Wraz z wypuszczeniem iPhone'a 4S w zeszłym roku Apple zaprezentował inteligentnego asystenta Siri jako specjalną funkcję obecnego iPhone'a, i to nie tylko z powodu minimalnych innowacji sprzętowych. Jednak Cupertino wysłał iPada trzeciej generacji tylko do klientów ze odchudzoną wersją Siri. Według plotek iOS 6 powinien to jednak zmienić i wyposażyć nowego iPada w Siri.

Brak stałego połączenia z Internetem i mikrofon, który jest zbyt daleko: mówi się, że te powody uniemożliwiły Apple przeniesienie Siri jako pełnej wersji na iPada. Wszystkie tylko bzdury? Jak twierdzi 9to5mac.com, dowiedział się z „poufnych źródeł”, iOS 6 ma sprawić, że iPad będzie „dostępny”. Dzięki Siri wpisy z kalendarza można było następnie wypowiadać na iPadzie, sterować muzyką, zlecać iMessage lub wyszukiwać informacje. Z kolei Siri nie powinno wpływać na to, że iPad, a co za tym idzie także mikrofon, są dalej od użytkownika niż iPhone 4S.

(Zdjęcie: falkemedia)

<b> Siri na iPadzie: </b> W ten sposób 9to5mac przedstawia asystenta

Wersja na iPada powinna mieć jeszcze jedną drobną różnicę: Siri nie jest uruchamiany na pełnym ekranie, ale jako małe wyskakujące okienko na iPadzie, które jest wysuwane po naciśnięciu przycisku home.

Plotka głosi, że Apple przetestuje wersję na iPada zarówno na iPadzie 2, jak i nowym iPadzie. Wątpliwe jest jednak, czy Siri trafi również do obu generacji tabletu po ukończeniu wersji na iPada. Z technicznego punktu widzenia „stary” iPad 2 powinien również być w stanie zaoferować Siri wystarczającą moc procesora i pamięci RAM. Ograniczenie byłoby jednak nie tylko bardzo odpowiednim argumentem sprzedażowym dla nowego iPada, ale także stanowiłoby dla Apple możliwość załadowania serwera Siri tylko w niewielkim stopniu.

Przy odrobinie szczęścia dowiemy się trochę więcej w przyszłym tygodniu, kiedy Apple otworzy WWDC z tradycyjnym przemówieniem. Nie można jednak wykluczyć, że Apple zarezerwuje kilka nowości iOS na osobne wydarzenie iPhone/iOS.

Więcej na te tematy:

iOS 6

iPad 3

Siri

WWDC 2012

głos_19

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł „Plotka: iOS 6 przenosi Siri na iPada”. Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

Siri wszędzie. A co z lwem górskim?

Wszystko gotowe - Teraz nadchodzi OS XI - RattleSnake. Łączy iOS i Mountain Lion i przenosi Windows na Commodore 64.

:) to było dobre

Dużo gorszy jest fakt, że sprzęt, który nie ma nawet 2 lat, nie jest już obsługiwany. Każdy, kto ma jednego z ostatnich iPadów 1 pierwszej generacji, już zagląda do tuby na ios-Photo – co dalej, iOS 6 tylko na 2 i „Nowy iPad”?

Apple degeneruje się coraz bardziej w taniego komercyjnego producenta Przestarzały sprzęt i brak wsparcia po 2 latach. Profesjonalne narzędzia już dawno potrafiły działać lepiej ...

Zgadzam się z Tobą. To nie jest tak, że były to tanie produkty, na które firma mogła sobie na to pozwolić.

Mountain Lion z Siri przyniesie Mac OS X długą drogę do przodu (zwłaszcza przed Windoof 8) :-)

Świetny. Jest pełen czegoś nowego. Młyn plotek powoli się nudzi.

Leave a Comment