sprzedaży trafił iPhone’a dla osób szukających najwyższej wydajności w klasycznej już obudowie i atrakcyjnej cenie. To nowe wydanie niezwykle popularnego iPhone’a SE. W obudowie podobnej do iPhone’a 8 ma procesor z topowego iPhone’a 13.

iPhone SE 3. generacji (2022)

W smukłym i lekkim smartfonie z aluminium i szkła znajdziesz topowe podzespoły i znakomity aparat z funkcją rozmywania tła i obiektywem szerokokątnym. iPhone SE 3. generacji (2022) kręci filmy w 4K i dźwiękiem stereo, wykorzystuje możliwości aplikacji AR, obsługuje sieć 5G i ładowanie bezprzewodowe, a do tego jest odporny na zanurzenie do 1 m na 30 min.

Ekran 4,7” Retina HD

4,7” Retina HD Aparaty Tylny 12 Mpix, przedni 7 Mpix

Tylny 12 Mpix, przedni 7 Mpix Procesor A15 Bionic

A15 Bionic Pamięć ROM 64, 128 lub 256 GB pamięci wbudowanej

Sprawdź smartfon iPhone SE 5G w sklepie Orange>>

Seria iPhone 11

iPhone 11

Telefon iPhone 11 to podstawowy i najtańszy smartfon z serii, który jest następcą modelu iPhone Xr. Obudowę wykonano z aluminium, w ekranie zastosowano technologię IPS LCD, a aparat wyposażono w optyczny stabilizator obrazu (OIS).

Ekran 6,1″ Liquid Retina HD

6,1″ Liquid Retina HD Aparat tylny 2 x 12 Mpix (szerokokątny i ultraszerokokątny) / Aparat przedni : 12 Mpix

2 x 12 Mpix (szerokokątny i ultraszerokokątny) / : 12 Mpix Bateria 3046 mAh

3046 mAh Pamięć operacyjna RAM 4 GB, pamięć wewnętrzna ROM: 64 GB, 128 GB lub 256 GB

4 GB, 64 GB, 128 GB lub 256 GB Procesor A13 Bionic z systemem Neural Engine trzeciej generacji

iPhone 11 Pro

Model iPhone 11 Pro został wprowadzony w miejsce telefonu iPhone Xs. W odróżnieniu od podstawowego iPhone’a 11, ma węższą ramkę wokół ekranu i szklany tył obudowy, wyświetlacz OLED, a także dodatkowy aparat tylny z teleobiektywem z 2-krotnym zoomem optycznym.

Ekran 5,8″ Super Retina XDR (OLED)

5,8″ Super Retina XDR (OLED) Aparat tylny : 3 x 12 Mpix (szerokokątny, ultraszerokokątny i teleobiektyw) / Aparat przedni : 12 Mpix

: 3 x 12 Mpix (szerokokątny, ultraszerokokątny i teleobiektyw) / : 12 Mpix Bateria 3190 mAh

3190 mAh Pamięć operacyjna RAM 4 GB, pamięć wewnętrzna ROM 64 GB, 256 GB lub 512 GB;

4 GB, 64 GB, 256 GB lub 512 GB; Procesor A13 Bionic z systemem Neural Engine trzeciej generacji

iPhone 11 Pro Max

Telefon iPhone 11 Pro Max jest najdroższym modelem z serii i ma największy ekran. W porównaniu do iPhone’a 11 Pro ma też zauważalnie pojemniejszą baterię, lecz te same pozostałe technologie i parametry. Ten model zastąpił iPhone’a Xs Max.

