iPhone od HokoLab® Profesjonalnie odnowiony i z gwarancją.

spHoko iPhone!

phone20230531091418.jpg

Spoko iPhone, czyli jaki? Nowy, używany, a może odnowiony? Każdy iPhone to klasa sama w sobie. To fakt. Możesz być fanem i posiadaczem najnowszych modeli. Co tu dużo pisać… Sprawdź co ma na ten temat do powiedzenia Bilguun Ariunbaatar. Jak sam napisał, filmik jest rodem z telezakupów Mongoł :) Obejrzyj koniecznie! Nie musisz się spinać […]

10 najlepszych aplikacji dla uczniów i studentów. Powrót do szkoły nie musi być nudny! (Android, iOS)

Wracasz do szkoły lub na uczelnię i szukasz inspiracji do efektywniejszej, ciekawszej nauki? Oto aplikacje dla uczniów i studentów, bez których nie możesz się obejść! Sprawdź moje dziesięć propozycji.

Powrót do szkoły to niełatwy czas, który bez wątpienia mogą ułatwić nam ciekawe i pomocne aplikacje na nasze smartfony. Oto zestawienie 10 bezpłatnych programów na Androida i iOS, które umilą nam powrót do szkoły, a niebawem również na uczelnię.

School Planner

Dostępność: Android, iOS

To zestawienie musiała otworzyć aplikacja z mobilnym planem lekcji – to podstawa, dzięki której nasz tydzień (czy to w szkole, czy na uczelni) nie będzie miał przed nami tajemnic, a my nie zapomnimy o żadnym w-fie na siódmej lekcji.

Z pomocą przychodzi tu aplikacja School Planner, dzięki której zgrabnie posegregujmy wszystkie zadania – w aplikacji możemy również ustawiać powiadomienia, korzystać z wielu rodzajów widżetów czy zapisywać nadchodzące egzaminy, czy zadania domowe do wykonania. Całość jest bardzo prosta i przejrzysta.

GoodNotes

Dostępność: Android, iOS

Robienie notatek to kluczowy element funkcjonowania każdego ucznia i studenta. Poza tradycyjną, papierową metodą możemy zdecydować się również na wybór wersji mobilnej.

W tym celu posłuży nam na przykład aplikacja GoodNotes, dzięki której wygodnie wykonamy notatki zarówno klasyczne – pisane, jak rysunkowe, które ułatwią nam zapamiętywanie szczegółów. Apka proponuje nam również nielimitowaną liczbę folderów w których przechowujemy notatki czy możliwość udostępniania ich naszym znajomym ze szkoły – w ten sposób notatki możemy tworzyć również grupowo!

Duolingo

Dostępność: Android, iOS

Duolingo to propozycja dla tych, którym zależy na doskonaleniu swoich umiejętności językowych. W aplikacji możemy zrobić to w przyjemny sposób – w formie gry. Do wyboru mamy tu naprawdę wiele opcji językowych, choć uczniowie najpewniej najchętniej skorzystają z nauki angielskiego z zieloną sówką.

Warto zaznaczyć, że w aplikacji po polsku nauczymy się tylko języka angielskiego. Jeśli jednak Twój angielski jest już na dość zaawansowanym poziomie, możesz też zdecydować się na naukę wielu innych języków dostępnych w aplikacji. Po angielsku nauczymy się m.in. hiszpańskiego, francuskiego, niemieckiego, ukraińskiego, koreańskiego, fińskiego, norweskiego, tureckiego, szwedzkiego czy greckiego. Łącznie w aplikacji dostępnych jest kilkadziesiąt języków.

Legimi

Dostępność: Android, iOS

Legimi to aplikacja, która świetnie sprawdzi się, gdy na głowie mamy przeczytanie sporej ilości lektur. W większości przypadków w Legimi do wyboru mamy zarówno ebooki, jak i audiobooki, dzięki czemu książki możemy nie tylko czytać, ale również słuchać.

Co prawda dostęp do Legimi nie jest darmowy, jednak biblioteki w całej Polsce oferują darmowe kody na abonament, dzięki którym możemy cieszyć się aplikacją całkiem za darmo – wiem, bo sama korzystam z tego rozwiązania.

A gdy zmęczy Cię przyswajanie lektury, zawsze możesz przełączyć się na książkę, którą czytasz tylko i wyłącznie dla własnej przyjemności. Legimi ma bowiem naprawdę obszerną bibliotekę.

Photomath

Dostępność: Android, iOS

Photomath to natomiast rewelacyjna propozycja dla tych, którym zależy na doskonaleniu zdolności matematycznych. Aplikacja pomoże nam bowiem rozwiązać zadania, podając jego wyniki, a także pokazując drogę do danego rozwiązania.

W rękach ucznia, który lubi uczyć się sam, taka aplikacja może przynieść naprawdę wiele pożytku i być ciekawym dodatkiem do lekcji w szkole czy korepetycji. Treści w aplikacji kierowane są do uczniów w każdym wieku.

Budzik z łamigłówkami

Dostępność: Android, iOS

Dobry budzik to klucz do sukcesu każdego ucznia i studenta – każdy z nas chyba wie, jak łatwo jest o 6 rano wcisnąć drzemkę. Z pomocą przychodzą tu aplikacje, które obudzą Cię w niekonwencjonalny sposób.

Przykładem takiego programu jest na przykład Alarmy-poranny budzik, który sprawi, że pobudka stanie się znacznie bardziej wymagająca. Aplikacja może poprosić Cię na przykład o rozwiązanie łamigłówki matematycznej, ułożenie puzzli, potrząsanie telefonem czy wykonanie zdjęcia wybranego przedmiotu.

Jeśli nie wykonamy zadania – budzik nie przestanie dzwonić. A to już znacznie zwiększa szansę sukcesu porannej pobudki.

Słownik ortograficzny

Dostępność: Android, iOS

Słownik ortograficzny to aplikacja, która przyda się każdemu uczniowi podczas niełatwych starć z tworzeniem rozbudowanych tekstów. Z pomocą przychodzi tu aplikacja Polski Słownik i Synonimy, w którym znajdziemy nie tylko odpowiedzi na nurtujące nas pytania dotyczące ortografii, ale również synonimy.

To ostatnie szczególnie przyda się studentom podczas pisania pracy dyplomowej

Leave a Comment