Ekran 6,5″ Super Retina XDR (OLED)

6,5″ Super Retina XDR (OLED) Aparat tylny : 3 x 12 Mpix (szerokokątny, ultraszerokokątny i teleobiektyw) / Aparat przedni : 12 Mpix

: 3 x 12 Mpix (szerokokątny, ultraszerokokątny i teleobiektyw) / : 12 Mpix Bateria 3969 mAh

3969 mAh Pamięć operacyjna RAM 4 GB, pamięć wewnętrzna ROM 64 GB, 256 GB lub 512 GB

4 GB, 64 GB, 256 GB lub 512 GB Procesor A13 Bionic z systemem Neural Engine trzeciej generacji

Przeczytaj też: Smartfony Apple – poradnik dla początkujących posiadaczy pierwszego iPhone’a >>

Starsze modele telefonów iPhone – porównanie

Apple ciągle wspiera wiele telefonów iPhone z wcześniejszych serii, choćby te dwunastej generacji. Należą do niej iPhone Xr, iPhone Xs i Xs Max, zaprezentowane w drugiej połowie 2018 roku. Znajdziesz w nich też szereg technologii, które pojawiają się w najnowszych telefonach iPhone, choćby zabezpieczenie skanerem twarzy (Face ID) czy obsługę gestami.

iPhone Xr

Najtańszy z modeli dwunastej generacji jest telefon iPhone Xr o konstrukcji z aluminium i szkła. Dzięki dobrej optymalizacji to wciąż bardzo wydajny smartfon, robi też dobre zdjęcia i oferuje przyzwoity czas pracy na baterii oraz ładowanie bezprzewodowe.

Ekran 6,1″ Liquid Retina HD (LCD)

6,1″ Liquid Retina HD (LCD) Aparat tylny : 12 Mpix (szerokokątny) / Aparat przedni : 7 Mpix

: 12 Mpix (szerokokątny) / : 7 Mpix Bateria 2942 mAh

2942 mAh Pamięć operacyjna RAM 3 GB, pamięć wewnętrzna ROM 64 GB, 128 GB lub 256 GB;

3 GB, 64 GB, 128 GB lub 256 GB; Procesor A12 Bionic z systemem Neural Engine drugiej generacji

iPhone Xs

Był to w swoim czasie flagowy telefon Apple. iPhone Xs od podstawowego modelu z tej serii różni się wykonaniem obudowy ze stali nierdzewnej i szkła oraz wyświetlaczem w technologii OLED. Ma również dodatkowy moduł w aparacie (teleobiektyw) oraz 4 GB pamięci RAM. Jego ekran ma nieco mniejszą przekątną (a przy tym wyższą rozdzielczość), przez co smartfon jest nieco mniejszy i lżejszy.

Ekran 5,8″ Super Retina HD (OLED)

5,8″ Super Retina HD (OLED) Aparat tylny : 2 x 12 Mpix (szerokokątny i teleobiektyw) / Aparat przedni : 7 Mpix

: 2 x 12 Mpix (szerokokątny i teleobiektyw) / : 7 Mpix Bateria 2658 mAh

2658 mAh Pamięć operacyjna RAM 4 GB, pamięć wewnętrzna ROM 64 GB, 256 GB lub 512 GB

4 GB, 64 GB, 256 GB lub 512 GB Procesor A12 Bionic z systemem Neural Engine drugiej generacji

iPhone Xs Max

Telefon iPhone XS Max to poprzednik iPhone’a 11 Pro Max oraz najdroższy i największy model z serii Xs. Główne różnice w stosunku do iPhone’a Xs to ekran większy 0,4 cala oraz pojemniejsza bateria.

Ekran 6,5″ Super Retina HD (OLED)

6,5″ Super Retina HD (OLED) Aparat tylny : 2 x 12 Mpix (szerokokątny i teleobiektyw) / Aparat przedni : 7 Mpix

: 2 x 12 Mpix (szerokokątny i teleobiektyw) / : 7 Mpix Bateria 3174 mAh

3174 mAh Pamięć operacyjna RAM 4 GB, pamięć wewnętrzna ROM 64 GB, 256 GB lub 512 GB

4 GB, 64 GB, 256 GB lub 512 GB Procesor A12 Bionic z systemem Neural Engine drugiej generacji

Leave a Comment